Катерина Кужель – сертифікований імміграційний консультант, паралігал, нотаріус, власниця компанії в Канаді «WooW Canada Immigration» і новатор в імміграційній сфері. Закінчила Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого в Харкові. В Канаді навчалася в York University та Humber College. Її компанія займається всіма імміграційними питаннями та програмами (навчання, робота, отриманням LMIA, провінційні програми, Express Entry та інше).
Пані Катерино, Ви хотіли продовжити свою юридичну кар’єру в Канаді, але перекваліфікувалися на паралігала та імміграційного консультанта. Що стало причиною таких змін?
Спочатку я планувала здобути освіту юриста в Канаді, але навчатися потрібно було занадто довго, а мені хотілося вже працювати. Тоді я зацікавилася професією паралігала. Це ті самі юристи, тільки вони мають обмежені деякі права, як порівняти з юристами. Наприклад, ми не маємо права займатися апеляцією у федеральному суді. Але вести цивільне судове провадження можемо в повній мірі. Два роки я займалася цивільними справами паралельно з імміграційними. В якийсь момент спіймала себе на тому, що імміграційне право мені подобається набагато більше.
Чимало клієнтів цікавляться чому я ставлюся до подачі їх пакету документів як до захисту справи в суді. Все моє ставлення формувалося довгими роками, починаючи з юрфаку в Україні та здобуття канадської вищої освіти. Робота юристом з цивільних позовів у Канаді допомогла мені розвинути додаткові професійні навички, якими багато імміграційних консультантів не володіють і не навчаються. Саме це мене відрізняє від інших, хто працює в такому ж напрямку.
Як Ви шукали клієнтів і хто вони?
10 років тому, коли я тільки-но почала практикувати імміграційну справу, моїми клієнтами були люди, які вже проживали в Канаді, і кожен мав свої певні проблеми з документами. Реклами практично не було. Нас рекомендували клієнти своїм друзям, знайомим, і це була найкраща реклама.
Наш клієнт – той, хто хоче розвиватися, хто має певні навички, знання, які допоможуть йому реалізуватися в Канаді. Ми не беремося за кейси людей, які лукавлять, не відповідають нашій системі цінностей. Гроші не все вирішують.
У Вас є окремий департамент по роботі з міжнародними студентами. Розкажіть про цей напрямок.
До нас за допомогою зверталося багато студентів. На кожному кроці в різних країнах є освітні агентства, які роблять презентації освітніх програм, запрошують на навчання до Канади і просто пачками відправляють студентів сюди на навчання. Але вони не підбирають правильні програми для дітей, пропонують ті коледжі та університети, які дають їм більшу комісію, і на цьому їхня місія завершена.
Це неправильно, бо саме потім з’являється багато запитань, і ці діти залишаються сам на сам зі своїми проблемами і в результаті приходять до нас по допомогу. Діти отримують серйозний стрес. Вони змінюють країну, тут інші закони. Вони не розуміють досить часто цієї освітньої системи, як їм шукати роботу, як проходити інтерв’ю. Вони не справляються з цим всім і досить часто впадають в депресію.
Ми не лише підбираємо правильні програми для студентів з точки зору кар’єри та іміграції, а і допомагаємо їм в Канаді. Також, ми проводимо психологічний тест, щоб дитина могла вибрати програму свідомо та по душі.
Ми вчимо їх як шукати волонтерські роботи. Врахування такого досвіду при працевлаштуванні — світовий тренд, і волонтерський рядок у резюме грає важливу роль. Студенти, які скористалися нашими послугами, є більш успішними і впевненими в собі, тому що ми з самого початку направляєм їх в правильне русло. Це економія часу, грошей та здоров’я.


Розкажіть про свою команду.
За останні три роки наша команда зросла до 13 людей. Мені навіть довелося переконати чоловіка перейти працювати до нас в компанію, адже збільшилося навантаження. Тоді я розуміла, що мій чоловік – це саме та людина, яка зможе справитися з левовою частиною всіх наших справ.
Не знаю звідки, але я завжди маю відчуття того, що буде актуально через якийсь час. Воно мені не дає спокою, а також не дає спокою і моїй команді, моєму чоловікові. Я постійно задаю тонус всім процесам, і місія «WooW Canada» – більше ніж правильно заповнити форми та подати документи до імміграційної служби Канади. Вона полягає в тому, щоб пов’язати всі імміграційні етапи шляху клієнта з успіхом в Канаді. Насправді ідея успіху є комплексною, і це більше ніж схвалення «Permanent Residency» (ред. постійне проживання) статусу. Клієнти повинні відчувати наші визначені «матриці успіху» на всіх етапах під час роботи з «WooW Canada».
Чоловік Ваш партнер чи підлеглий?
Швидше партнер. Мій чоловік працював менеджером і має окремий талант розмовляти, домовлятися та переконувати клієнтів та партнерів по бізнесу. Ми виконуємо різні функції, але тим самим доповнюємо один одного. Я за креативне лідерство, – важливо вміти мотивувати команду і правильно давати фідбек.
Як можна стати членом Вашої команди?
Я підбираю команду за принципом «talent management» (ред. управління талантом). Першочергово залежить на яку саме позицію ми шукаємо людину, адже ми маємо декілька департаментів. Наприклад, Case Processing Department (ред. департамент роботи зі справами) – це спеціалісти, що ведуть справу клієнта «від А до Я» під моїм керівництвом. Це не обов’язково має бути людина з юридичною освітою, але мені важливо, щоб людина мала хоча б мінімальні знання в імміграційному праві та живий інтерес. Також кандидат має мати кар’єрний драйв, аналітичні навички. Важливо розуміти, як він думає, чому приймає такі рішення, як поводиться в стресовій ситуаці. Відразу видно, чи людина хоче вчитися, чи хоче бути членом нашої команди, чи потрапляє у культурний код компанії. Для мене це набагато цінніше, ніж досвід, який можна дібрати у процесі.
Чи легко бути жінкою в бізнесі і чи є різниця між бізнесменом і бізнесвумен?
Жінкою в бізнесі бути важко, частіше в бізнесі – мужчини. Вони сприймаються легше, і традиційно вважається, що вони успішніше вирішують складні питання бізнесу. На моїй власній історії, колись довелося пів години говорити і фактично переконувати чоловіка, тільки щоб він мене слухав. Молода дівчина, що вона може вирішити? На сьогоднішній день ми співпрацюємо і він завжди радить мене як професіонала.
Пані Катерино, Ви розробили цілу філософію компанії. В чому вона полягає?
Ми не пливемо за течією, а маємо чітко працювати за планом. «Якось буде» – не про нас. Часто в інших компаніях зустрічається механічна робота, де у тебе є певний набір задач: робота з клієнтами, підготовка документів, закрили файл, наступні клієнти. В мене зовсім інший підхід: я думаю глобально. Саме тому, розуміючи, що хочу розвивати клієнтоорієнтований бізнес, бренд «WooW Canada» і корпоративну культуру, я розробила філософію компанії та систему наших цінностей.
Для мене дуже важливо, щоб команда розвивалась. Команда має відчувати підтримку, впевненість, розуміння, чому вони тут, і що вони займаються чимось більш глобальним, а не просто ходять на роботу і отримують зарплату. Всі наші теперішні та майбутні проєкти повинні керуватися нашою місією та цінностями. Ми хочемо створювати можливості для новоспеченого іммігранта досягти свого максимального потенційного успіху в Канаді, включаючи імміграційну подорож з усіма її віхами, стійкістю до життя та стресу, можливості кар’єрного зростання та просування, бізнес-операції та підприємницьку діяльність у Канаді. Виявити, усунути та закрити існуючі прогалини, труднощі та структурні збої в системі імміграції та поселення в Канаді. Тому коли я проводжу консультації, в першу чергу запитую: «Чому Канада?»
Що для Вас важливо?
Репутація! Кожна справа – це наша прожита з клієнтом частина життя. Клієнти не бачать всієї рутини, скільки ми часу і сил приділяємо їхнім питанням, але вони це відчувають. Щоразу, коли ми закінчуємо справу, пишемо: «Welcome to WooW Canada Family». Ці люди стають частиною нашої «сім’ї». Ми даємо зрозуміти, що їхня доля нам не байдужа. Ми плануємо розширити наші завдання і допомагати клієнтам реалізуватися.
Які у Вас плани?
Є величезне бажання відкрити окремий департамент, що стане фундаментальною площадкою з підготовки клієнтів для подальшої імміграції через робочу візу. У нас є партнери, які шукають робітників певних професій. Є багато людей, які готові були б працювати в цих компаніях, але їм не вистачає рівня англійської, спеціальних знань, які необхідні для роботи в Канаді – це юридичні питання, питання податкової звітності тощо. Ми постійно бачимо, де наші клієнти зіштовхуються з труднощами, тому ми маємо глобальну ціль створити освітню екосистему для них.
Що Ви хочете побажати жінкам, які саме зараз на шляху до власного бізнесу? Для жінки важливо зрозуміти, що її наповнює, що приносить задоволення, і дослухатися своєї інтуїції. Наша жіноча енергія буде направляти нас вперед і допомагати нам. Найперше, що дуже важливо – це віра в себе. Саме вона дасть поштовх зробити той найважчий, але найголовніший крок до здійснення своєї мрії. Все вийде!
Матеріал підготувала Надія Яшан
Фото з архіву Катерини Кужель