Сертифікований коуч та психолог Влада Євсєєва – про те, як не потрапити на «токсичного» фахівця.
Колись здавалося, що ходити на прийом до психолога – це доля виключно західних селебриті. Наразі вже нікого не дивує те, що зі своїми проблемами психологічного характеру люди йдуть не до знайомих (які можуть, звичайно, підставити жилет і вислухати, але навряд чи реально допоможуть), а до фахівців – психологів, коучів.
Здавалося б, що може бути простіше: записався на прийом до фахівця – і гарантовано вирішив свою проблему. Але не все так просто: як і в будь-якій професії, в цій сфері є як першокласні фахівці, так і псевдоексперти.
Як не помилитись із вибором фахівця? З цим питанням ми звернулися до засновниці міжнародного проєкту «Леді на мільйон», дипломованого психолога, коуча з величезним стажем – Влади Євсєєвої, яка за 12 років допомогла понад 150 000 людям з 57-ми країн своїми коуч-сесіями, консультаціями, заняттями, курсами, семінарами, відеоуроками про особисте зростання, трансформацію мислення, психологію стосунків, усвідомлене ставлення до себе, своєї зовнішності, кар’єри, особистого щастя, фінансового успіху.


Пані Владо, зараз стало модно та звично звертатися до психологів. Ви, як ніхто інший, зсередини знаєте особливості роботи психолога, з якими запитами приходять клієнти і на яку допомогу вони чекають. Чи не могли б Ви порадити нашим читачам, як правильно обрати фахівця у галузі психології? Чи є якісь критерії?
Знаєте, це моя болюча тема. До мене часто приходять клієнти, які побували у так званих фахівців і при цьому не лише не закрили свої проблеми, а й погіршили їх. Для мене це неприйнятна ситуація!
І це при тому, що згідно зі світовою статистикою смертності, суїциди від депресії – на другому місці та можуть вийти на перше, витіснивши навіть рак. Тепер ви розумієте, наскільки потрібні та важливі психологи? Але, звісно, не всі, хто себе так називає, а ті, хто справді вміє екологічно працювати з внутрішнім світом людини, від якого залежить все – успіх, гроші, здоров’я, кохання тощо.
Я зараз пишу дуже особисту та відверту книгу, «Прийом на мільйон», у якій навіть присвятила окремий розділ так званим токсичним психологам.
Не переказуватиму всю книгу, але наведу реальний приклад із життя моєї клієнтки. Дівчина жила з аб’юзером, намагалася знайти вихід і звернулася до психолога (до речі, досить відомої особи). Далі нічого спільного з професіоналізмом: психолог накручувала дівчину, змусила зробити аборт, викачувала гроші та майже довела до суїциду. Дякувати Богові, що дівчина прийшла до мене. Ми все пропрацювали, з усіма установками та фобіями впоралися. Тепер це впевнена у собі та своєму майбутньому леді.
Моя порада: звертайте увагу на особистість психолога, його поведінку, вміння стати на місце клієнта. Скажімо, якщо психологом працює незадоволена своїм життям і скривджена всім світом жінка – як вона може допомогти комусь іншому стати щасливим?
Для мене коучинг та психологія – це не про моду, це про життя. Тому що за кожним запитом клієнта – людське життя. Це не пафос, це правда життя. Від того, наскільки цінним і результативним виявиться прийом у психолога – багато в чому залежить, яким буде подальше життя клієнта.
Поради від Влади Євсєєвої: вчіться фільтрувати те, що вам кажуть, зокрема коучі. Головна думка, яку я хотіла б донести до кожного – робіть тільки те, що потрібно саме вам!
Є так звані слова або фрази-тригери, які з вуст фахівця повинні вас насторожити та змусити замислитися:
1. Безапеляційні «завжди», «ніколи», «неможливо»… – це справжнісінькі програми. Беріть під сумнів такі висловлювання!
2. «Правильно» – «неправильно». Для кого? А для вас? Хто так вирішив за вас?
3. «Ви повинні це кинути/закінчити/припинити…» Хіба хтось має право приймати рішення за вас?
4. «У вас не вийде», «цей рік/день/століття буде невдалим» і так далі. Насправді тільки ви керуєте своєю реальністю!
Хороший психолог, коуч – це лікар душ. А отже гіппократівське «не нашкодь» дуже актуально і для нашої професії.
Моя місія – робити людей щасливими. І я щаслива, коли мої клієнти та учні йдуть після прийому чи навчання окриленими. А потім надсилають «звіти», у яких кажуть, що змогли кардинально змінити себе та своє життя. І те, що сталося, їм подобається. Це моє професійне щастя!
Дякую, пані Владо, за цікаву розмову та безцінні поради. І з нетерпінням чекаємо на вихід Вашої книги.
Спасибі. Я дуже щільно працюю над нею, вкладаю душу в кожен рядок і вірю, що вона стане настільною книгою для моїх читачів, бо в ній будуть реальні історії, реальні поради та шматочок моєї душі.
Запрошую всіх до мого інстаграму, щоб не пропустити вихід книги – @vladaevseeva.
Матеріал підготувала Наталія Гайдаржи
Фото з архіву Влади Євсєєвої