+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Касові апарати та кешбек: нові правила для українського бізнесу

Касові апарати та кешбек: нові правила для українського бізнесу

В Україні в найближчі два роки суттєво зміняться умови ведення бізнесу для всіх категорій підприємців. Зокрема, мова іде про впровадження закону про касові апарати (РРО) і так званий «кешбек».

На жовтень 2019 року в Україні працює близько 2 000 000 фізичних осіб-підприємців, яких ці нововведення так чи інакше торкнуться, пише Bizz Ідея.

Так, з 1 січня 2021 року використання РРО (реєстратор розрахункових операцій) буде обов’язковим для платників єдиного податку 2, 3, 4 груп незалежно від видів діяльності.

1 група ФОП. Виручка – 300 000 грн в рік, працюють без найманих осіб. Здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та / або господарську діяльність з надання побутових послуг населенню. Ставка єдиного податку – до 10% мінімальної зарплати (МЗП на 1 січня – 4173 грн).

2 група ФОП. Виручка – 1,5 млн грн на рік, кількість найманих осіб – до 10. Ставка єдиного податку – до 20% мінімальної зарплати. (МЗП на 1 січня – 4173 грн).

3 група – ФОП, або юрособа. Виручка – 5 млн грн на рік, кількість найманих осіб – без обмежень. Ставка єдиного податку – 3% від доходу для платників ПДВ, 5% від доходу – для неплатника ПДВ.

4 група – ФОП, або юрособа-сільгоспвиробник. Частка с / г виробництва за попередній податковий рік – не менше 75%, кількість найманих осіб – без обмежень. Ставка податку – з 1 га землі.

Застосування РРО не стосуються ФОП першої групи, підприємців, які розраховуються в безготівковій формі, виробників. Без РРО можна буде торгувати товарами за готівкові кошти на ринках, крім товарів, які підлягають гарантійному обслуговуванню.

Тепер у бізнесу буде можливість використовувати в якості РРО смартфон, планшет, ноутбук, комп’ютер. Програмні РРО стануть доступні для в бізнесі з весни 2020 року (через 6 місяців після набрання законами чинності). Сьогодні в Державному реєстрі РРО зареєстровані 8 типів програмних РРО. Зараз вони доступні для тестового застосування.

Податкова служба безкоштовно надасть бізнесу програмний РРО. Даний програмний РРО називається «E-Receipt» (е-Чек – електронний чек), він зареєстрований в держреєстрі РРО. Для тестування його можна завантажити з веб-сайту податкової служби. Програмний РРО податкової служби E-Receipt можна застосовувати на пристроях з операційною системою Windows і Android. Для ОС iOS додаток поки відсутній.

Також замість та / або разом з паперовим чеком бізнес зможе видавати електронний чек. Однак навіть при використанні програмних РРО підприємці зобов’язані формувати щоденні звіти. За кожне невиконання зобов’язання штраф 510 грн (30 неоподатковуваних доходів громадян).

Якщо підприємець видав покупцеві повністю, або частково не фіскалізований чек (чек, який не був зареєстрований на сервері Державної податкової служби) на один, або кілька товарів, кожен з яких дорожче 850 грн, покупець може написати скаргу в Податкову.

Якщо в результаті перевірки ДПС цей факт підтвердиться, підприємець заплатить штраф в розмірі 150% від вартості товару, проданого не по чеку. Частину штрафу в грошовій формі отримає покупець, частину – державний бюджет. Починає працювати мехіназм кешбеку з 1 жовтня 2020 року.

Загалом, це найважливіші податкові нововведення, які чекають на підприємців найближчим часом. Більш детальна інформація на Bizz Ідея у матеріалі Зміни для бізнесу 2020-2021: касові апарати (РРО) та кешбек