+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Інституціоналізація миру: розробка колективних дій для встановлення миру як культури та норми

Інституціоналізація миру: розробка колективних дій для встановлення миру як культури та норми

Щоб подолати поточні загрози життю та стабільності, викликані війнами та конфліктами, 25 травня 2022 року в онлайн-режимі відбулась 9-а річниця проголошення Декларації про мир у всьому світі HWPL. За участі 3000 представників політики, релігії, наукових кіл, ЗМІ та громадянського суспільства, захід на тему «Інституціоналізація миру: реалізація колективного прагнення до здійснення миру» представив прогрес міжнародної співпраці для реалізації сталого миру, що забезпечується правовими інструментами.

Організатор заходу, організація «Небесна культура, мир в усьому світі і відновлення світла» (HWPL) проголосила Декларацію про мир у всьому світі у 2013 році. У декларації йдеться про підтримку національних лідерів, залучення жінок і молоді, співпрацю між громадянським суспільством та розширення висвітлення миру в ЗМІ. Згодом в процесі створення міжнародно-правових інструментів для глобального миру декларація була розроблена в Декларацію миру і припинення війн (DPCW). 

Чонг Йонг Мін, генеральний директор Міжнародної молодіжної групи за мир (IPYG), дочірньої організації HWPL, сказав у своєму звіті про хід роботи: «За останні 9 років 730 000 громадян із 176 країн підписались на підтримку DPCW, що дозволило їм висловити свою думку в найбільш прямий спосіб. Останнім часом IPYG проводить семінар з розширення прав і можливостей молоді (YEPW), де обговорюють такий порядок денний, як освіта, права людини та конфлікти, а також проводять спільні дії та вносять пропозиції щодо політики».

10 статей і 38 пунктів DPCW включають запобігання та вирішення конфліктів, поступове зменшення військового потенціалу та перетворення зброї на щоденні знаряддя праці, повагу та вирішення конфліктів на основі релігії та етнічної ідентичності, а також поширення культури миру. Декларація спрямована на залучення держав, міжнародних організацій, неурядових організацій та окремих громадян до дій задля мирного світу.

Що стосується співпраці з розбудови миру, голова HWPL Лі Ман Хі закликав учасників об’єднатися як «посланці миру», «щоб принести свободу та мир майбутнім поколінням». «Цього разу Росія вторглася в Україну і розпочала війну. Ось чому HWPL та сім’я миру вже давно закликають до встановлення положення міжнародного права для запобігання війнам. Тому ми зібрали експертів з міжнародного права у всьому світі… і зробили декларацію з 10 статей і 38 пунктів». 

Як приклад миротворчої діяльності з вирішення конфліктів в Індії, релігійні лідери підписали меморандуми про подальшу співпрацю для здійснення розуміння релігій на основі порівняльних досліджень релігійних писань. Зокрема, в результаті партнерства між HWPL та Міжнародною організацією релігії та знань у Лампурі був встановлений пам’ятник миру, щоб передати цінності миру місцевим громадянам.

На заході також було представлено участь представників освіти у заходах, пов’язаних з миром. Методологію навчання з використанням метавсесвіту було продемонстровано як платформу віртуального світу, де студенти можуть відчути мир, читаючи матеріали та спостерігаючи за різноманітними миротворчими заходами, які проводяться в багатьох частинах світу.

Один із учнів-учасників сказав: «Я зрозумів, що для досягнення миру необхідне міжнародне право. Нам потрібен закон, який може досягти миру. Важливо, щоб люди дотримувалися закону, і якщо всі люди стануть громадянами миру, тоді нам навіть закон не знадобиться».

Супалак Ганджанакхунді, запрошений науковий співробітник Міжнародного коледжу Пріді Бханомйонг Університету Таммасат і колишній головний редактор The Nation в Таїланді сказав у журналістському звіті, що основа миру тісно пов’язана з демократією, яка слугує відкритим простором для «дозволення участі громадянського суспільства» у мирному процесі. Розповідаючи про поточний  глухий кут мирного процесу на півдні Таїланду, він сказав: «Будь-який мирний процес, який приведе до міцного миру, повинен вирішувати проблему в її першопричині та має здійснюватися разом із демократизацією за інтенсивної участі не лише зацікавлених сторін, але й громадянського суспільства».

HWPL розвиває глобальне співробітництво заради миру як на міжнародному, так і на національному рівнях, заручаючись підтримкою міжнародних організацій щодо DPCW і працюючи пліч-о-пліч над зміцненням міжнародних норм для досягнення миру. Разом з громадськими організаціями HWPL веде діяльність для суспільного блага, щоб забезпечити мир.