+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Ілона Мурзова: Мені часом здається, що це Всесвіт мене найняв на роботу

Ілона Мурзова: Мені часом здається, що це Всесвіт мене найняв на роботу

У жовтні 2018 року в Івано-Франківську стартував унікальний соціальний проєкт “STAY”, який спрямований на пошук “названих онуків” для самотніх мешканців Геріатричного пансіонату. Ініціатором проєкту є мама п’ятьох чудових діток, жінка з активною життєвою позицією, Ілона Мурзова.

“Проєкт STAY, в перекладі — залишатися, народився, як продовження всієї нашої діяльності в рамках благодійного фонду “Платформа соціальних інновацій “Трансформація”. Ми вже проводили певні заходи, навіть створили соціальну рекламу – “Степанич”, щоб в Геріатричний пансіонат приходили волонтери, люди, яким небайдужа чужа доля. Та результати не відповідали нашим очікуванням. Тому хотілось створити результативну програму. Так народився цей проєкт, де волонтерів називаємо по-особливому — онуками. Їхнє завдання просте: приходити раз на тиждень в гості, дарувати спілкування й свій час”, — розповідає засновниця проєкту.

З’явилася ідея й одразу ж розпочалася клопітка праця над її реалізацією. У пансіонат були запрошені волонтери: фотографи — для створення світлин літніх людей; журналісти, які записували зворушливі історії їхнього життя. Мешканці чепурилися, посміхалися та із задоволенням ділилися наболілим. Відчувалося, якою важливою для цих людей є увага інших.

Усі фотографії згодом опублікували в спеціально створеній групі в соціальній мережі Facebook, яка отримала назву “STAY Івано-Франківськ”. Результат не забарився: почали з’являтися перші онуки й проєкт набирав обертів.

Ілона не лише створила проєкт, а й знайшла “свою бабусю”. На своїй сторінці в мережі Facebook написала: ”Я також буду “онукою”! В моєї бабусі сьогодні ювілей — 90 років!

Бажання замовлено! Тішусь.”

“Це є певна відповідальність. Якщо ти говориш, що будеш відвідувати і не приходиш, а тебе чекають, то краще й не починати”, — ділиться ініціаторка проєкту.

Та Ілона на цьому не зупиняється. У неї невичерпне джерело ідей: від облаштування затишного простору та різноманітних заходів для літніх людей до масштабних: “Я мрію, щоб проєкт STAY був у кожному місті, де є пансіонат для людей похилого віку. Тому ми шукаємо волонтерів, які готові реалізовувати ці завдання по всій країні. Наша місія, перш за все, змінити стереотипне негативне ставлення до таких установ в Україні, наче там “доживають свого віку”. Вірю: пансіонати такого типу будуть сприйматися, як клуби по віку, в яких не соромно опинитися, де про тебе подбають і де можна було б активно проводити старість з радістю”.

Оскільки проєкт STAY — соціальний, актуальним залишається пошук меценатів та благодійників. Наразі для втілення в життя ідей активно використовується мережа Facebook. Уже проведено ряд заходів: фотовиставка “Краса не має віку”, “День краси”, привітання мешканців із новорічними та різдвяними святами, прикрашено фасад будівлі горщиками із насадженими квітами. Так, Ілону Мурзову сміливо можна назвати Ангелом-Охоронцем Геріатричного пансіонату.

Автор статті: Вікторія Дудій