Як стати успішною жінкою за кордоном, опанувати іноземну мову й новий фах на власному досвіді розповість Оксана Теремова — керівниця представництва Deutsches Finanzkontor AG в місті Гамбург. Наполегливість, цілеспрямованість та самоорганізація — її запорука успіху. А в найважчі часи для України її родина не залишається осторонь, а допомагає українцям
З чого почалася Ваша бізнес-кар’єра в Німеччині?
Я переїхала до Німеччини в 2014 році, коли у мене народилася друга дитина і ми всією сім’єю переїхали в Гамбург. Із самого початку я активно вивчала німецьку мову. Учила її щодня. Після підтвердження українського диплому приступила до пошуку близької для мого фаху спеціалізації. Я народилася та виросла в Херсоні, і закінчила там економіко-правовий інститут за спеціальністю «Бухгалтерія та аудит».


У Німеччині є така можливість вчитися і паралельно здобувати практичні навики. У 2016 році я закінчила навчання в Deutsche Angestellten-Akademie (DDA) зі спеціальності, яка пов’язана з нерухомістю. Упродовж навчання я мала нагоду побувати на практиці на різних підприємствах. Спочатку я здобувала досвід на фірмі, яка займалася управлінням нерухомістю та супроводом клієнтів, потім — стажувалася в маклерському бюро, і наостанок долучилася до роботи в компанії, де досі працюю. Я починала роботу в ролі практикантки, а сьогодні очолюю філіал. Ми створюємо пасивний дохід за рахунок інвестицій в нерухомість.
Торгівельно-промислова палата Німеччини написала про Вас статтю, де показала, який внесок можуть робити іммігранти в економіку Німеччини, а також успішно справлятися з роллю мами та ділової жінки. Як Вам це вдається?
У мене двоє власних дітей та одна усиновлена. Коли я розпочинала свою ділову кар’єру в Німеччині, мені випало немало життєвих випробувань та втрат близьких, але мене це не зламало. Коли я ставлю перед собою мету, то докладаю усіх зусиль для її досягнення, і для мене не існує жодних перепон. Я надаю перевагу новітнім технологіям в побуті. Тайм-менеджмент є запорукою успіху. Незважаючи на потреби опановувати нову професію в новій країні, я не забувала за гуртки для дітей, ба більше – пекла кекси для футбольних матчів та возила дітей на змагання. Без чітко спланованого часу: як робочого, так само і вільного – це було б дуже складно.
До переїзду в Німеччину у вас був успішних досвід ведення бізнесу в Україні. Які особливості цього процесу в різних країнах?
У Німеччині немає жодних перепон для освоєння нового фаху чи професії в будь-якому віці. Головне — бажання та наполегливість. Держава створює усі умови для того, щоб отримати необхідні навики. Варто також відмітити, що новостворені підприємства мають дотаційні кредити та можуть розраховувати на підтримку держави. А поєднання освіти та практики — це ідеальна модель навчання, коли вільно можеш приступити до роботи після здобутої освіти. У Німеччині все чітко та злагоджено працює.


Яку б пораду Ви дали молодій жінці, яка планує розпочати власну справу?
Перш за все, я б радила визначити власний психотип. Це неймовірно важливо! Є люди, яким комфортно працювати в офісі та займатися аналітикою чи працювати з цифрами. Інші — навпаки потребують спілкування з іншими людьми. Якщо їх поміняти місцями, то жоден не буде отримувати задоволення від своєї роботи. А ось правильно підібраний вид роботи дасть можливість розвивати свій потенціал та постійно професійно рости.
Яким чином на Вашій діяльності відобразився COVID19 та війна в Україні?
На початку пандемії ми зіткнулися з певними труднощами. Перш за все, у нас виникли проблеми з постачанням. Тоді компанія перейшла на власне виробництво та розширила мережу складів. Злагоджена робота концерну та кожного керівника на місцях дозволила успішно адаптуватися до умов та викликів пандемії.
Війна в Україні відобразилася більше на моїй власній сім’ї. Перші 3 місяці я практично не бачила свого чоловіка, який допомагав Україні та українцям. Ми й раніше фінансово підтримували дитбудинки в Чернігівській області, а також опікувалися дітками з особливими потребами. Після початку війни ми прихистили у себе дома 14 людей, а також допомагали з розселенням іншим українцям.
Що Вас надихає в роботі?
Я працюю з думкою про те, що втілюю в життя мрії людей. Роблю те, що вони б ніколи самі не змогли зробити. Моя діяльність пов’язана з розробкою концепту, як забезпечити пасивний дохід через інвестування в нерухомість в Німеччині. Наш клієнт абсолютно захищений і ні за що не платить, доки не отримає збудовану нами квартиру. Інвестування в нерухомість дає можливість пересічним людям мати пасивний дохід та забезпечену старість. Нашому клієнту не потрібно думати про те, як все облаштовано, а довіритися нам та отримати свою вигоду. Ми підтримуємо клієнта на кожному етапі, пов’язаному з нерухомістю — фінансування, будівництво об’єкта нерухомості та повне ним управління.
Як Ви бачите свою діяльність в майбутньому?
Я б дуже хотіла допомогти «виростити» таких директорів, як я. Двох я вже вивела на самостійний шлях. І дуже хочу допомагати іншим ділитися своїм досвідом. Для мене не має різниці хто це: чоловік чи жінка. Головне — щоб у людини була самодисципліна, бажання та ціль.
Матеріал підготувала Тетяна Подобінська
Фото з архіву Оксани Теремової