+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Еміне Джапарова відкрила зустріч Клубу шеф-дипломатів

Еміне Джапарова відкрила зустріч Клубу шеф-дипломатів

Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова відкрила зустріч Клубу шеф-дипломатів при МЗС. Це нова платформа для співпраці МЗС та українських шеф-кухарів і експертів з метою популяризації української кухні у світі. Про це повідомляє МЗС.

У повідомленні відзначається, що у березні 2021 року МЗС на чолі з міністром закордонних справ Дмитром Кулебою вперше в історії затвердило Стратегію публічної дипломатії, поставивши перед собою амбітну мету — винести на стратегічний рівень зусилля з формування позитивного іміджу України у світі. Стратегія загалом охоплює 7 напрямів, серед яких, зокрема, є кулінарна дипломатія.

“”Гастрономічний напрямок для МЗС є новим, але водночас дуже цікавим та однозначно з великим потенціалом для розвитку. Україна завдяки широкій мережі дипломатичних установ — більше 120 представництв у понад 80 країнах — має всі можливості просувати українську кухню у глобальному інформаційному полі та проводити кулінарні заходи практично в усіх куточках планети».

Прокоментувала подію Еміне Джапарова.

Клуб шеф-дипломатів при МЗС стане майданчиком для обговорення проєктів, обміну думками, отримання експертних консультацій та напрацювання нових ідей для популяризації української кухні у світі. Для шеф-дипломатів це можливість представляти українську кухню на міжнародних гастрономічних фестивалях і кулінарних заходах, брати участь у підготовці меню та приготуванні дипломатичних прийняттів посольств з особливих нагод, бути учасниками медійних проєктів.

У першій зустрічі взяли участь шеф-кухарі та експерти у сфері української кухні, які відгукнулися в рамках відкритого відбору на основі ключових критеріїв — володіння англійською чи іншими іноземними мовами, професійне визнання у сфері, рівень кулінарної освіти. Нова гастрономічна платформа є відкритою для нових учасників, які відповідають визначеним критеріям.