+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Еміне Джапарова про роль жінок у забезпеченні миру в рамках Дипломатичного форуму в Анталії

Еміне Джапарова про роль жінок у забезпеченні миру в рамках Дипломатичного форуму в Анталії

19 червня перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова взяла участь у тематичній панельній дискусії «Внесок жінок у пошук миру» в рамках Дипломатичного форуму в Анталії. Про це повідомляє Міністерство закордонних справ.

На полях Дипломатичного форуму в Анталії Еміне Джапарова відзначила, що попри те, що український жіночий рух завжди боровся за права людей та рівність у суспільстві, після 2014 року, з початком збройної агресій Росії, для України це питання набуло нового значення. Адже жінки становлять 15,6% усіх військовослужбовців Збройних сил України, та 10% тих, хто бере участь у захисті країни від російської агресії на Донбасі. 

Окремо було сконцентровано увагу на політичних репресіях в Криму та ролі жінок, які героїчно самі виховують дітей, поки їхні чоловіки примусово утримуються в російських тюрмах за фальшивими звинуваченнями, а також активісток, які продовжують активно протистояти російській окупації.

«Репресивна політика щодо кримськотатарських жінок в Криму та жінок на окупованих територіях Донбасу є жахливим наслідком триваючої російської агресії проти України».

Наголосила Еміне Джапарова.

У своєму виступі перша заступниця міністра закордонних справ України також наголосила на тому, яку роль відіграла наша держава у процесі розробки та прийняття Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека», а також подальшого виконання цієї Резолюції відповідно до другого Національного плану дій до 2025 року. Україна ініціювала ряд кроків на національному рівні в рамках зазначеного плану дій, зокрема, у розширенні участі експертів з гендерної політики в процесі відбору українського персоналу для операцій ООН з підтримання миру.

Еміне Джапарова відзначила, що в Україні зростає кількість жінок у дипломатії та державницькій діяльності загалом. Це відбувається завдяки системній підтримці міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою курсу на реалізацію результатів гендерного аудиту, впровадженню дипломатії рівних можливостей та посиленню лідерства жінок на дипломатичній службі.

Довідка: 18-20 червня 2021 в Туреччині пройшов «Дипломатичний форум в Анталії», – платформа для регіональних і глобальних учасників з сфер дипломатії, політики і бізнесу. У рамках Форуму відбулася важлива дискусія на тему «Внесок жінок у пошук миру». Організатори заходу прагнуть закликати міжнародну спільноту перейти до реальних дій задля просування гендерної рівності та за головну мету ставлять підвищення рівня участі жінок у миротворчих процесах.