+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Effort school: «Наші зусилля — ваш успіх»

Effort school: «Наші зусилля — ваш успіх»

Мовна школа Effort Online Language School спеціалізується на вивченні англійської, іспанської мов та випускає перший адаптований журнал іспанською для українців. Призупинивши роботу 24 лютого, школа вже незабаром відновила процес. Про ідеї та майбутні плани розповіла Марина Босенко — співзасновниця школи та керівниця онлайн-журналу.

Що стало поштовхом до відновлення роботи школи після вимушеної перерви?

Бажання бути корисними та підтримати українців у Іспанії, адже знання мови тут украй важливе. Школа вирішила допомогти нашим співгромадянам безкоштовно, а з квітня ми запустили безкоштовні інтенсивні курси для переселенців. Вони тривали три рази на тиждень протягом місяця. Хто бажав, міг продовжувати навчання зі знижкою 20 %. Із 50 біженців, яких ми зібрали протягом пари годин, більшість продовжують навчання і сьогодні. Знижка для переселенців в Іспанії продовжує діяти. Нині 85 % людей на платформі — українці, які тікали від війни.

 Чому вивчення мов у Effort ефективніше, ніж звичайні мовні курси?

Так, Іспанія надає безкоштовні курси мови для переселенців з України, але вони не довгострокові, і, наскільки нам відомо, уже давно закінчились. Такі курси проводять носії мови, тому базова граматика з самого початку була не зрозуміла нашим громадянам. В учня пропадає мотивація до вивчення, з’являється думка, що «іспанська — це не моє». Ось чому в нашій школі ми ніколи не радимо заняття з носіями на початкових рівнях.

У чому особливості системи навчання в Effort?

У нас повністю українськомовний колектив та навчання проводиться винятково українською. Це була політика школи ще до війни. Наші викладачі також допомагають створювати журнал ¿Hablamos?. Усі носії мови володіють українською та мають філологічну освіту, що справді рідкість на сьогодні! Українські викладачі —  дипломовані філологи з досвідом, багато хто має освіту за кордоном. Кваліфіковані викладачі іспанської мови допоможуть засвоїти необхідні знання за спеціально розробленою методикою, що дозволяє досконало вивчити мову як початківцям, так і людям, котрі вже намагались її опанувати раніше.

«Наші зусилля — ваш успіх», — так звучить слоган школи. Ми зробили все для того, щоб учні мали бажання продовжити вивчати іноземні мови, розвиватися та досягати успіхів в усіх сферах життя. Розклад / інтенсивність занять  можуть бути легко змінені відповідно до вашого навантаження. Записи уроків доступні до кінця курсу. Наш підхід такий: викладач завжди на зв’язку, ми створюємо індивідуальну програму! Платформа та особистий кабінет учня дають можливість спілкуватись з викладачем в чаті. 

Школа випускає іспанськомовний онлайн-журнал ¿Hablamos?. Як виникла його ідея та кому він підходить за рівнем мови?

Це була моя ідея як філолога з іспанської мови та магістра з міжнародних відносин Латинської Америки. Мене завжди цікавили такі речі як лінгвістика, історія, географія цих регіонів. На своїх заняттях постійно розповідала учням про відкриття Америки, чому іспанську мову називають «кастельяно» або чому в іспанській так багато арабських слів та ін. Люди завжди з захопленням слухали, а я зрозуміла, що їх цікавість до мови зростає ще більше! 

Мені вдалось зібрати команду однодумців та філологів (більшість — носії мови), й створити журнал, який виходить кожних три місяці та буде адаптований для українців, що вивчають іспанську мову. Війна трохи змінила плани, але сподіваємося, що скоро зможемо відновити роботу журналу! Журнал містить багато статей, адаптованих під усі рівні знання мови від А1 до С1, словник з невідомими словами, інтерв’ю з іспанцями, які проживають в Україні та їхні історії з життя. Деякі статті мають QR-код для сканування, щоб слухати мову оригіналу. Журнал підійде як для любителів іспанської, так і для викладачів!

Що входить у плани Effort в майбутньому?

Плануємо розширювати та вдосконалювати платформу, щоб залучити ще більше учнів! Плануємо курси ще декількох мов, скоріш за все це буде каталонська (за численними запитами від учнів),  адже не всі школи можуть надати викладачів. У нас така можливість є! Плануємо ввести також українську мову для іноземців. Зараз зацікавленість до нашої країни зростає як ніколи!

Ми хотіли би відкрити курс співпраці з фірмами на засаді B2B (іспанська для бізнесу / українська для іноземців). В Україні проживає багато експатів /фрілансерів та функціонують численні іноземні фірми. Також віримо, що після війни Україна стане однією з країн лідерів у Європі та до нас повернеться міжнародний бізнес. Нині через події в країні зацікавленість до мови виросла зі сторони іноземців ще більше.  Для нас це шанс просувати культуру та мову!

Матеріал підготувала Анастасія Старченко

Фото з архіву Effort Online Language School