+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Дипломатка й політологиня Саманта Пауер очолить USAID

Дипломатка й політологиня Саманта Пауер очолить USAID

Обраний президент США Джо Байден заявив, що призначить колишню амбасадорку США при ООН Саманту Пауер очільницею Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

«Провідний голос гуманної та принципової участі Америки у світі, вона згуртує міжнародне співтовариство та співпрацюватиме з нашими партнерами, щоб протистояти найбільшим викликам сучасності».

Йдеться у заяві.

Зі свого боку Саманта Пауер зазначила, що як журналістка, активістка і дипломатка стала свідком впливу USAID на зміни у світі. 

«У цей критичний момент мені надзвичайно пощастило, що я маю можливість знову служити, працюючи з неймовірною командою USAID, щоб протистояти COVID-19, змінам клімату, гуманітарним кризам, тощо».

Зауважила Саманта Пауер.

Саманта Пауер – американська дипломатка, політологиня і журналістка ірландського походження. 28-а Амбасадорка США при ООН. Професорка Гарвардського університету і лауреатка Пулітцерівської премії 2003 за книгу «Проблема з пекла: Америка в століття геноциду», старша радниця Барака Обами з питань зовнішньої політики під час його передвиборчої кампанії. 

Широкого розголосу набув інцидент за її участі під час одного з засідань Ради Безпеки ООН. Коли під час засідання російська сторона заявила, що референдум в Криму в березні 2014 року був законним, Саманта Пауер підбігла до російського представника Віталія Чуркіна, накричала на нього і посіпала за плече, а на наступному засіданні заявила: «Злодій може вкрасти власність, але це не дає йому права володіти цією власністю».

Нагадаємо, раніше Джо Байден номінував конгресвумен Деб Хааланд, представницю корінних народів США, на посаду очільниці Департаменту внутрішніх справ або секретаря внутрішніх справ.

Джерело