+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Дмитро Лубінець: Політика – це мистецтво приймати важливі для мільйонів людей рішення

Дмитро Лубінець: Політика – це мистецтво приймати важливі для мільйонів людей рішення

Постійна рубрика «Ментор номеру». У цьому випуску Народний депутат України Дмитро Лубінець ділиться своїми думками щодо важливих вічних, екзистенціальних питань, які викликають багато роздумів та є неабияк актуальними протягом усього існування людства.

Як Ви визначаєте життя? Що є найголовнішим у житті?

Для мене життя – це усвідомлене буття, коли людина не просто існує біологічно, але й намагається залишити якийсь свій слід на нашій землі. Різні люди вирішують це по-різному – хтось концентрується на вихованні дітей, хтось пише шедеври живопису, хтось створює потужний бізнес, хтось займається благодійністю. Але, врешті-решт, все це лише способи усвідомленого життя. Ми усі розуміємо, що воно кінцеве, але можемо його продовжити своїми добрими справами.

Якої освіти зараз не вистачає в нашій країні?

Україні не вистачає освіти, яка б формувала системність мислення. Аби кожен з нас бачив не якийсь фрагмент процесу, а охоплював би його цілком. Щоб ми могли продумувати наші дії на два-три-чотири кроки вперед, формувати реалістичні довгострокові стратегії та їх виконувати. Аби було розуміння наскільки складно влаштований світ, як в ньому все взаємопов’язано та як зберегти крихкий баланс миру та добра.   

Що Ви вкладаєте у поняття «політика»?

Політика – це мистецтво приймати важливі для мільйонів людей рішення. Часто в умовах обмеженого часу, інформації та ресурсу. Політика – це мистецтво завойовувати довіру людей. Не на один виборчий сезон, а на десятиліття. Найбільш успішними і талановитими політиками захоплюються й століття потому. Політика – це мистецтво домовлятися та досягати компромісу. Але не заради власних, а заради державних інтересів та інтересів громадян.

Яким є Ваше ставлення до грошей?

Гроші – це не мета, а засіб реалізувати мрії людини. Якщо за грошима не стоїть творчість у широкому розумінні цього слова, то будь-яка їхня кількість не принесе щастя. Чесно заробляти гроші – це добре, але не заради їх самих, а заради кінцевого результату, досягнення якого вони здатні наблизити.   

Що для Вас любов і дружба?

Любов – це спосіб зробити цей світ кращим і добрішим. Зустріч двох людей, між якими виникає «хімія» почуттів, вносить свою часточку тепла й добра в навколишній світ та створює потужний синергетичний ефект. Дружба дає надзвичайне відчуття єдності людей одне з одним, долає нашу самотність та відчуженість. Людина, як відомо, істота соціальна, але саме з дружби розпочинається ця соціальна активність. Справжній друг завжди підтримає, розрадить й допоможе, але, з іншого боку, ніколи не побоїться сказати правду, бо це його обов’язок.

Яке місце повинні подорожі займати у житті кожної людини?

Кожна подорож – це маленьке життя. Й, мандруючи до нового міста чи до нової країни, ми проживаємо його знову і знову, але щоразу по-різному. Це нова якість відчуттів, вражень, знайомств. Гарних подорожей багато ніколи не буває. Але, щоб відчути всю їх повноту, треба обов’язково мати куди повертатися. Тобто мати почуття власного дому, де тебе люблять та чекають.


Чи важливо піклуватися про своє здоров‘я навіть тоді, коли нічого не турбує?

Безперечно, на цьому ґрунтується сучасна медицина. На 90% гарне здоров’я – це результат профілактики, а не якихось чудодійних пігулок, які дають миттєвий ефект. Треба завжди пам’ятати, що власне здоров’я – це найцінніший невідновний ресурс і що лише здорова людина має справжню свободу в щоденному житті.