+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Для протидії загрозам глобальних конфліктів розглянули інституційний мир

Для протидії загрозам глобальних конфліктів розглянули інституційний мир

У нинішню епоху, коли безпеці життя людей постійно загрожують широкомасштабні конфлікти, нині потрібно розвинути миробудування як систему, що просуває цінності, норми та культуру миру для всіх країн, спільнот та окремих осіб на основі спільних принципів співіснування та взаємозалежності світової спільноти.

14 березня 2022 року в онлайн режимі було проведено «6-ту річницю проголошення Декларації миру і припинення війн (DPCW) HWPL» за участю понад 5000 чоловік на тему «Інституціоналізація миру: створення правової основи сталого миру».

Неурядова організація «Небесна культура, мир у всьому світі і відновлення світла» (HWPL) при ООН підтримала спільні зусилля урядів та громадянського суспільства, спрямовані на інституціоналізацію миру в кожному суспільстві. Декларація миру і припинення війн (DPCW), проголошена HWPL у 2016 році, є посібником з миротворчої діяльності, яку очолюють громадяни. Це пов’язано з тим, що міжнародні організації, включаючи ООН, Африканський союз та Європейський союз, підкреслюють нормативне керівництво як стандарт для практичного вирішення конфліктів за участю жінок та молоді.

Щодо необхідності «створити правову основу для сталого миру», доктор Камаль Хоссейн, президент Бангладеського відділення Асоціації міжнародного права (ILA), сказав: «Неодмінною умовою досягнення миру є забезпечення невід’ємних прав людей, які включають рівність перед законом, рівний захист законом, недискримінацію , свободу асоціації, свободу зборів та свободу слова».

Крім того, Анна Червенакова, член Комітету миру HWPL з міжнародного права, зазначила: «В умовах кризи, що триває, у світі уряди задаються питанням, які дії були б оптимальними для подолання надзвичайної кризи. Долаючи надзвичайні ситуації в галузі охорони здоров’я, зміни клімату, економічного спаду, обмеження прав людини, можна здійснити розвиток людства, тому це підводить нас до питання, як ці проблеми вирішуються урядовими інституціями. Таким чином, велика частина тягаря роботи лежить на урядах, тому важливо, які пріоритети в їхньому інституційному порядку денному».

Один із спікерів, Роммель Сантос Діас, професор міжнародного права в Університеті INCE, сказав, що урядові установи, включаючи Сенат, Міністерство закордонних справ та Генеральну прокуратуру Домініканської Республіки, співпрацюють з НДО з метою «прийняття державою рішень щодо державної політики у сфері безпеки громадян» та прав людини» на основі DPCW.

Відповідаючи на поширені загрози, що йдуть від релігійних конфліктів, імам Моулана Шафієк Нолан у Вестріджі, Південна Африка сказав: «DPCW підкреслює важливість миру між релігіями та припинення релігійних конфліктів. Щомісячний діалог про Писання, організований HWPL, зокрема, спрямований на створення платформи для усунення неправильного розуміння релігійних Писань та практик, відображаючи цінності, виражені в DPCW».

Голова HWPL, Лі Ман Хі сказав, що війни та конфлікти продовжують відбуватися, оскільки «неможливо припинити війни через те, що міжнародне право допускає ведення війни у ​​разі потреби». Він наголосив, що всі члени глобального суспільства мають об’єднатися як «посланці миру», щоб «створити те (міжнародний закон про мир), що може принести міцний мир».

28 лютого організація HWPL опублікувала заяву про вторгнення Росії в Україну, яка включає захист біженців і глобальну солідарність молоді проти війни, і направила заяву до 192 країн. Декларація DPCW представляє принципи миру, які мають просуватися міжнародним співтовариством, такі як заборона застосування сили, заохочення свободи віросповідання та участь громадян у поширенні культури миру. У документі наголошується, що стійкий мир може бути досягнутий за участю всіх членів глобального суспільства, визначаючи не лише національні держави, а й міжнародні організації та всіх громадян як основні дійові особи у побудові миру.

Повний текст Декларації миру і припинення війн (DPCW) або Заяви щодо Росії та України ви можете знайти на сайті: www.hwpl.kr 

Матеріал надала Марія Захарченко