+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Ділова місія Business Woman Club у Грузію

Ділова місія Business Woman Club у Грузію

16 червня з міста Тбілісі стартувала ділова місія Business Woman Club у Грузії.

Перша важлива зустріч відбулась у Парламенті Грузії з членами Постійної парламентської ради з питань ґендерної рівності та Народним депутатом Грузії Олександре Елісашвілі.

Серед представників грузинської парламентської ради: Тамар Таліашвілі – перша заступниця голови комітету з освіти і науки, голова підкомітету ЗМІ та інформаційного суспільства Парламентської асамблеї Ради Європи та модератор зустрічі; Хатія Цілосані, – Народний депутат/перший заступник голови Комітету з охорони навколишнього природного середовища і природних ресурсів та інші.

До складу делегації Business Woman Club на зустрічі увійшли: Ганна Крисюк, президентка BWClub, голова Міжнародного штабу допомоги українцям; Юлія Бичай, директор BWClub; Валентина Марджінашвілі, керівник організації «Грузино-український будинок преси та книги», директор грузинського представництва журналу «Business Woman».

Під час спілкування представники Постійної парламентської ради з питань ґендерної рівності у Грузії презентували свою роботу та проєкти для підтримки як грузинських, так і українських жінок. А також запланували спільно з Business Woman Club нові заходи.

У свою чергу українська делегація поділилась діяльністю Business Woman Club та його учасниць. Презентували спецвипуск журналу Business Woman під назвою «Support Ukraine». Відбулось обговорення поточної ситуації в Україні й діяльності Міжнародного штабу допомоги українцям та його проєктів: Продуктові набори для українців, 1000 автомобілів свободи, Курси тактичної медицини. Не обійшлось і без згадки про долучення Грузії до проєкту «Greening of the Planet» та спільного висадження дерев минулого року.

«Україні справді потрібна допомога. І чим довше триває війна, тим більше людей помирає. На жаль, тема України у світі спадає в інформаційному просторі. У зв’язку з цим, допомоги від іноземних країн надходить менше, а потреби українського населення та військових збільшуються. Цивільне населення вже немає страху смерті, вони не реагують на сирени. Але їм дуже потрібна підтримка. На диво, мало хто розуміє, що війна в Україні стосується всіх. І її наслідки відчують абсолютно всі країни світу. Потрібно докласти якомога більше зусиль, щоб зупинити геноцид українського народу», – поділилась Ганна Крисюк.

Після розмови про фізичні, психологічні та емоційні наслідки для жителів України від російських нелюдський дій військових, не змогли стримати емоції всі присутні.

По завершенню зустрічі Ганна Крисюк передала Прапор України та традиційні подарунки для грузинського Парламенту.

Від імені Business Woman Club дякуємо Александру Елісашвілі за допомогу та сприйняття в реалізації даної зустрічі.

Наступного дня, 17 червня, у Тбілісі протягом цілого дня проходила Міжнародна жіноча конференція лідерок з питань конфлікту, миру та безпеки, ініційована президентом Грузії Саломе Зурабішвілі.

«Сьогодні найкращий час замислитися над прогресом у досягненні жіночих прав та відзначити сміливі та рішучі дії звичайних жінок, які відіграють надзвичайну роль у своїх країнах та громадах, беручи на себе ініціативу у просуванні прогресу та змін», – виступила пані Президент.

Форум об’єднав жінок з усіх сфер, включаючи політику, дипломатію, громадянське суспільство, культуру, бізнес, ЗМІ, спорт, благодійність та науковців.

У заході беруть участь президент Парламентської асамблеї ОБСЄ Маргарета Седерфельт, заступник маршала Сейму Польщі Малгожата Госєвська та помічник державного секретаря США з питань Європи та Євразії Карен Донфрід.

Серед тем – особистий досвід, конфлікти, бачені очима кореспонденток, жінки в кризі біженців, гендерне насильство, постконфліктна реконструкція та захист культурної спадщини.

Від України у секції «Жінки бізнес-лідерки у пост-конфліктній відбудові» виступила президентка «Business Woman Club», голова Міжнародного штабу допомоги українцям – Ганна Крисюк.

«З моменту незаконної та неспровокованої агресії росії проти України 24 лютого 2022 року український жіночий рух одразу долучився до національної оборони та протидії агресору. Жінки поряд з чоловіками стоять на лініях вогню, виконують військові задачі. За оцінками Міністерства оборони України, жінки становлять близько 15% від загальної чисельності Збройних Сил України. Це відповідає кращим світовим практикам. У час війни українські жіночі бізнес-організації, та й всі організації загалом, перетворилися на гуманітарні, взявши на себе вирішення найнагальніших проблем, перед якими опинились жителі країни, вимушені змінювати життя перед обличчям смертельної небезпеки та відповідальністю перед своєю країною. І саме за допомогою таких сильних жінок, жінок-лідерок перемога України пришвидшується. І саме за такими жінками мирне майбутнє».

Інші спікери панельної дискусії:

• Маріанна Абіб-Печ – засновниця та керівник LFT Partners;

• Натела Турнава – член правління Національного банку Грузії;

• Натя Джанелідзе – член правління Women for tomorrow, директор Gazelle Finance Georgia

Модератор: Тамар Размадзе – член правління Women for Tomorrow, засновниця Letterato.

Захід пройшов на високому рівні. Всі спікери та гості вечора весь час висловлювали слова підтримки Україні та її народу. Президент Грузії пані Саломе, віддаючи повагу гостям Конференції, була присутньою на всіх панельних дискусіях. 

Продовжуючи ділову місію у Грузії учасниці Business Woman Club зустрілись з міською головою Руставі – Ніно Лацабідзе.

Під час зустрічі українська сторона розповіла про наслідки російського вторгнення в Україну, презентувала діяльність Міжнародного штабу допомоги українцям, BW Club та спільні проєкти й відтворили на екрані відео міста Ірпінь, Київської області, після звільнення від російських окупантів.

Важливим підсумком стала домовленість про гуманітарну підтримку України Грузією та підписання Меморандуму про міста-побратими між Руставі та Авдіївкою, яка реалізується вже через 2 тижні.

«Через збройну агресію російської Федерації проти України переважна більшість цивілізованого світу допомагає Україні, проте зараз, на жаль, значно меншими об’ємами, ніж раніше. Окрім військово-технічної допомоги, окремим різновидом допомоги є гуманітарна, яка вкрай необхідна для звільнених від окупації міст та міст, які героїчно тримають оборону. Одним із таких міст є Авдіївка. Грузинський народ відчуває нашу біль та всеможливо допомагає, за що велика вдячність», – зазначила Ганна Крисюк.

Нині Руставі вже має побратимські взаємини між Черкасами, Івано-Франківськом, Хмельницьком і Вінницею.

Зустріч з владою грузинського міста Руставі відбулась за підтримки та сприяння Народного депутата Грузії Александре Елісашвілі, який був присутній під час переговорів, а також особисто брав участь у війні в Україні, захищаючи кордони нашої держави та був одним із героїв, які звільнили Ірпінь з окупації.

По завершенні зустрічі Ганна Крисюк передала Ніно Лацабідзе Прапор України, привезений із підписами військових, які захищають Авдіївку. Й відбулось висадження Алеї миру із 30-ти оливкових дерев, у рамках Greening of the Planet, серед яких одне присвячене Авдіївці.