+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Держенергоефективності та Посольство Великої Британії в Україні розглянули можливості співпраці у сфері «зеленої» енергетики

Держенергоефективності та Посольство Великої Британії в Україні розглянули можливості співпраці у сфері «зеленої» енергетики

Керівник Держенергоефективності Костянтин Гура провів зустріч із першим секретарем Посольства Великої Британії в Україні Пітером Вікенденом та його колегами.

Сторони обговорили можливі напрями співпраці та сфокусувалися на темі «зеленого» фінансування.

Презентуючи діяльність Агентства, К.Гура детально розповів про напрацювання для запровадження ринку зелених облігацій в Україні: «З 1 липня ц.р. зелені облігації набули юридичної сили. Зараз ми працюємо з іншими зацікавленими сторонами над вторинним законодавством».

Відповідно до розробленого проєкту Концепції розвитку відповідного ринку передбачається реалізація пілотних проєктів з випуску зелених облігацій різними категоріями емітентів.

«З метою прозорого відбору пілотних «зелених» проектів ми плануємо створити веб-платформу. Запровадження такої платформи дозволить, зокрема, запобігти поширенню «greenwashing» на новоствореному ринку зелених облігацій. З огляду на значний досвід Великої Британії щодо розвитку ринку «зелених» облігацій, ми зацікавлені у співпраці в розбудові такого ринку в Україні».

Пояснив Констянтин Гура.

Ще один інструмент, який розробляє Держенергоефективності із міжнародними партнерами, – це Фонд зелених інвестицій. Його мета – забезпечити стале джерело фінансування проєктів з енергоефективності та «зеленої» енергетики в Україні, які будуть і надалі затребуваними з огляду на глобальний тренд декарбонізації. “Саме Green Investment Bank (тепер Green Investment Group), заснований у Великобританії, був одним з прикладів для створення такого механізму і в Україні”, – нагадав К.Гура.

Сторони також обговорили перспективи розвитку водневої енергетики.

Костянтин Гура повідомив, що Україна має значні перспективи для генерації водню та широку газотранспортну систему. ЄС вбачає Україну одним з головних партнерів у цій сфері. І вже розпочато розробку Стратегії розвитку водневої енергетики в Україні.

Як відомо, Велика Британія має амбітні цілі щодо встановлення потужностей з виробництва водню та проєкт Водневої стратегії, яку планується затвердити найближчим часом.

У цілому глобальний тренд декарбонізації, а відповідно й енергоефективність, «зелена» енергетика, передбачають широкі напрями для взаємовигідної співпраці країн. Тому сторони детально розглянуть вищезгадані питання для потенційного партнерства.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності