+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Делегація Вашингтонської філії HWPL підписала в Україні 22 меморандуми задля миру

Делегація Вашингтонської філії HWPL підписала в Україні 22 меморандуми задля миру

Підписано 20 меморандумів про впровадження освіти миру HWPL в Україні

Делегація Вашингтонської філії міжнародної миротворчої організації HWPL під час візиту в Україну з 3 по 17 січня 2023 року підписала 21 Меморандум про взаєморозуміння та один Меморандум про угоду, а також обговорила питання миротворчої співпраці з представниками влади та керівниками громадських організацій.

Організація HWPL засудила вторгнення Росії в Україну та закликала припинити війну, дотримуючись принципів міжнародного права. Делегація HWPL здійснила візит в Україну, щоб обговорити з українськими освітянами та представниками влади шляхи розширення освіти миру та підтримки українських школярів, які переживають фізичні та емоційні труднощі. З цією метою делегація провела переговори з низкою міських управлінь освіти, представниками Офісу Омбудсмена України, Міністерства молоді та спорту України, Департаменту культури Київської міської ради.

Також 13 січня відбулась зустріч делегації HWPL з Ганною Крисюк, засновницею міжнародного журналу Business Woman, під час якої  було обговорено план реалізації ряду миротворчих проектів в 2023 році.

□ Консенсус щодо необхідності «DPCW» як міжнародного закону про мир 

14 березня 2016 року організація HWPL разом з експертами з міжнародного права з 15 країн підготувала і оголосила 10 статей і 38 пунктів «Декларації миру і припинення війн» (DPCW), як проект положення міжнародного права про мир. Основна мета цієї декларації полягає у відновленні фундаментального духу миру, з яким була заснована Організація Об’єднаних Націй, і реалізації сталого миру шляхом розвитку спільних цінностей, яких прагне світова спільнота. DPCW – це законопроект, який успадковує дух Статуту ООН і Загальної декларації прав людини, і наразі на підтримку DPCW підписалися 176 високопоставлених осіб, включно з колишніми і нинішніми главами держав, головами верховних судів та головами національних парламентів.

Під час цього візиту було підписано два меморандуми про взаєморозуміння для реалізації DPCW та узгодження всебічної співпраці з HWPL. Меморандум підписала 9 січня П’ядицька сільська рада Івано-Франківської області, а 10 січня – міський голова м. Золочева у Львівській області, Ігор Гриньків. Зокрема, дізнавшись про діяльність HWPL, міський голова Ігор Гриньків поставив підпис на підтримку DPCW.

□ Зацікавленість освітою миру HWPL, яка набула поширення в 47 країнах 

Найбільше меморандумів було підписано у сфері освіти миру – 19. Були підписані Меморандуми про взаєморозуміння з 17 школами та двома освітніми громадськими організаціями, а також один Меморандум про угоду з міським управлінням освіти. До цього візиту HWPL підписала Меморандуми про взаєморозуміння з чотирма навчальними закладами у Волинській, Донецькій та Херсонській областях.

Станом на січень 2023 року HWPL уклала меморандум про взаєморозуміння з 313 установами в 47 країнах світу щодо проведення та розширення освіти миру. Національні комітети ЮНЕСКО деяких країн та міжнародна спільнота активно вводять програму уроків миру HWPL в навчальний процес. HWPL буде безкоштовно надавати навчальну програму миру HWPL для шкіл в Україні, які підписали меморандум, і навчальні заклади, які підписали меморандум, отримують звання «Академія миру HWPL». Кожна школа може запровадити цю програму відповідно до рівня та середовища громади, щоб виховувати учнів як громадян миру, і водночас отримати додатковий ефект соціально-психологічної підтримки під час війни.

Основний зміст меморандумів полягає в наступному: з боку HWPL – надання навчальних матеріалів для проведення освіти миру HWPL, забезпечення відповідної підготовки для співробітників та вчителів освіти миру; з боку навчального закладу – забезпечення основної інфраструктури для функціонування освіти миру.

11 січня під час Конференції з підписання Меморандумів HWPL задля миру, яка пройшла у КЗЗСО «Луцький ліцей № 27 Луцької міської ради», відбулося підписання Меморандумів із 12 закладами загальної середньої освіти м. Луцьк та Волинської області. Крім того, П’ядицький ліцей ім. С. Мельничука в Івано-Франківській області, Золочівський ліцей у Львівській області, Миколаївський ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 в Донецької області та Печерська гімназія №75 в м. Києві також підписали Меморандуми про взаєморозуміння. Також був підписаний Меморандум про співпрацю з Полтавським державним медичним університетом, що збільшило можливості впровадження освіти миру у вищих навчальних закладах. 

Крім того, було підписано Меморандум про угоду з відділом з питань освіти, молоді і спорту Золочівської міської ради, що заклало основу для впровадження у майбутньому освіти миру HWPL в усіх школах, які підпорядковані міській раді м. Золочева. Також ВГО «Поруч», яка створює «класи миру» в різних регіонах України, та ГО «Університетська Єдність», що працює над покращенням медичної освіти в Україні, підписали Меморандуми про взаєморозуміння щодо розширення освіти миру та співпраці з представниками різних сфер.

На початку поїздки з 3 по 7 січня делегація HWPL провела табір миру, поєднаний з навчанням миру, для 100 українських дітей-сиріт в с. Татарів Івано-Франківської області у співпраці з «Frontier Horizon» та місцевими українськими партнерами, щоб подолати психологічний вплив війни на дітей. Діти, які на власні очі пережили війну, отримали можливість в таборі повернути собі частинку дитинства.

В лютому 2022 року, одразу після початку війни, HWPL виступила з офіційною заявою, надіславши її в 192 країни світу, в якій засудила війну і закликала Росію вивести свої війська з території України та дотримуватися принципів міжнародного права. В квітні HWPL у співпраці з журналом Business Woman провела Міжнародну конференцію «Відновлення миру в Україні», а також ініціювала інформаційну кампанію на підтримку України за участі молоді з 34 країн. Весною минулого року організація передала гуманітарну допомогу в заблокований Маріуполь та школярам декількох шкіл в різних регіонах України, а зараз проводить програми на підтримку українських біженців у Чехії, Польщі та Швейцарії.

□ Про HWPL 

HWPL («Небесна культура, мир у всьому світі і відновлення світла») є міжнародною неурядовою організацією, що працює задля припинення війн і встановлення миру у всьому світі. HWPL зареєстрована при Департаменті глобальних комунікацій ООН та Економічній і соціальній раді ООН, маючи спеціальний консультативний статус. Організація здійснює миротворчу діяльність з метою створення правової системи на основі Декларації миру і припинення війн (DPCW) для забезпечення сталого миру. 

Голова HWPL, Лі Ман Хі здійснив по всьому світу 31 поїздку за мир і закликав до руху за мир, у якому не лише держави, але й громадяни і всі члени суспільства беруть участь задля миру на планеті. Зокрема, після відвідування Мінданао на Філіппінах у січні 2014 року HWPL значною мірою сприяла припиненню війни, яка тривала 40 років, і отримала від міжнародної спільноти визнання як «миротворча організація». Голова Лі Ман Хі відвідав Україну в травні 2018 року та мав зустріч з 3-м президентом України Віктором Ющенком, а також виступив в Києві на Міжнародному форумі «Шлях до соціальної єдності та миру в усьому світі», який відбувся 10 травня того ж року. 

Додаткова інформація: 

Список державних структур, навчальних закладів і громадських організацій, які підписали Меморандуми про взаєморозуміння (MOU) та  Меморандум про угоду (MOA) з HWPL 9-16 січня 2023 року:  

1) П’ядицька сільська рада 

2) П’ядицький ліцей імені Степана Мельничука П’ядицької сільської ради 

3) Золочівська міська рада Золочівського району Львівської області 

4) Відділ з питань освіти, молоді і спорту Золочівської міської ради Золочівського району Львівської області 

5) Золочівський ліцей Золочівської міської ради Золочівського району Львівської області

6) Комунальний заклад «Луцький навчально-виховний комплекс загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 7 – природничий ліцей Луцької міської ради» 

7) Комунальний заклад загальної середньої освіти «Жидичинський ліцей №31 Луцької міської ради»

8) Княгининівський ліцей Волинської обласної ради

9) Комунальний заклад загальної середньої освіти «Луцький ліцей №4 імені Модеста Левицького Луцької міської ради»

10) Комунальний заклад загальної середньої освіти «Луцький ліцей №5 Луцької міської ради» 

11) Комунальний заклад загальної середньої освіти «Луцький ліцей № 27 Луцької міської ради» 

12) Комунальний заклад загальної середньої освіти «Прилуцький ліцей № 29 Луцької міської ради»

13) Комунальний заклад загальної середньої освіти «Луцький ліцей № 11 Луцької міської ради»

14) Комунальний заклад загальної середньої освіти «Луцький ліцей №28 Луцької міської ради»

15) Комунальний заклад загальної середньої освіти «Заборольський ліцей №32 Луцької міської ради»

16) Комунальний заклад загальної середньої освіти «Княгининівський ліцей № 34 Луцької міської ради»

17) Комунальний заклад загальної середньої освіти «Луцький ліцей № 24 Луцької міської ради»

18) Громадська організація «Всеукраїнська громадська організація «Поруч»

19) Миколаївський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №2 Миколаївської міської ради Краматорського району Донецької області

20) Полтавський державний медичний університет

21) Громадська організація «Університетська Єдність»

22) Печерська гімназія №75 Печерського району м. Києва

Офіційний сайт організації HWPL: https://www.hwpl.kr/