+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Делегація миру HWPL із Вашингтону підписала меморандуми з містом Золочів щодо розвитку освіти миру та різносторонньої міжнародної співпраці

Делегація миру HWPL із Вашингтону підписала меморандуми з містом Золочів щодо розвитку освіти миру та різносторонньої міжнародної співпраці

10 січня 2023 року делегація Вашингтонської філії міжнародної миротворчої організації HWPL в рамках миротворчої поїздки в Україну відвідала м. Золочів, Львівська область, і підписала меморандуми для розвитку освіти миру та різносторонньої міжнародної співпраці задля миру.

Міський голова м. Золочева Ігор Гриньків, начальник відділу з питань освіти, молоді і спорту Золочівської міської ради Андрій Заброцький та директор Золочівського ліцею Ольга Климук обговорили шляхи миротворчої співпраці з делегацією HWPL. З боку HWPL взяли участь у зустрічі Джозеф Сонг – директор Вашингтонської філії HWPL, Деніел Хейс – директор з міжнародного права HWPL у Вашингтоні, Реган Даркін – директор з освіти миру HWPL у Вашингтоні.

За результатами зустрічі було підписано три меморандуми між HWPL та містом Золочів. По-перше, було підписано Меморандум про взаєморозуміння (MOU) із Золочівською міською радою про спільну різносторонню міжнародну співпрацю задля миру. Також було підписано Меморандум про угоду (MOA) з відділом з питань освіти, молоді і спорту Золочівської міської ради для реалізації та розширення освіти миру HWPL, а також Меморандум про взаєморозуміння (MOU) із Золочівським ліцеєм щодо запровадження уроків миру HWPL.

Крім того, міський голова Ігор Гриньків, ознайомившись з діяльністю HWPL та Декларацією миру і припинення війн (DPCW), поставив підпис на підтримку імплементації DPCW як положення міжнародного права про припинення війн. Така підтримка у вигляді підпису допоможе скоріше просувати і прийняти міжнародний закон про мир в ООН.  

Підписання меморандуму з відділом з питань освіти, молоді і спорту Золочівської міської ради відкрило шлях до нового етапу розвитку освіти миру і запровадження уроків миру в школах для учнів громади.

Освіта миру HWPL – це навчальна програма, яка виховує громадян миру з універсальними цінностями миру. Ця освітня програма, яка складається загалом з 12 уроків, має підручник і навчальні матеріали, які можна адаптовувати до рівня та середовища кожної країни та спільноти. Наразі були підписані меморандуми (MOU) HWPL з 313 закладами в 47 країнах, а навчання миру проходить в 78 країнах. Раніше в Україні було підписано меморандуми з 6 навчальними закладами. Підписання меморандуму дає навчальному закладу звання як Академії миру HWPL.

Делегація Вашингтонської філії міжнародної миротворчої організації HWPL приїхала в Україну і з 3 по 7 січня провела табір миру для українських дітей-сиріт в с. Татарів Івано-Франківської області у співпраці з «Frontier Horizon» та місцевими українськими партнерами. Крім того, делегація HWPL взяла участь у підписанні меморандумів з П’ядицькою сільською радою і П’ядицьким ліцеєм ім. Степана Мельничука в Івано-Франківській області. Далі делегація миру HWPL планує до середини січня зустрітися з представниками різних верств в Києві, щоб обговорити можливості залучення інструментів міжнародного права у подоланні війни в Україні та розширити освіту миру HWPL. 

HWPL («Небесна культура, мир у всьому світі і відновлення світла») є міжнародною неурядовою організацією, що працює задля припинення війн і встановлення миру у всьому світі. HWPL зареєстрована при Департаменті глобальних комунікацій ООН та Економічній і соціальній раді ООН, маючи спеціальний консультативний статус. Організація здійснює миротворчу діяльність з метою створення правової системи на основі Декларації миру і припинення війн (DPCW) для забезпечення сталого миру. 

В лютому 2022 року, одразу після початку війни, HWPL виступила з офіційною заявою, надіславши її в 192 країни світу, в якій засудила війну і закликала Росію вивести свої війська з території України та дотримуватися принципів міжнародного права. В квітні HWPL у співпраці з журналом Business Woman провела Міжнародну конференцію «Відновлення миру в Україні», а також ініціювала інформаційну кампанію на підтримку України за участі молоді з 34 країн. Весною минулого року організація передала гуманітарну допомогу в заблокований Маріуполь та школярам декількох шкіл в різних регіонах України, а зараз проводить програми на підтримку українських біженців у Чехії, Польщі та Швейцарії.