Засновнику компанії потрібно не тільки добре вивчити ринок, придумати відмінну бізнес-ідею і зрозуміти, як отримувати дохід з її допомогою, а й знайти гроші на запуск проєкту. Існують різні варіанти залучення коштів, кожен з яких пов’язаний з певними наслідками.
3F — friends, family and fools
3F — класична формула залученого капіталу. Часто це найпростіший та найшвидший варіант, але він підходить не всім: такий підхід може стати причиною зіпсованих відносин з близькими.
Банки
Варіант для компаній, що генерують дохід. Виконуючи вимоги держави, банки створюють програми підтримки бізнесу. Але такі пропозиції зазвичай припускають особисту відповідальність засновників бізнесу.
Майданчики P2P-кредитування
Майданчики типу Funding Circle оцінюють ризики, ліквідність і вартість активів компаній і дають можливість приватним особам вкладати гроші під вищі відсотки, ніж вони могли б отримати в банку.
Гроші засновника
Якщо ви вірите у свій бізнес та потребуєте інвестицій до отримання доходу, можна використовувати власні кошти або знайти бізнес-партнера, який зможе внести частину необхідної суми та стати вашим співзасновником.
Ангельські інвестиції
Як правило, бізнес-ангели роблять вклад в обмін на частку в компанії, але іноді вони можуть видавати кредити. Крім того, такі інвестори можуть поділитися з вами досвідом і корисними контактами.
Краудінвестінг
За останні вісім років такі компанії, як Seedrs і Crowdcube, стали популярним варіантом залучення інвестицій.
Інвестиційні фонди
Це дуже ефективний спосіб залучення грошей для стартапів, через те, що однієї розмови може бути досить для залучення суми, необхідної для реалізації проєкту. Ще один варіант, доступний компаніям по всьому світу — краудфандинг через Kickstarter або Indigogo.