+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Де б ми з вами не були – серце наше б’ється в Україні!

Де б ми з вами не були – серце наше б’ється в Україні!

Війна… Ніхто з нас не вірив до останнього, що вона повномасштабно увірветься на нашу землю. Ніхто не був готовий до неї, проте вона не роздавила нас морально, не поселила такий страх, який би паралізував супротив! Доказом цього є швидка організація Міжнародного штабу допомоги українцям (МШДУ), який уже через кілька годин розпочав свою роботу після  “щедрих” російських бомб по українських містах. 

Канада була в числі перших країн, які увійшли до МШДУ: ми приєдналися через декілька днів. Сьогодні Штаб налічує більше 80 країн-учасниць, що стали на захист України в гуманітарному напрямку.

Як все було? У Канаді, як відомо, найсильніша діаспора у світі. Діаспоряни одразу ринулися збирати гуманітарну допомогу, гроші й шукати шляхи їх доставки в Україну. У Торонто було, мабуть, 15-20 волонтерських об’єднань. Люди телефонували та писали з одним питанням: “Куди нести допомогу?” Потрібні були складські приміщення, дуже багато везли до церкви.

Окремо хотіла б зазначити роль українських церков в Канаді. Уже давно вони стали осередками для українців. Там проходять не тільки Служби Божі, а й танцювальні, суботні школи, ярмарки. Це місце, де можна отримати допомогу. Саме при церквах шукають житло для новоприбулих українців. Тому з ранку до вечора люди несли все, що могли, до церкви, аби потім перенаправити до України.

Якщо з перших днів війни все відбувалося хаотично, то уже через тиждень менші групи приєдналися до більших і розпочалася продуктивніша волонтерська робота. Одні об’єднання займаються винятково військовою амуніцією, інші збирають медицину, одяг та продукти харчування. Із відкриттям у Торонто представництва МШДУ волонтерські групи почали ще більше комунікувати між собою, адже наш Штаб став координаційним. Була створена група, де представники різних волонтерських об’єднань  ділилися  важливою інформацією, швидко знаходили охочих, які допомагали із вантажами.

Окрема вдячність канадському уряду, який ухвалив фактично революційне рішення: створив спеціальну програму для українців, яка дає можливість приїхати на три роки до Канади та працевлаштуватися. Було виділено більше 300 мільйонів доларів на медичне страхування новоприбулих в Онтаріо, в інших провінціях уже діють такі програми. Діти безкоштовно навчатимуться в школах. До цього часу було відправлено не один літак з гуманітарною та військовою допомогою.  

У бюджеті Канади пропонують додатково виділити 500 млн доларів у 2022-2023 рр на подальшу військову допомогу Україні. Канада також надасть позику в 1 млрд канадських доларів (близько 830 млн доларів США) для підтримки урядових зобов’язань. “У бюджеті-2022 оголошується, що Канада запропонує українському уряду до 1 мільярда доларів нових кредитних коштів через новий Адміністрований рахунок у МВФ, аби уряд мав змогу продовжувати працювати. Канада співпрацювала з урядом України, МВФ та іншими державами-членами, аби розробити цей механізм та закликає інших союзників та партнерів долучитися до нього”, — йдеться у повідомленні.

Корпорація Business Woman PRO Canada зосередилася повністю на  роботі в Штабі. Ми змогли зібрати кошти на частину бронежилетів, долучилися до збору грошей на продуктові набори, плануємо зробити потужну акцію “ Тиждень українського борщу в Торонто”, кошти з якої будуть відправлені для допомоги українцям. За нашого сприяння до України був декілька разів відправлений літак із медикаментами.

Також чи не ключову роль в об’єднанні українців навколо допомоги рідним став Конгрес Українців Канади, відділ Торонто. Відразу було створено Комітет допомозі українцям, який на сьогодні має декілька підкомітетів, що займаються різними напрямками. Це збір коштів, які пересилаються в Україну, проведення щотижневих багатотисячних мітингів, сприяння з поселенням українців у Канаді та юридична підтримка. 

За ці два місяці ми змогли не тільки ще більше об’єднати українців у Канаді, а й достукатися до канадців із закликом підтримати Україну. Сьогодні кошти для України збирають у супермаркетах, школах. На наших мітингах щоразу присутні представники різних народів, які проживають в Канаді. Будинки підсвічені жовтим й синім кольорами.  На білбордах дуже часто бачимо заклики  #Stand with Ukraine. Сьогодні велика кількість автомобілів та будинків  прикрашені українською символікою. І це люди, які не мають стосунку до України. Вони відкрито демонструють свою підтримку нашій державі та демократії. Сьогодні Україна — символ боротьби за ідентичність, символ волі та могутності для цілого світу. 

Канадські телеканали не перестають транслювати новини з України, а великі супермаркети замість реклами своєї продукції пишуть “Be brave like Ukraine”. Ми з усім світом із гордістю спостерігаємо, як наші воїни захищають землю від російського агресора й намагаємося робити все можливе, аби підсилити допомогу з Канади.

Українська армія — приклад для інших країн. Сьогодні увесь світ на стороні України! Всі маски скинуті, росія демонструє своє справжнє обличчя. Зрештою, Україна обов’язково переможе, бо вона захищає свою землю! Вона має непереможний народ, який за лічені години став могутнім супротивом. Де б ми з вами не були – серце наше б’ється в Україні. Так було, є і буде.   

Разом – сильніші! Вперед до перемоги!

Слава Україні!

Героям – слава!

Матеріал підготувала Надія Яшан

Фото з архіву Надії Яшан