+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Бути чи не бути: український бізнес під час війни

Бути чи не бути: український бізнес під час війни

Епоха відродження українського бізнесу в окремих регіонах поступово розпочинається: підприємства мають змогу повернутися до роботи в безпечних частинах країни. Міста оживають, люди повертаються до своїх домівок, відновлюють їх, а разом з ними відновлюється і сфера бізнесу. Нині це дуже важливо для кожного українця, тому що відновлення та модернізація підприємств забезпечать велику кількість робочих місць та покращать економіку України.

Експертна думка фахівців

Наразі український бізнес не має цілком оптимістичної картини, адже згідно з опитуванням експертно-аналітичного центру кадрового порталу grc.ua половина (53,1%) тих компаній, що не працюють сьогодні, взагалі не готові робити будь-які прогнози. Розглядати можливість відновлення своєї роботи вони планують лише після закінчення війни. Як зазначають аналітики biz.nv.ua, кожна п’ята компанія з тих, що зараз не працює, може відновити свою комерційну діяльність у найближчі два місяці. Ще 10% компаній планують повернутися до роботи протягом пів року.

Дії влади стосовно сфери бізнесу

Зазначимо, що українська влада ухвалила низку рішень для підтримки національної економіки, зокрема малого і середнього бізнесу. Так, навесні були запроваджені додаткові податкові стимули для підтримки бізнесу під час війни. Як зазначають експерти порталу tax.gov.ua, ухвалений закон передбачив можливість фізичним особам та підприємствам з оборотом до 10 млрд грн. сплачувати єдиний податок з обороту в обсязі 2% за правилами, встановленими для третьої групи платників єдиного податку, тобто із звільненням від податку на прибуток, ПДВ та інших платежів. Максимальна сума кредиту для підприємців наразі складає 60 млн. гривень. На час воєнного стану та ще місяць після його завершення ставка по кредитах буде нуль відсотків, а після війни відсоткова ставка по цій програмі буде становити не більше 5%.

Нові економічні програми

Значущим економічним проривом під час війни стала програма релокації підприємств із зон бойових дій на захід України. Її головна мета – створення на підприємствах відповідних умов для роботи на новому місці з подальшим працевлаштуванням людей. У таких спосіб станом на початок травня вже 500 підприємств з різних регіонів України переміщено в західні області, 300 з них вже відновили свою роботу.

Пишаємося українцями та Україною! Переможемо! Побудуємо! Відновимо!

Джерело інформації: УНІАН