+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

White tie VS Black tie: у чому відмінність?

White tie VS Black tie: у чому відмінність?

White tie — найбільш офіційний із усіх видів дрес-коду. Якщо в запрошенні вказано white tie, це означає вечірню сукню в підлогу, рукавички та вишуканий макіяж. Пропонуємо взяти сумку або клатч. Образ обов’язково доповнюють прикрасами.

Витоки white tie можна прослідкувати до кінця 18-го століття. З кінця 20-го століття цей дрес-код, як правило, використовується для найбільш офіційних вечірніх заходів, таких як державні обіди та аудієнції, офіційні бали та гала-концерти.

Black Tie – менш суворий вид дрес-коду, який пропонує широкий вибір образів. Black tie доречний на урочистих та святкових вечірніх заходах: весіллях, прем’єрах, вечерях. Такий дрес-код допускає коктейльну сукну, нижчу за коліно. Глибина декольте та розрізів не регламентується. Щодо колірної гами, то також немає чітких обмежень, але радимо уникати занадто яскравих кольорів/принтів і надавати перевагу спокійним відтінкам.

Black tie з’явився в Едвардіанську епоху і передбачав образи для вечері та дійств після 18:00. На рубежі 20 століття жіночі спідниці були довжиною в підлогу, будь то елегантні чи повсякденні — звідси і бере початок цей дрес-код. Проте сьогодні довжина сукні може варіюватися — на відміну від white tie.

Black tie event
Фото: Australian Style Institute