+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

«Alternance» – ефективний спосіб навчання у Франції: поєднання теорії з практикою

«Alternance» – ефективний спосіб навчання у Франції: поєднання теорії з практикою

Освіта за кордоном, здебільшого в країнах Європейського Союзу, набуває все більшої популярності серед українських студентів. Європейська освіта та стажування є одним із ключів до досягнення кар’єрних успіхів.

Проте, яка країна є доступною для українських студентів та які саме типи навчання вона пропонує?

Франція підтримує досить привабливий спосіб здобуття освіти, а саме: «Alternance» – поєднання теорії з практикою. Це такий тип навчання, за якого студент має можливість навчатися в університеті та одночасно працювати за спеціальністю.

Замість класичних 5 днів теорії за книжками в університеті, «Alternance» дає можливість застосовувати ці знання зразу ж на практиці. Тобто 50% часу –університет, 50% – робота. Наприклад, 3 дні навчання – 2 дні робота або ж тиждень в університеті – тиждень на роботі.

Переваги та недоліки

Основною перевагою, на мій погляд, є можливість працювати і зразу зрозуміти всю суть спеціальності.

Не менш важливими є наявність заробітної плати та безкоштовне навчання, оскільки його фінансово забезпечує роботодавець – у Франції це близько 10 тисяч євро на рік. Щодо зарплати, вона залежить від віку студента та його досвіду роботи на фірмі. Законодавство чітко визначило суму заробітної плати у відсотках, зокрема 50, 67, чи 73% від мінімальної заробітної плати (1539, 74 євро у Франції на 2021 рік).

Прекрасна новина – це навчання можливе для осіб до 30 років. Це як варіант для зміни професії також.

Щодо недоліків, інколи це фізично складно, адже потрібно і працювати, і готуватись до занять в університеті. Часто студентам не вдається знайти компанію, яка змогла б їм забезпечити це навчання. Проте позитивні сторони все ж таки переважають.

Який порядок дій?

1. Знайти навчальний заклад, який проводить навчання в такому форматі.

2. Знайти компанію, яка супроводжуватиме протягом навчання.

3. Підписати контракт на визначений термін (залежить від періоду навчання) між трьома сторонами: навчальний заклад, фірма та студент.

4. Успішно навчатися, отримувати задоволення від виконання роботи та отримати диплом за результатами іспитів.

Отже, навчання за програмою «Alternance» – це одна з найкращих інвестицій в нас самих. Адже цей період навчання сповнений цікавим життям в навчальному закладі та неабияким професіоналізмом серед колег на роботі.

Найважливішим, на мою думку, є накопичений досвід у цій сфері. На кінець навчання студент отримує не тільки диплом про здобуття освіти, а що дуже важливо – стаж роботи.

Після закінчення навчання студентам набагато простіше знайти посаду, і, звичайно, є можливість залишитися на підприємстві на постійну посаду.

Отож, хоча форма навчання з поєднанням теорії з практикою наразі існує тільки за кордоном, варто пам’ятати, що кордони завжди в нашій свідомості. Життя пропонує нам безліч можливостей, то чому б ними не скористатись?

Автор матеріалу Оксана Піддубна

Фото з архву Оксани Піддубної