+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

7 тенденцій маркетингу в 2022

7 тенденцій маркетингу в 2022

Компанія Deloitte опублікувала дослідження «Глобальні маркетингові тенденції 2022 року». Названі сім ключових тенденцій, спрямованих на покращення позицій на ринку, високий рівень сервісу, мотивування команди у світі, орієнтованому на клієнта.

1. Ціль як маяк розвитку

Думка стосовно того, що цілі бізнесу мають виходити за межі підвищення прибутку, стає все більш поширеною. За результатами дослідження Edelman Trust Barometer за 2021 рік, 68% споживачів вважають, що вони здатні змусити корпорації змінюватися, а 86% людей очікують, що генеральні директори будуть говорити про соціальні проблеми. Третина споживачів віком до 25 років бачать екологічність як головний критерій для покупки товарів для краси та особистої гігієни. У всьому світі 57% вказали, що загалом вони більш лояльні до брендів, які зобов’язуються подолати соціальну нерівність

2. Автентичний інклюзивний маркетинг

Взаємодія із майбутнім клієнтом означає коригування рішень відповідно до системи DEI (diversity — різноманіття, equality — рівність, inclusivity — інклюзивність). У певний день до 10 000 окремих рекламних оголошень бомбардують споживачів. Клієнти, особливо молодші покоління, очікують від цих повідомлень більше, ніж просто подробиць про останній сезонний розпродаж. Швидше, вони ставлять під сумнів, чи підтримує бренд різноманітність та інклюзивність як публічно, так і за камерою. В опитуванні серед 11 500 споживачів виявили, що наймолодші респонденти (від 18 до 25 років) звертали увагу на інклюзивну рекламу, коли ухвалювали рішення про покупку.

3. Створення інтелектуального творчого двигуна

Колись маркетинг був прив’язаний до сфери для креативу, але зростання великих даних і штучного інтелекту змінило вимоги професії. Тепер маркетологи прагнуть розкрити найбільш деталізовану інформацію про своїх клієнтів і зв’язати повідомлення бренду з цими моментами їхнього повсякденного життя. У цьому більш інтенсивному середовищі маркетологи тяжіють до вибору спеціалістів із аналітичними навичками.

4. Взіємодія зі споживачами без файлів cookie

Проблеми конфіденційності споживачів призвели до суворіших правил та рішень деяких великих технологічних компаній припинити підтримку сторонніх файлів cookie, які відстежують активність користувачів. Багато організацій розширюють використання власних даних для показу релевантної реклами споживачам. У цьому зрушенні лідирують швидко зростаючі бренди: 61% компаній переходять на стратегію використання власних даних.

5. Створення зорієнтованого на людину досвіду роботи з даними

68% респондентів сказали, що їм було корисно, коли бренд сповіщав, коли товари надходять у продаж (лише 11% вважали ці сповіщення моторошними). Однак люди негативно реагували, коли здавалося, що їхній пристрій слухає їх. У цьому випадку 26% припустили, що ця взаємодія була корисною, тоді як 53% вказали, що взаємодія була моторошною. Коли справа доходить до надійних даних, прозорість і людяність є найважливішими. Тоді клієнти в 2,5 рази частіше надають особисту інформацію, яка допомагає покращити продукт, і в 1,7 разів частіше відчувають, що вони отримали більше цінності, ніж очікувалося.

6. Покращення гібридного досвіду

Наше життя миттєво перейшло від фізичного до цифрового. Замість того, щоб люди тижнями чекали на консультацію свого лікаря, телемедицина надала їм можливість швидко запланувати 15-хвилинну віртуальну зустріч. Наступним завданням є забезпечення найкращого інтегрованого фізичного та цифрового (гібридного) досвіду. 75% респондентів сказали, що протягом наступних 12 місяців вони вкладатимуть більше коштів у гібридні рішення. Багато керівників прагнуть підвищити персоналізацію (43%), інновації (43%), зв’язок із клієнтами (40%) та інклюзивність (38%).

7. Підвищення якості обслуговування клієнта за допомогою штучного інтелекту

Багато брендів використовують штучний інтелект для прогнозування поведінки клієнтів та надання більш персоналізованих та креативних маркетингових повідомлень. Але часто цього недостатньо для створення динамічного клієнтського досвіду. Використання агентів з обслуговування та інтеграція штучного інтелекту в найважливіші складові клієнтського досвіду – від своєчасної пропозиції до передачі представникам сервісної служби відповідної інформації – може допомогти брендам надавати цілісні рішення.