+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

6 причин перестати ходити в цирк і 5 гідних альтернатив

6 причин перестати ходити в цирк і 5 гідних альтернатив

Цирк існує вже сотні років. Весь цей час його суть практично не змінювалася. Виступаючі повинні показати глядачам свою силу, спритність і сміливість. Чому ж цирк – не така гарна розвага, як здається, і чим можна його замінити? Наша стаття розповість про це.

Умови утримання тварин

Мабуть, найгірше, що є в цирку, – це приборкані тварини, точніше-те, до чого їх доводять дресирувальники. Жорстоке поводження з тваринами виникає задовго до того, як вони потрапляють на циркову арену. Чимало дорослих тварин гине від кулі мисливця, а їхні осиротілі діти – ті, що не загинули від голоду, – згодом потрапляють у руки дресирувальників.

Якщо після відвідування зоопарку у вас залишилося негативне враження про умови, в яких живуть тварини, можете бути впевнені: у цирку не краще, а часто – набагато гірше. Особливо «славляться» пересувні цирки-шапіто, де клітки для звірів настільки малі, що ті фактично можуть зробити тільки два-три кроки. Приміром, мавпи, народжені стрибати по деревах, позбавлені цієї можливості, через що у них періодично трапляються нервові зриви, придушувані дресирувальниками з допомогою психотропних препаратів. Слони, на волі звиклі до постійного руху, змушені постійно перебувати на одному місці, прив’язані ланцюгами.

Жорстоке поводження з тваринами

Дресирувальник

Головний принцип в дресируванні тварин – фізичне покарання. Щоб навчити звіра виконувати той чи інший трюк, дресирувальник повинен спочатку показати йому свою перевагу. У хід йдуть мотузки, батоги, палиці, електрошокери і навіть розпечений метал. Якщо тварини відмовляється зрозуміти, чого від неї домагаються, їх надовго ізолюють від родичів, щоб вони «подумали» про свою поведінку.

Небезпека нападу

Тигри на арені

Через те, що тварин постійно психічно пригнічують в цирку, у них може в самий невідповідний момент статися зрив. В результаті розлючений звір, при відсутності якісної огорожі і належної охорони, може вирватися і накинутися на глядачів. Навіть якщо при цьому ніхто не постраждає, у відвідувачів цирку, особливо юних, може залишитися незгладима душевна травма.

Примітно, що волю далеко не кожного звіра вдається зламати тиском дресирувальника. Відомі багато випадків, коли доведені до межі тварини нападали на своїх мучителів прямо під час виступу.

Сумна доля артистів-ветеранів

Якщо тварина вже не в змозі виступати на арені, то її в кращому випадку віддають в зоопарк, де вони доживають свої дні в тісній клітці, а в гіршому – переправляють у мисливські господарства, де їх вбивають заради забави.

Клоуни

Якщо вас не до кінця переконали доводи на користь захисту тварин, задумайтеся про інші неприємності, які можуть статися в цирку з вами або вашими дітьми.

Багато маленьких (а часом – і дорослі) глядачі бояться клоунів. Це пов’язано не тільки з тим, що не так давно в кінематографі і літературі стала популярна тема клоунів-вбивць. Найчастіше діти розцінюють клоунів як неврівноважених персонажів і тому намагаються всіляко уникати їх, приймаються плакати, побачивши їх яскравого гриму. Хвилювання дитини може передатися і дорослим, в результаті чого ви тільки зіпсуєте нерви собі і оточуючим. Хоча, варто віддати належне, серед клоунів зустрічаються і рідкісні винятки, що викликають почуття щирої симпатії. Шкода, що такі майстри жанру зустрічаються все рідше, поступаючись місцем на арені недалеким жартівникам, які віддають перевагу гуморити «нижче пояса». Чи варто платити гроші, щоб долучитися самим і долучити дітей до такого гумору?

Жорстокі ігри під куполом

Повітряна гімнастка

Ще одна причина відмовитися від регулярних відвідувань цирку – виступи акробатів. Безумовно, це сміливі і спритні люди, які безстрашно піднімаються під купол цирку і проробляють там запаморочливі номери. За ними із захопленням і жахом стежать і дорослі, і діти. На жаль, не всі виступи проходять вдало. Акробат може зірватися і впасти. Навіть якщо його врятує страховка, комусь з глядачів може стати погано аж до зупинки серця, а дитина почне бачити ночами кошмари. Подумайте, чи варто відвідування представлення вашого здоров’я і здоров’я ваших дітей.

Альтернативи цирку

Хоча багато хто стверджує, що цирк може допомогти дорослим зняти нервову напругу, а дітям просто необхідний для нормального розвитку, насправді це не так. Існує безліч куди більш гуманних і приємних розваг.

Щоб підняти настрій і від душі посміятися, сходіть в кінотеатр на хорошу комедію або подивіться вдома що-небудь.
Частіше бувайте в лісі, в парку чи в селі, спілкуйтеся з природою, розповідайте дітям про звички птахів і звірів, спостерігайте за ними в природному середовищі існування.
Займіться спортом самі і обов’язково залучайте до цього корисного заняття дітей. Відвідуйте змагання, де в пошані не ризик, а здорове суперництво і спортивний дух.
Заведіть домашнього улюбленця: своєю кмітливістю і сміховинною поведінкою він легко замінить вам всі циркові номери, причому, на відміну від них, не буде повторювати свої сценарії!

Відвідувати цирк або відмовитися від нього на користь більш гуманних розваг, залежить тільки від вас. Але перш ніж купити квиток, згадайте про те, що прочитали тут, і на хвилинку задумайтеся. Для багатьох з нас цирк став такою звичною частиною життя, що сама думка відмовитися від нього здається божевільною. Однак далеко не всі придумані людиною заняття і розваги, якими б звичними вони не здавалися, йдуть на користь глядачам, учасникам і оточуючим.