+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

51 країна відзначила День миру на честь припинення конфлікту на Мінданао

51 країна відзначила День миру на честь припинення конфлікту на Мінданао

Щорічний захід, присвячений миробудуванню під керівництвом цивільних осіб на Мінданао, Філіппіни, закликає до колективних дій щодо встановлення миру.

Захід під девізом «Закон миру на небі та на землі» був спрямований на просування міжконфесійної гармонії між релігіями та підвищення суспільної підтримки для встановлення міжнародного закону про мир.

24 січня 2022 року понад 22000 представників громадськості з 51 країни взяли участь у міжнародній мирній онлайн конференції, присвяченій святкуванню Дня миру. Захід був присвячений мирній угоді, укладеній 8 років тому між ісламською та католицькою громадами Мінданао, Філіппіни.

Раніше у 2014 році міжнародна неурядова організація «Небесна культура, мир у всьому світі та відновлення світла» (HWPL) запропонувала місцевим представникам укласти мирну угоду, виступивши посередником у конфлікті на Мінданао, який забрав понад 120 тисяч життів. У присутності голови HWPL Лі Ман Хі мирна угода була підписана тодішнім губернатором Магінданао, Есмаелем Г. Мангудадату, та почесним архієпископом Фернандом Капалла з архієпископії Давао, які представляють місцеве керівництво. З того часу провінція Магінданао та Ісламський визвольний фронт моро (MILF) оголосили 24 січня «Днем миру HWPL» і відзначають його як щорічний захід, що підтверджує міжнародне співробітництво та місцеве партнерство заради миробудування на Мінданао.

Крім того, на честь мирної угоди на Мінданао було збудовано пам’ятники миру. 1-й та 2-й пам’ятники миру були встановлені у 2015 та 2016 роках. У 2021 році у місті Котабато було відкрито третій монумент миру. Перший пам’ятник миру в регіоні Лусон був відкритий 24 січня цього року в Дінграсі, Північний Ілокос, у рамках заходу, присвяченого 8-м роковинам святкування Дня миру HWPL. Крім того, у лютому має бути відкритий ще один пам’ятник в інтегрованій національній середній школі Сінілоан.

З привітаннями виступили ключові постаті з Філіппін, зокрема голова Сенату Вісенте Сотто III, сенатор Панфіло Лаксон, сенатор Синтія Вільяр, сенатор Рональд «Бато» Дела Роса, голова Верховного суду Олександр Джесмундо та ведуча телевізійних новин Маріс Умалі. Основні доповідачі з різних областей також заявили про свої зобов’язання, оголосивши про плани сприяння миру у відповідних секторах, включаючи право, освіту, молодь, жінок, приватний бізнес та засоби масової інформації.

Прабху Махендра Дас, президент храму Шрі Шрі Радха Мадхава Мандіра, сказав, що він вирішив взяти участь у роботі офісу Світового альянсу релігій за мир (WARP), організованого HWPL як «глобальна платформа для релігійних лідерів, щоб говорити, ділитися, обговорювати, навчатися, і рости разом гармонійно та мирно». Він додав: «я твердо вірю, що всі релігії мають співпрацювати у формі меморандуму про взаєморозуміння» заради вкладу у мир в області релігії.

Екс-суддя Рауль Вікторіно, голова Філіппінського національного молитовного сніданку (PNPB) та декан юридичного коледжу Філіппінського християнського університету (PCU), поділився тим, як його надихнув «революційний рух», ініційований HWPL для підтримки глобального миробудування за допомогою «Декларації миру і припинення війн» (DPCW), яка була написана світовими експертами міжнародного права заради захисту миру як глобальної культури та норми. Він заявив: «Я прагну заручитися підтримкою президента Філіппін на підтримку національної солідарності DPCW. У той же час я інтегрую [навчання] DPCW до юридичного коледжу, співпрацюючи з Філіппінською асоціацією юридичних шкіл».

Крім того, Рональд Адамат, який представляє освітній сектор Філіппін, як голова Комісії з вищої освіти (CHED) поділився: «Комісія CHED надіслала запит президенту Дутерте, закликавши його оголосити 24 січня «Національним днем ​​миру», що забезпечить одночасне святкування та дотримання миру за допомогою миротворчої діяльності, заходів та церемоній усіма урядовими структурами та установами, включаючи приватний сектор. Цей день також має відзначатися та дотримуватися у сфері освіти».

«Наша мета полягає в тому, щоб об’єднати всіх людей на планеті, щоб створити мир у всьому світі та залишити його як вічну спадщину для майбутніх поколінь. Давайте станемо посланцями миру, щоб створити мирний світ без воєн. Давайте нагадаємо людям у всьому світі про прагнення до миру та про День миру, щоб вони могли назавжди запам’ятати все це», – сказав голова HWPL, Лі Ман Хі під час заключного виступу.