Є речі, що стають застарілими, і все. Це трапляється і з методами управління. Їм на заміну приходять нові, інноваційні й елегантніші рішення. Тож щоб не відставати, потрібно вже сьогодні впровадити зміни у своєму офісі. Почати можна з того, щоб позбавити себе і своїх підлеглих від таких п’яти “раритетних” методів управління.
1. Ієрархія.
Раніше організації формувалися за принципом піраміди: усі рішення й інформація спускалися “зверху донизу”. Сьогодні така система вважається безнадійно застарілою. Ієрархія породжує бюрократію й тяганину, вона заважає людям висловлювати власні думки.
2. Фіксований робочий час.
Відомо, що працівники стають набагато ефективнішими, якщо в них є можливість обрати зручні для себе місце й час роботи, що відповідають їхньому стилю життя. Бізнес усе більше набуває глобального характеру, а це означає, що роботодавцям час проявляти гнучкість у цьому питанні.
3. Офіс як місце винятково для роботи.
До того, як технологічні інновації завоювали світ, офіси служили єдиній цілі: бути робочим місцем. Сьогодні офіси використовуються в різні способи. Багато компаній уже перероблюють їх таким чином, щоб приміщення надихали та мотивували працівників.
4. Вказівки від керівництва.
Раніше керівники самостійно розробляли стратегію компанії, а потім доводили її до відома своїх працівників, щоб ті втілювали її на практиці. Думка підлеглих нікого не цікавила. Сучасні компанії, навпаки, перед тим, як прийняти рішення, намагаються спочатку дізнатися, як до цього ставляться інші працівники.
5. Щорічна оцінка ефективності працівників.
Менеджери по роботі з персоналом вважають такий метод оцінки непотрібним. Окрім цього, він змушує працівників нервувати, особливо якщо від оцінки ефективності залежить їхня зарплата чи можливість отримати підвищення.