+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

5 міфів про стратегію в компанії

5 міфів про стратегію в компанії

Міф 1: довгострокова перспектива. Стратегія – не про довгострокову або короткострокову перспективу, а про основи роботи бізнесу: джерела створення вартості, драйвери витрат. Щоб оволодіти стратегією, нам потрібно збільшити не часовий горизонт нашого мислення, а його глибину.

Міф 2: гіганти постійно змінюють стратегію. Схоже, що такі гіганти, як Amazon, Google або Facebook постійно змінюють стратегію, витрачаючи величезні суми, пропонуючи нові продукти та послуги щороку. Інновації легко сплутати зі зміною стратегічного напрямку, і іноді вони дійсно викликають такі зміни. Але у випадку з великими гравцями більшість нових інноваційних продуктів і послуг відображають єдину послідовну стратегію.

Міф 3: конкурентна перевага мертва. Вся правда не в тому, що конкурентна перевага мертва, а в тому, що потрібно покладатися на безліч переваг, а не лише на одну. Гіганти бізнесу роблять ставку не на будівництво однієї великої стіни, а на зведення безлічі невеликих.

Міф 4: стратегія не потрібна, краще просто бути моторним. Спритність – це не стратегія. Це можливість, яка має експлуатаційні переваги, але не може назавжди вплинути на конкурентну позицію фірми, якщо немає стратега, що приймає правильні рішення про те, куди скерувати цю здатність. Стратегія – це не план, а основа для прийняття рішень, набір керівних принципів, які можуть застосовуватися в міру розвитку ситуації.

Міф 5: цифрова стратегія необхідна. Компанія – це організм, і якщо ви спробуєте оптимізувати його частини, ви маєте оптимізувати й ціле. Вам не потрібна стратегія в царині цифрових технологій, ІТ, фінансів, персоналу або чогось ще. Необхідна просто стратегія для бізнесу. Тому не думайте, що ви зможете розробити стратегію для цифрової частини вашої компанії і залишити все інше в спокої.