+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

31 країна стала учасником заснування глобальної мережі ЗМІ за мир

31 країна стала учасником заснування глобальної мережі ЗМІ за мир

2-а конференція зі створення глобальної мережі ЗМІ з питання побудови миру: Міжнародне співтовариство ЗМІ за мир, «Мирна ініціатива». 

19 вересня 110 журналістів і представників засобів масової інформації з 31 країни взяли участь у конференції по створенню глобальної мережі ЗМІ з питання побудови миру, а саме відкритті медіа платформи «Мирна ініціатива» (PI).

«Мирна ініціатива» розроблена для журналістів усього світу, які зможуть поширювати новини про мир і сприяти мирній журналістиці в рамках захисту свободи преси. Щоб створити кооперативне партнерство з «PI», представники 13-ти засобів масової інформації з 13-ти країн, включаючи Політичні Ізвестія в Україні, та HWPL підписали Меморандум про взаєморозуміння.

 

Автанділ Отінашвілі, головний редактор Newsday в Грузії сказав: «Ми, журналісти, повинні інформувати всі суспільство про миротворчі зусилля різних верств суспільства. Підвищуючи обізнаність про мир за допомогою новин, ми можемо врятувати невинних людей, особливо молодь, від втрати життя в марних війнах. Я вважаю, що це наш благородний обов’язок і відповідальність як журналістів».

«У зв’язку з цим я радий, що HWPL і журналісти з різних країн вважають за необхідне створення «Міжнародних мирних ЗМІ», щоб не тільки інформувати населення про існування конфліктів, але і намітити шляхи їх вирішення. Ми впевнені, що контент під назвою «peaceinitiative.net» стане платформою, яка буде готувати і поширювати інформацію про мир, що, в свою чергу, посприяє встановленню миру на нашій планеті», – додав він.

За підсумком конференції всі учасники підписали «Спільну заяву про співробітництво із засобами масової інформації щодо свободи преси і глобального миру», в якій йдеться про взаємну допомогу і співробітництво в цілях сприяння миру в усьому світі за допомогою обміну новинами, пов’язаними з миром, також надання інформації з метою захисту прав людини, і спільні дії проти нелюдської жорстокості.

“Дуже добре коли консолідуються журналісти з різних країн і мають можливість на різних мовах на одному ресурсі говорити про мир, позитивні новини. Ми встигли познайомитися і поговорити з учасниками про журналістку етику. Чим більше будемо говорити про мир, тим більше в свідомості людей буде миру, оскільки ЗМІ – це четверта влада”, – відзначила Ганна Крисюк, засновниця Міжнародного Об’єднання Жінок-Українок та журналу «БізнесWoman», який акредитований в Європарламенті та Єврокомісії.