+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

10 цікавих відмінностей католицького Різдва від православного

10 цікавих відмінностей католицького Різдва від православного

25 грудня католики всього світу святкуватимуть своє найголовніше свято – Різдво Христове. До слова, в Україні католицьке Різдво тепер державне свято з офіційним вихідним днем.  

Багатьох же цікавить, чим відрізняється католицьке Різдво і підготовка до свята, від православного свята. Наша редакція розповідала тобі, як Різдво Христове відзначають в різних країнах світу, а тепер ми хочемо поділитися, які ж є відмінності між Різдвом католиків і християнським Різдвом.

  1. Якщо бути точним, святкують католицьке Різдво з 24 на 25 грудня. У багатьох країнах святкування починаються ще за тиждень.
  2. Посту як такого немає. Є так званий Адвент – час очікування свята. Ревні католики протягом місяця перед Різдвом намагаються більше часу присвячувати молитвам і відвідуванню церкви, спілкуванню з родиною. А деякі навіть обмежують себе в їжі – не їдять м’ясо.
  3. У Святвечір після вечірньої меси родина збирається за пісним столом, на якому повинно бути, як і у нас, не менше 12 страв. Одне з частувань схоже на наше коливо – це зварені пшеничні або ячмінні зерна з медом.
  4. На Різдво зазвичай їдять освячені хлібці – облатки, якими причащають у церкві.
  5. Головна різдвяна страва – качка з яблуками й капустою або запечена індичка. У США індичку подають із журавлинним соусом, в Англії – з соусом з аґрусу. Запечену в білому вині індичку подають у Франції та Греції.

Різдво католиків

Різдво католиків © depositphotos.com
  • А ось у Данії католикам більше подобається фарширована яблуками качка, як і литовцям і німцям. Качка по-пекінськи – традиційна різдвяна страва китайців-католиків. А в Бельгії на Різдво подають телячу ковбасу з трюфелями, у Голландії – дичину, оленину або кролика.
  • Молочне порося – різдвяна святкова страва в Іспанії, а в італійців – риба й морепродукти. У Люксембурзі на Різдво їдять яблука і кров’яну ковбасу, а в Португалії – страви із сушеної солоної тріски баккалао.
  • Католики на Різдво дарують усім подарунки. За традицією, без подарунка не можна залишити жодного родича чи знайомого.
  • Головний герой Різдва – це, як правило, не новонароджений Спаситель, а Санта Клаус. Саме від Санти діти, розвісивши над каміном красиві шкарпетки, чекають подарунків.

Різдво католиків

Різдво католиків © depositphotos.com

Усі різдвяні чудеса пов’язані з діями смішного товстуна, який кумедно сміється і любить пустувати. До речі, не всі католицькі священики підтримують цей майже язичницький культ.
Католики на Різдво прикрашають не тільки ялинку, але й будинок традиційними вінками з омели. Швидше за все, ця традиція пов’язана з древнім кельтським культом друїдів, який пов’язаний із вшануванням цієї рослини.
Напередодні Різдва на центральних вулицях міст споруджують відкриті ясла в натуральну величину, ставлять фігурки Христа, Богородиці та Йосипа, годівниці для тварин та інше начиння, відтворивши таким чином обстановку вертепу
У православній церковній є одне нічний Різдвяне богослужіння, в якому поєднані Велике повечір’я, Утреня та Літургія. А в католицькій церкві служать три різдвяних меси окремо – вночі, вранці та вдень. Це символізує народження Спасителя в лоні Отця, у чреві Богородиці і в душі кожної людини.