+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Ірина Верещук: Ми доносимо світу розуміння ситуації в Україні

Ірина Верещук: Ми доносимо світу розуміння ситуації в Україні

Ірина Верещук – президент Міжнародного центру балтійсько-чорноморських досліджень і консенсусних практик. 

Пані Ірино, Ви президент Балто-Чорноморського центру консенсусних практик, який тісно співпрацює з колишніми президентами різних країн, як Вам вдається з усіма знаходити спільну мову?

З президентами працюється легко, адже у них за плечима величезний досвід комунікації, відповідальних кадрових, політичних, економічних рішень. Вони чітко знають, як саме працює система комунікацій з людьми, і в цьому сенсі мені пощастило: є змога повчитися мистецтву діалогу і пошуку консенсусу.

Нещодавно в Кореї Ви провели П’ятий балто-чорноморський форум, поділіться враженнями та якою, на Вашу думку, є сьогодні міжнародна політика по відношенні до України?

Ми вибрали Південну Корею саме через ті процеси, які відбуваються сьогодні на півострові. Це єдиний в світі регіон, у якому відбуваються події, що дають надію людству на мир, мирне вирішення глибоких криз і конфліктів. Також, нашим завданням є донесення правди про ситуацію в Україні, про агресію Росії, анексію Криму і бойові дії на Донбасі. І, як показав наш Форум у Сеулі- ми не помилилися. Під час дебатів між учасниками Форуму, а це були лідери країн, діючі і колишні, представники ООН, Amnasty International, багато неурядових організацій з усього світу, виявилося, що вони дуже побіжно уявляють, що сьогодні відбувається в України з Росією. Суть і характер запитань показав, по великому рахунку, нерозуміння того, що саме Росія є відповідальною за агресію, за тисячі смертей і мільйони біженців. Такі Форуми дуже необхідні хоча б для того, щоб формувати у світової спільноти розуміння ситуації, бо, якщо ми хочемо переконати ООН, що саме на нас потрібно зосередити свою увагу, що саме наша проблема є найболючішою, адже не забуваймо про війну у Сирії, Афганістані і т.д, то ми мусимо летіти у різні куточки світу, збирати впливових людей і переконувати їх.

Ви в минулому працювали в військовій сфері і можете дати об’єктивну оцінку ситуації, що відбувається на Сході України. Які у Вас припущення щодо повернення Криму і Донбасу в Україну?

 Росія націлена на створення під своєю егідою неоімперської геополітичної системи, яка зводиться до бажання Москви, щоб Захід визнав російську сферу впливу в колишньому радянському просторі (за винятком прибалтійських держав). Це кардинально відрізняє Україну, яка прагне інтегруватися у європейську спільноту і вступити до НАТО. Така кардинальна різниця зумовлює затяжний конфлікт між нашими державами, і на мою думку, він триватиме ще багато років. Завдання України не обманюватися на предмет швидкого вирішення цього конфлікту, налаштувати економіку і суспільство на цю позицію, зосередитися на головних проблемах, які підривають нашу державність, таких як тотальна корупція і недореформи, і рухатися далі, не зупиняючись. Стратегії щодо повернення Криму і деокупації Донбасу – дві різні стратегії, кожна з яких потребує зовнішньої підтримки.

Яке Ваше ставлення до питань гендерну і жінок в політиці, а також наскільки важливо сьогодні бути в політиці сильним і розумним жінкам?

Сьогодні світова політика загалом перебуває у процесі трансформацій і роль жінки в політиці значно переосмислюється. Якщо говорити про Україну, то жінки ще не є присутні в оптимальній кількості на керівних посадах, хоча тенденція мене тішить. Не впевнена, що сьогодні в політиці мають бути сильні жінки, але розумні і красиві- точно!

Ви багато часу проводите у відрядженнях, розкажіть, як Вам вдається все встигати і гарно виглядати?

Мій досвід навряд чи може бути корисним для жінок, бо це недоспані ночі, постійні перельоти, забуті дзвінки до сім’ї, невиконані обіцянки побути з родиною на свята, чи елементарно покласти квіти і помолитися на могилі у батьків. Щодо вигляду, все пізнається в порівнянні, у нас у публічній площині дуже багато доглянутих, зі смаком вбраних жінок, тому не беруся радити як гарно виглядати, бо якщо чесно, не знаю, як їм це вдається.

Наскільки легко Вам поєднувати роботу і особисте життя, чи маєте Ви повну підтримку та допомогу сім`ї у своїй роботі?

Поєднувати особисте і роботу не можу, бо моє життя – це робота, я не відчуваю різниці, і всі мої близькі з цим давно змирились. Просять тільки не переказувати вдома свої виступи, бо вони і так все бачили по телевізору.

Ваші поради жінкам, які хочуть стати успішними політиками?

Щоб стати успішним політиком, тим паче в Україні, потрібно працювати над собою. Скажу іншими словами: потрібно багато і щоденно працювати, вдвічі більше ніж чоловікові. Втричі ретельніше і старанніше працювати над своїм образом і позиціонуванням. Тоді все вийде, і те що вийде – це буде круто!