+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Як уникнути зневоднення організму

Як уникнути зневоднення організму

Коли на вулиці спекотна погода, то помітно підвищується ризик появи такого небезпечного для здоров’я стану, як зневоднення. До його появи схильні більшість людей, оскільки згідно зі статистикою, яку мають фахівці, переважна кількість людей по всьому світу не вживають воду в оптимальній кількості. 

Пити воду слід не тільки вранці на голодний шлунок, але і регулярно наповнювати організм цією рідиною протягом дня. Її надходження має відбуватися рівномірно. У цьому випадку водний баланс буде перебувати на оптимальному рівні і навіть в жарку погоду можна звести до мінімуму ризик появи зневоднення.
У лікарів існує певна формула, завдяки якій можна легко дізнатися, яка кількість води є оптимальною. Згідно їй, людина повинна вживати кожні 24 години до 8 склянок води. Однак не всі дотримуються цієї норми.

Вся справа в тому, що у кожної людини є свої потреби у воді. Деякі взагалі не люблять пити воду просто так. Замість цього вони вживають різноманітні напої, в яких вона міститься.

Інші включають в свій раціон фрукти, які мають соковиту м’якоть. І хоча таким людям здається, що вони таким чином ліквідують потребу у воді. Однак насправді це не так. Навіть якщо вживати фрукти, які багаті на воду, то це не дозволяє привести в норму водний баланс.

У жаркий час для того, щоб уникнути зневоднення, необхідно вживати не 8 склянок рідини, а трохи більше. Фахівці радять щодня пити по 2 л води. При цьому братися за склянку з водою необхідно не в той момент, коли виникла сильна спрага.

Слід час від часу протягом дня вживати рідину. Якщо ж воду в чистому вигляді ви не любите пити, то існує рішення, яке дозволить полюбити звичайну рідину. Ви можете в якості добавки вносити до складу води лимонний сік. Або ж можна додавати у воду в якості “приємної добавки” чайну ложечку меду.

Крім рясного споживання води існують і інші можливості для того, щоб уникнути зневоднення, особливо в жарку погоду. Для цього необхідно, щоб ваш раціон складався переважно з фруктів. Їх головна цінність полягає в тому, що вони містять достатню кількість води. Крім цього вони багаті на вітаміни і мінерали.

Щоб користь від їх вживати вживання була максимальною, ними необхідно ласувати в чистому вигляді і не піддавати їх обробці. Такий раціон, що складається з фруктів, допоможе вам не тільки витримати навантаження у вигляді сильної спеки, але і крім цього помітно знизити власну вагу. Адже кожному відомо, що фрукти низькокалорійні і сприяють схудненню.

Під час сильної спеки, коли пити дуже хочеться, краще вживати чисту воду і забути про каву. В таких умовах цей підбадьорливий напій є шкідливим для організму. Головна його небезпека для людини, яка постійно знаходиться на відкритому сонці, полягає в тому, що кофеїн володіє сечогінним ефектом. Тому, якщо ви не маєте наміру відмовлятися від вживання кави навіть у сильну спеку, тоді необхідно додатково протягом дня пити кілька склянок води. У цьому випадку буде зберігатися оптимальний водний баланс і зневоднення організму вдасться уникнути.

Ще одна рекомендація, яка допомагає виключити дефіцит води у власному організмі — це відмовитися від вживання алкогольних напоїв в жарку погоду. Небезпека алкоголю полягає в тому, що він забирає у організму всю вологу. Багато представниць прекрасної статі прекрасно знають про те, що якщо випити дуже багато алкогольних напоїв, то це може призвести до появи певних негативних змін з шкірою. Вона стане більш сухою. Можна відчувати її в’ялість. Тому, якщо ви збираєтеся в жарку погоду часто виходити на вулицю, то в цьому разі необхідно відмовитися від вживання спиртовмісних напоїв. Так можна зберегти своє здоров’я і уникнути зневоднення.

Щоб це проблеми обійшли вас стороною, можна не тільки пити воду, але і використовувати різні контакти з рідиною. Якщо ви здійснюєте прогулянку в жарку погоду по набережній водойми, то хорошим заняттям буде спуститися близько до водної гладі і занурити ноги і зап’ястя в прохолодну воду. Якщо є бажання поплавати, то це теж можна зробити. Якщо ваш маршрут пролягає повз фонтан, то можна на деякий час затриматися в ньому і просто потримати у воді ноги. Однак потрібно звертати увагу на те, щоб там була чиста вода, а не технічна. Якщо таблички на об’єкті немає, то можна спокійно займатися цим.

У спекотну погоду для того щоб організм легше переносив таке навантаження, можна періодично обприскувати своє обличчя термальною водою. Хороша можливість у сильну спеку уникнути зневоднення — відвідування аквапарку, або ковзанки. У деяких містах вони діють навіть в жаркий час. Умови вологості там досить високі, тому можна легко відчути полегшення.

Ще один ефективний засіб для того, щоб допомогти організму не зіткнутися з зневодненням – виконання вологих обгортань. Їх можна робити не тільки в жаркий час, але і в інший час. За такою процедурою доведеться звернутися в салон краси. Там можуть запропонувати різні варіанти цього заходу. Краще всього вибирати обгортання, яке проводиться на основі термальної води. Не менш ефективною буде та процедура, для якої використовується і звичайна морська вода.

Крім процедур у боротьбі з зневодненням допомагають і різноманітні продукти. Деякі з них досить ефективні у справі запобігання цього стану. Одним з хороших джерел для охолодження і підживлення організму вологою є кавун. Він містить велику кількість води, тому вживаючи його, можна відновити втрачену рідину в організмі, а крім цього наситити кров необхідною кількістю електролітів. До того ж навіть якщо ви з’їсте багато кавунів, то на вашій фігурі це ніяк не відіб’ється. Адже калорійність цієї солодкої ягоди досить невисока.

Ще одне джерело підтримки оптимального водного балансу організму — вживання кокосової води. У ній також присутня достатня кількість електролітів. Крім цього вона багата і іншими корисними речовинами, які забезпечують усунення інфекцій. До того ж такий напій несе велику користь для функціонування печінки та в цілому позитивно впливає на роботу системи травлення.

Літо — це період, коли теж дозрівають огірки. Вони можуть стати в нагоді будь-якій людині, яка не хоче допустити зневоднення. Всім відомо про те, що ці овочі здебільшого складаються з води. Тому ви можете вживати їх у чистому вигляді або ж просто готувати з них різноманітні салати. В результаті після такої страви у вас буде відчуття ситості, при цьому брак води в організмі відчуватися не буде.