+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Як позбутися страху перельотів в літаку?

Як позбутися страху перельотів в літаку?

Аерофобія, тобто боязнь пересуватися авіаційним транспортом – досить поширений страх. Як не боятися літати на літаку, якщо ви летите вперше або, навпаки, змушені робити це часто? 

Чим заспокоїтись?

Нерідко людські страхи перед підйомом у повітря ґрунтуються на поганому розумінні того, як саме літають літаки, і наскільки малий ризик аварії. Справа в тому, що в новини потрапляють нечасті випадки катастроф, а тисячі щоденних успішних польотів залишаються «за кадром» — тому людям, звичайно, властиво згадувати якісь гучні історії і не думати про надійність сучасних авіаційних перевезень в цілому.

Тому варто почитати інформацію про будову літаків, про аеродинаміку, про те, які системи в літаках допомагають справлятися навіть з екстреними ситуаціями, не кажучи вже про звичайне явище турбулентності.

Може бути корисним поговорити з кимось, хто вже неодноразово літав і може дати власні поради, як не боятися літати на літаку. Також варто подивитися красиві відео, зняті з ілюмінаторів, щоб налаштуватися на те, що висота – це красиво і не так вже страшно.

Якщо політ для вас не разовий, і ваше життя так чи інакше включає перельоти, але ви все одно якось боїтеся літати на літаку, то варто звернутися до психолога і, ймовірно, пройти кілька сеансів психотерапії, щоб не ускладнювати собі подорожі аерофобію.

Як відволіктися від страху під час польоту?

Що робити, якщо ви боїтеся літати на літаку, але хочете полегшити собі стан при перельотах?

Візьміть квиток на крісло, яке ближче до центру салону, а не до ілюмінатору, щоб не дивитися в нього і не думати про висоту, роботу двигунів і т. д.
Також по можливості постарайтеся не летіти в хвостовій частині літака – турбулентність там відчутніша.
Захопіть льодяники або таблетки від захитування.
Візьміть плеєр з навушниками і заздалегідь скачайте заспокійливу для вас музику.
Якщо любите читати – візьміть книгу, якщо грати – портативний пристрій з якими-небудь іграми.

Чи варто приймати якісь ліки?

Це питання варто обговорювати з лікарем (наприклад, невропатологом або психіатром). Певні препарати призначають, наприклад, якщо у людини починаються панічні атаки або емоційні зриви під час польоту або перед ним. Причому деякі медикаменти мають накопичувальну дію, і їх треба починати приймати завчасно до подорожі, а деякі приймають безпосередньо перед посадкою в літак.

Але самостійно купувати і приймати ніякі подібні препарати не можна! І взагалі, це не універсальне рішення, як перестати боятися літати на літаку – страх нікуди не дінеться, а просто тимчасово заглушится медпрепаратами…

Якщо переліт довгий, то можна прийняти седативний або снодійний препарат (рекомендований лікарем саме вам!), щоб спробувати заснути в польоті і прокинутися перед посадкою.

Деякі люди під приводом «дуже боюся літати в літаку!» спеціально вживають алкоголь або наркотичні речовини перед польотом. Але, по-перше, це взагалі не вирішує проблеми, по-друге, неадекватна нетвереза людина зазвичай заважає іншим пасажирам, а по-третє,через це можуть виникнути проблеми з проходженням перевірок в аеропорту.

А от таблетки від запаморочення і нудоти можна сміливо брати в політ абсолютно всім!