+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Як любов впливає на здоров’я

Як любов впливає на здоров’я

Як відомо, любов, крім того, що взагалі загадкове і прекрасне почуття, ще й благотворно впливає як на душу, так і тіло. Давно вже всі дослідники в один голос твердять, що закохані люди менш схильні до стресів і здатні швидко впоратися з хворобою, любов наділяє їх довголіттям та квітучим виглядом.  

Відомо також, що взаємна закоханість зміцнює імунну систему, рятуючи від простудних захворювань. А якщо закохатися всерйоз, взаємно і надовго, так і взагалі можна говорити про панацею. Спробуємо розібратися, завдяки чому все ж у людини закоханої складається так чудово.

Почнемо з того, що всі емоції, які переживає людина, мають крім психологічної ще і біохімічну природу. За забезпечення будь-якої емоції на біохімічному рівні відповідають гормони, які, в свою чергу, запускають цілу серію реакцій з боку нервової, кровоносної, імунної та дихальної систем. На виході отримуємо прискорене дихання, палаючі очі, сяючу шкіру і волосся, пружні м’язи і стабільну психіку, тобто щасливу гармонійну людину. Так що почнемо з гормонів.

Окситоцин відповідають за виникнення довіри та того особливого відчуття спокою, повноти буття і комфорту, яке виникає при щирих обіймах — нехай навіть на зламаній парковій лавці під проливним дощем, а також підвищує больовий поріг.

Емоційний зв’язок між закоханими формується під впливом цього гормону, який виділяється при близькому контакті. А це означає, що навіть при простому тілесному контакті — дотику до руки або обіймах з коханою людиною — спостерігається викид гормону окситоцину, який, в свою чергу, знижує рівень вмісту стресових гормонів в крові. Вчені впевнені, що підвищення рівня окситоцину, знижує кров’яний тиск і зменшує чутливість до болю.

Дофамін регулює не тільки стан виразної закоханості, але і такі життєво важливі функції, як пошук їжі, соціальна поведінка і настрій (наприклад, викликає ейфорію, після якої настає як би стан сп’яніння). Дослідження показали, що коли ми дивимося на фотографії коханої, у нас активно працюють ті ж ділянки мозку, які «включаються» від голоду. Цікаво, що при чистому сексуальному збудженні ці ділянки абсолютно спокійні. Так що любов, з дофамінової точки зору, набагато ближче до голоду, ніж до сексу.

Фенілетиленамін викидається в кров, провокуючи серцебиття і вегетативні реакції (пітливість долонь, відчуття «провалу в животі»), як тільки ти побачиш приємного оку чоловіка. Тобто цей гормон починає виділятися задовго до першого поцілунку.

Ендорфіни

Гормони радості — те саме щеплення щастя і здоров’я, яка змушує закоханих раптово і дивно гарнішати, безпричинно посміхатися, а також вперто не хворіти — всупереч затяжним поцілунків на морозі або під поривами штормового вітру, а також явного нехтування сном і їжею.

А ще ендорфіни — власні морфіни організму — діють так само, як цей болетамувальний наркотик: розслаблюють, заспокоюють і піднімають настрій. А коли пристрасть перетвориться в усвідомлену прихильність або любов, антистресова природа ендорфінів дасть почуття безпеки і спокою.

Джерело