+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Юн Хьон Сук: Об’єднання всіх жінок в мирі – шлях до миру в усьому світі

Юн Хьон Сук: Об’єднання всіх жінок в мирі – шлях до миру в усьому світі

Юн Хьон Сук, голова Міжнародної жіночої групи за мир (IWPG). 

Пані Юн Хьон Сук, розкажіть, яким чином Ви розпочали займатися миротворчою роботою?

 Я матір, і коли моя дитина підростала, я завжди думала про її майбутнє, чи зможе вона бути щасливою. Зовні світ виглядає благополучним, проте серед реальності війн і конфліктів я почала сумніватися, чи зможе моя дитина жити повноцінним життям. Будучи мамою, мені захотілося взяти участь у побудові мирного світу для своєї дитини і дітей всієї землі, в мене з’явилася жага до миру, тому я почала займатися волонтерською роботою за мир.

IWPG має штаб-квартиру в Південній Кореї і веде діяльність в різних країнах світу. В скількох країнах зараз існують філіали Вашої організації?

IWPG  зі штаб-квартирою в Кореї веде миротворчу діяльність за допомогою 100 філіалів в 72 країнах і співпрацює разом з 250 організаціями в усьому світі.

Розкажіть, в чому полягає основна діяльність організації IWPG.

IWPG працює в трьох основних напрямках і проводить різноманітну діяльність за мир.

По-перше, це проект підтримки Декларації миру і припинення війн (DPCW), яка була проголошена організацією HWPL 14 березня 2016 року. Не зважаючи на те, що зараз існують положення міжнародного права, війнам немає кінця. Декларація складається з 10 статей і 38 пунктів, які, доповнюючи міжнародне право, дозволяють в корені запобігти виникненню війн. Цей документ є ключем до миру, і в разі його прийняття як закону з обов’язковою юридичною силою, війни припинять своє існування.

По-друге, жіноча освіта про мир. Матері є найкращими викладачами, які зрощують стовпи країни. В основу цієї навчальної системи покладений принцип виховання дітей матерями. Спочатку в жіночі серця вкладається мир, а в майбутньому така мати, маючи мир в своєму серці, зможе навчити дітей в своїй сім’ї гармонії та миру.

По-третє, проект “Plant peace” (Зростимо мир), який сіє мир і розповсюджує різноманітну культуру миру. Наразі проводиться кампанія по припиненню війни на Корейському півострові, кампанія по ліквідації зброї, змагання з малювання на теми миру і любові, концерти миру і т.д.

Окрім цього відбуваються кампанії по відновленню прав жінок, та інші різноманітні волонтерські роботи, що несуть світло і сіль в цей світ.

 

 Поясніть, будь ласка, як відбувається виховання лекторів по навчанню миру що проводить IWPG. Розкажіть, які зміни відбулися через лекторів миру в різних країнах?

На сьогодні близько 100 чоловік в 30 країнах світу добровільно подали заявку на проходження цього навчання. Завдяки цим людям тепер в кожній країні буде проводитися навчання миру, і вже є радісні вісті з цього приводу.  Мир починається з мене і розповсюджується в сім’ї, суспільстві, країні і світі. Тому я також можу стати частинкою справи миру. Окрім того мир є активною одиницею, яку ми повинні створити разом. Жінки завдяки навчанню пізнають свою особисту роль, а також кожного з нас, і об’єднуються разом з IWPG для здійснення миру.

Був навіть випадок в Африці, коли через поганий інтернет-зв’язок жінки відправились за кордон задля того, щоб прослухати це навчання. Це говорить нам про палке бажання жінок до викладання миру.

Голова організації HWPL є також генеральним директором IWPG, розкажіть детальніше про голову HWPL і яким чином Ви почали співпрацювати з ним?

Голова HWPL Лі Ман Хі не є генеральним директором IWPG, він почесний голова IWPG.

IWPG і HWPL є організаціями світового рівня, які співпрацюють разом заради миру. Голова HWPL виконує таку роботу за мир, яка не під силу нікому іншому. Пан Лі Ман Хі проголосив 10 статей і 38 пунктів Декларації миру і припинення війн (DPCW),  які є найкращою відповіддю до миру, він безперервно працює над тим, щоб практично реалізувати ці положення в юридично зобов’язуючий документ. Оскільки наша організація активно підтримує миротворчу діяльність голови HWPL, він був запрошений до співпраці як почесний голова.

HWPL проводить кампанію в підтримку Декларації DPCW ради припинення війн, чи вважаєте Ви, що цей документ справді може припинити війни?

Сьогодні світ будує стосунки взаєморозуміння на основі міжнародного права, встановленого ООН. Проте діюче міжнародне право має обмеження щодо повного запобігання війнам. Свідченням цього є країни, що страждають від війн. Декларація DPCW каже не про ліквідацію законів ООН, а про доповнення і вдосконалення міжнародного права. Статті документа зможуть повністю припинити війни. Якщо ви детально розглянете кожну з статей, які склали кращі світові експерти міжнародного права, то зможете чітко побачити це. Ми, IWPG, впевнені, що завдяки 10 статтям і 38 пунктам Декларації DPCW війни обов’язково припиняться.

Ви як голова IWPG виконуєте багато роботи в усьому світі, розкажіть, як підтримує Вас Ваша сім`я?

Займатися діяльністю за мир насправді не так просто як здавалось би. Я думаю, що мир і щастя які ми маємо сьогодні в Кореї, з’явилися не самі по собі, а завдяки тому, що велика кількість патріотів поклали своє життя, завдяки жертвам старшого покоління. Оскільки наші невеликі жертви можуть принести мир в усьому світі, моя сім’я активно мене підтримує. Наразі вся моя сім’я відчуває обов’язок досягти миру в усьому світі і з гордістю допомагає в побудові миру.

Ви проводите кампанію по зібранню 10 мільйонів підписів для мирного об’єднання Корейського півострова. Як на Вашу думку може допомогти кампанія по збору 10 мільйонів підписів в об’єднанні Корейського півострова та чому Ви прагнете об’єднання?

Корейський півострів є розділеною країною на карті світу. Я підтримую об’єднання, тому що мирне об’єднання Корейського півострова безпосередньо стосується питання миру в усьому світі.

Наразі Південь і Північ докладають багато зусиль для мирного об’єднання, наприклад, складають зброю і встановлюють парк миру. У червні минулого року Північна Корея проголосила про наявність ядерної зброї і загрожувала нею всьому світу. В такий час задля припинення війни на півострові  IWPG закликала підписати договір про мир і ядерне роззброєння, і почала проводити в усьому світі кампанію «10 мільйонів підписів з закликом підписати договір про мир і припинення війни на Корейському Півострові».

Наше палке бажання переросло у вітер миру, і з січня 2018 року почали розповсюджуватися перші мирні вісточки. Зараз ми йдемо в напрямку припинення війни, і день об’єднання Корейського Півострова наближається.

Під час 27-ї поїздки за мир у травні 2018 року Ви відвідали Європейські країни, включаючи і Україну, яке Ваше перше враження про Україну? Розкажіть, яку діяльність Ви плануєте проводити в майбутньому разом з українськими жінками?

Україна – це та країна, яка залишила в моєму серці найбільші враження за всю поїздку в Європу. Це країна, де делегацію миру найбільш радісно зустріли поважні люди, які зробили великий внесок в розбудові демократії в Східній Європі. А також це та країна, де чекали встановлення філіалу IWPG і співпраці різні організації. Мене надихнув образ українського народу, який, не зважаючи на складну ситуацію в країні в зв’язку з конфліктом, не полишає надію і докладає всі зусилля для досягнення миру. Я і по цей день відчуваю серця жінок з палким бажанням миру, які приїхали з дальніх міст, щоб почути наш звук труби миру. Я бажаю, щоб разом з Україною об’єдналися всі європейські жінки і підтримали Декларацію миру DPCW, і Україна стала видатною країною, що зупинила війни і досягла миру.

Наостанок, скажіть, щоб Ви хотіли побажати українським жінкам.

В нас різний колір шкіри і різна культура. Проте ми є половиною населення цього світу, жінками, що мають багато спільного. Жінки можуть виглядати слабкими, проте коли ми об’єднуємося, ми можемо проявити більшу силу ніж ядерна бомба.  Не треба розчаровуватися, що в нас нема сил, чи ми слабкі.

Зміни в цьому світі залежать від рішення в моєму серці. Якщо всі жінки об’єднаються в мирі, то мир в усьому світі обов’язково здійсниться. Якщо українські жінки, які перенесли біль війни, будуть будувати мир разом з IWPG, я впевнена ми зможемо значно швидше досягти нашої цілі. Ми єдині! We are one!