+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Ювілейний Х фестиваль «Мистецький храм» знову вибухнув талантами

Ювілейний Х фестиваль «Мистецький храм» знову  вибухнув талантами

17-18 грудня 2017 року в м. Івано-Франківську відбувся ювілейний Х Міжнародний благодійний дитячий фестиваль «Мистецький храм». Організатором даного мистецького заходу є Благодійний фонд «Мистецький храм», президент фонду – народний артист України Ярослав Борута. 

Цьогоріч співорганізатором «Мистецького храму» виступив народний депутат України Олександр Шевченко, який є президентом Благодійного фонду «Новий Івано-Франківськ». Саме він посильно долучився до благородної справи та надав фінансову підтримку для організації фестивалю дітям із соціально незахищених категорій.

У ньому брали участь діти-сироти, діти із неблагополучних, неповних, багатодітних і малозабезпечених сімей, діти, батьки яких були ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС, діти, батьки яких загинули при виконанні службових обов’язків, батьки яких були чи є учасниками АТО, діти які проживають у зоні АТО. Вік учасників – від 6 до 18 років.

За десять років роботи фестивалю на ньому побувало близько 400 учасників, з них 125 лауреатів та 9 володарів гран-прі. Статуетки “Мистецького храму” володарі гран-прі повезли у Вінницьку, двічі у Донецьку, Лаганську, Миколаївську, Дніпропетровську, Івано-Франківську, Хмельницьку області та анексований півострів Крим.

На сцені “Мистецького храму” учасники мали можливість виступати в одному концерті разом з народними і заслуженими артисти України, заслуженими діячами мистецтв України, Лауреатом державної премії ім. Т. Шевченка та популярними і відомими співаками: Степаном Гігою, Лілією Сандулесою, дуетом”Писанка”, Павлом Дворським, Ярославом Борутою, Тетяною Піскарьовою, Володимиром Домшинським, Степаном Пушиком, Світланою Весною,Квітославою Гігою, Іриною Зінковською, сестрами Петрик, Василем Лазаровичем, Наталією Валевською, Мікою Ньютон, Мартою, Степаном Гігою (молодшим), Ренатою Штіфель, скрипалем-віртуозом Олегом Кульчицьким і людиною-оркестром Мироном Блощичаком.

Цьогоріч на фестиваль приїхали конкурсанти із 16-ти областей України та Чеської республіки (м.Прага). Загалом змагалися за першість близько 40 дітей, які були відібрані оргкомітетом на попередньому прослуховуванні. Із них 15 отримали почесні звання Лауреатів І, ІІ, ІІІ ступенів (Анастасія Шевченко, Анастасія Піднебеснова, Марія Болеховська, Наталія Крохмальна, Анастасія Ткачук, Денис Родін, Ксенія Чернуха, Владислав Боднарчук, Іван Клименко, Вікторія Поспєлова, Тимур Бережний, Назар Куцик, Марія Петровська, Вікторія Критюк, Владислава Чернова), а ще восьмеро дітей отримали Спеціальні призи (Єлизавета Задоя, Марія Матвєїчева, Вікторія Кудрич, Віра Важнічіна, Любов Поступайло – 5 косметичних наборів від церкви Святого Йосифа Обручника м. Чикаго США) та дві грошові винагороди від міжнародного представника журі, голови Асоціації Українських громад в Чеській республіці, співака, композитора і поета Павла Бубряка (Чегрин Василь та дует «Сестер Лобанових» Апполінарія та Олександра).

Оцінювали та визначали переможців журі, до складу якого входили : народний артист України Ярослав Борута; заслужена артистка України Квітослава Гіга, заслужена артистка України Ірина Зінковська, голова Асоціації Українських громад в Чеській республіці, співак, композитор і поет Павло Бубряк (Чехія); поетеса, голова оргкомітету фестивалю “Мистецький храм” Уляна Мандзюк.

Володарем гран-прі стала 15-ти річна вокалістка із м. Хмельницького – учениця Хмельницького дитячого палацу творчості дітей та юнацтва, Катерина Данілкович. Вона виступала у старшій віковій категорії, жанр ­– естрадний спів та підкорила серця глядачів і журі композиціями «BeyonceLister» та українською народною піснею в сучасній обробці «Ой я знаю, що гріх маю».

 За традицією фестивалю статуетку переможниці вручила минулорічна володарка гран-прі із м. Вінниці та почесна гостя цьогорічного фестивалю, піаністка Ольга Кожушна, яка і відкрила гала-концерт чудовою музичною композицією.

За словами Катерини Данілкович  участь у конкурсі дала їй можливість випробувати свої сили серед юних співаків, отримати професійний досвід у вокальній майстерності: «Я щаслива тим, що доля привела мене на дуже гарний фестиваль в Івано-Франківську. Коли готувалась до конкурсу, запитувала себе, чому саме, «храм», але виступивши, зрозуміла – це дійсно мистецьке храмове свято для дітей, які обмежені в різних можливостях та надзвичайно талановиті.

Багато конкурсів у мене за плечима, але цей – особливий, підготовлений з такою трепетною любовʼю, турботою, повагою до юного артиста. Дуже приємно усвідомлювати, що в такий непростий час є небайдужі люди, які важко працюють не за винагороди, а заради того, щоб допомогти обдарованим дітям реалізуватися, яким по великому рахунку, не байдужа доля майбутнього країни.

Я отримала колосальний досвід, мала можливість змагатися із сильними та надзвичайно талановитими учасниками, а головне, стимул ще більше працювати над собою, удосконалюватись та професійно зростати.

Хочу подякувати невтомним організаторам, професійному і неупередженому журі за благородну і таку потрібну справу, побажати творчої наснаги та нових звершень. Фестивалю – процвітання на ще не одне десятиліття».

Як почесний гість була запрошена і переможниця шоу «Україна має талант Діти – 2 сезон», Лауреат першої премії фестивалю «Мистецький храм-2016» у молодшій віковій категорії, Вероніка Морська.

Також свої музичні композиції слухачам подарували народний артист України Степан Гіга та Степан Гіга (молодший) Роксолана Калин, Кароліна Паранюк та журі фестивалю.

Усі учасники отримали цінні подарунки від благодійників (шуби з натурального хутра, золоті прикраси, планшети, брендову косметику та подарункові сертифікати). Також, слід зазначити, що протягом усіх років існування фестивалю, незмінним генеральним меценатом є дизайн студія «Марії Волосовської», яка кожного року зігріває Лауреатів теплими шубами. Вона була нагороджена Почесною грамотою від Благодійного фонду «Мистецький храм».

За значну благодійну допомогу у проведенні ювілейного Х Міжнародного благодійного дитячого  фестивалю «Мистецький храм» п. Олександра Шевченка нагороджено найвищою нагородою БОБФ «Мистецький храм» орденом «Лицар добра» І-го ступеня.

Таку ж саму нагороду орден «Лицар добра» І-го ступеня отримала голова оргкомітету фестивалю, поетеса Уляна Мандзюк, яка вже протягом п’яти років обіймає цю посаду.

За багаторічну фінансову підтримку фестивалів орденами «Лицар добра» ІІІ-го ступеня нагороджені Ігор Ганжа, директор магазину Іво-Оптика та  приватне підприємство «Горобчик».

Програма фестивалю закінчилася традиційною поїздкою 19 грудня на екскурсію у садибу Святого Миколая, що на Косівщині. Для дітей та дорослих було організовано розважальну програму, зустріч із Миколаєм та солодкі подарунки.