+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

ХІІ Форум Європа-Україна в січні у м. Жешув

ХІІ Форум Європа-Україна в січні у м. Жешув

Протягом останніх днів січня (24-25), у місті Жешові під час ХІІ Форуму Європа-Україна, котрий організовує Інститут Східноєвропейських Досліджень, міжнародна група гостей з Польщі та України, а також з інших європейських країн та світу обговорять можливі сценарії для Україна після виборчого, 2019 року. 

Тема цьогорічного Форуму: Україна після 2019 року. Що потрібно змінити, а що потрібно продовжити. Починаючи з 2007 року Форум є однією із з ключових подій Інституту Східноєвропейських Досліджень. Важкий процес реформ необхідних Україні, болючий конфлікт, котрий кілька років руйнує нашого сусіда, а також потенційні наслідки парламентських і президентських виборів – це теми, які будуть розглянуті на січневих дебатах.

Проте не зважаючи на всі слабкі сторони, можна чітко помітити сигнали, котрі свідчасть про покращення економічної ситуації, на яку впливає відродження економічної та політичної співпраці із Заходом. Проте результатів розпочатої відбудови країни майже не видно. Поглиблюються, натомість, політичні поділи. Нестабільність економіки та зубожіння населення викликають зростаюче незадоволення у суспільстві. Якою буде політика нової влади, котра незабаром стане нам відомою і чи зможе Україна скористатися можливостями, які надає співпраця з країнами Європейського Союзу та НАТО? Які подальші кроки повинні зробити Київ та його західні партнери для забезпечення подальшого розвитку та інтеграції України з європейськими та євроатлантичними інституціями? Експерти розглянуть ключові проблеми, які чекають наших східних сусідів на обраному кілька років тому шляху реформ та трансформації.

Участь у Форумі візьме понад 800 учасників з Польщі, України, країн ЄС та США. Серед них будуть представники урядів, політики, дипломатії, бізнесу, органів місцевого самоврядування, інституцій ЄС, міжнародних організацій, аналітичних центрів і експертних кіл. Заплановано понад 30 панельних дискусій, присвячених економічним, політичним та соціальним питанням, відбудуться презентації регіонів України та окремих галузей економіки.Традиційно, не бракуватиме можливості для кулуарних розмов.

XII Форум Європа-Україна супроводжуватиме виставка – III Східний Ярмарок. Фірми, котрі візьмуть у ній участь будуть представляти різноманітні галузі, в тому числі ІТ та нові технології, фінансовий, страховий, будівельний, автомобільний та авіаційний, а також туристичний сектор. Окрім того, участь у виставці візьмуть представники FMCG галузі та особи, котрі займаються пошуком працівників. Ця частина форуму розростається з кожним роком, і організатори розраховують на присутність понад 100 учасників. Для відвідувачів, вхід на виставку безкоштовний.

В G2A Arena у Жешуві також відбудеться прем’єра ще одного проекту Інституту Східноєвропейських Досліджень. 25 січня, поряд з українськими питаннями, учасники також обговорять шанси та перспективи співпраці із ще однією прикордонною країною. В результаті того, що відносини між Польщею та Словаччиною активно розвиваються виник Словацький Форум. Його учасники зосередяться над питаннями, пов’язаними із транскордонною співпрацею, енергетичною безпекою, викликами в освіті та транспорті, обговорять зокрема питання туризму та культурного обміну.