+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

У Європарламенті проходить конференція на тему: Поза геополітикою, чому ситуація з кримськими татарами має значення

У Європарламенті проходить конференція на тему: Поза геополітикою, чому ситуація з кримськими татарами має значення

У Європарламенті проходить Кримська конференція на тему: «Поза геополітикою, чому ситуація з кримськими татарами має значення». 

Організатором конференціі виступає організація “Promote Ukraine” і її голова Марта Барандій, а також суттєву допомогу і підтримку в організації проведення даного заходу в Бельгії надало Посольство України в Бельгії, Міністрество інформаційної політики України, міжнародні і всеукраїнські організації: ECR; UNPO; EPP; Crimea SOS; журнал БізнесWoman; Міжнародне об`єднання Жінок Українок (МОЖУ); IPHR та інші.

Із цікавими виступами до всіх учасників конференції виступили Євродепутати – Tunne Kelam та Mark Demesmaeker.

Також свої думки про ситуацію в Криму сьогодні і як знайти шлях виходу із ситуації анексованого Криму висловили заступник Міністра інформаційної політики України – Еміне Джапарова, народний депутат України, голова Меджилісу – Рефат Чубаров, Посол України в Бельгії Микола Точитський, співзасновниця Міжнародного об`єднання жінок українок Аліна Скоморохова, аналітик Європейського політичного центру Amanda Paul, власниця журналу БізнесWoman, координатор міжнародних соціальних проектів Ганна Крисюк та інші.

Основну увагу у своїх виступах спікери зосередили на реальному стані справ і життя в Україні та зокрема в Криму, які інформаційні війни відбуваються зі сторони Росії та як вона окупувала Крим і робить з півострова військовий форпост і витісняє звідти українців і кримських татар.

«Поки Росія в Криму наші татари завжди будуть зазнавати утисків і гоніння з своєї землі, але найгірше, що Росія не виконує жодне зобов’язання перед євроінтитуціями, а навпаки утискає і витісняє з півострова українців і кримських татар» – наголосив Рефат Чубаров у своєму виступі на запитання журналістів.

Більше уваги про захист прав кримських жінок та дітей приділили  в своєму виступі Аліна Скоморохова та Ганна Крисюк, які також і презентували Міжнародне об`єднання жінок українок та наголосили, що готові надалі залучати міжнародних партнерів і реалізовувати масштабні міжнародні проекти підтримки і захисту для кримських дітей і жінок від російської агресії і знущання сьогодні.

За словами Марти Барандій, дана конференція мала за мету підняти проблему Криму і кримських татар на більш глобальний і геополітичний рівень поширення реальної інформації про все, що там сьогодні відбувається і як важливо консолідувати усі сили, щоб можна було повернути Крим Україні і відновити геополітичну справедливість та дати можливість українцям жити в своїх будинках і на своїй землі.

По завершенні конференції експерти і політики ще довго дискутували на предмет подальшої консолідації дій і роботи по питанні знущання над кримськими татарами і поверненні Криму Україні.