+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

У Житомирі відбувся ІІ Форум регіонів України та Республіки Білорусь

У Житомирі відбувся ІІ Форум регіонів України та Республіки Білорусь

3-4 жовтня 2019 р. у м. Житомир відбувся ІІ Форум регіонів України та Республіки Білорусь. У пленарному засіданні взяли участь Президент України Володимир Зеленський та Президент Республіки Білорусь Олександр Лукашенко. Серед основних заходів Форуму – 8-е засідання Українсько-Білоруської Консультативної ради ділового співробітництва та переговори між представниками ділових кіл, а також зустріч голів регіонів України та Республіки Білорусь з керівництвом Житомирської області. В рамках Форуму підписано  15 документів про співробітництво між регіонами та встановлення партнерства на рівні окремих міст України і Білорусі.

Участь у Форумі взяли і засновниця міжнародного глянцевого журналу БізнесWoman, директор україно-угорської консалтингової компанії “East West Mentor UA” Ганна Крисюк та її заступник Вадим Парасочка; президент Торгово-Промислової Палати України Геннадій Чижиков; керівник ТЗОВ “Центр”Сонячне ремесло” Галина Симха та ін.

Галина Симха та Ганна Крисюк

Під час зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським та Президентом Республіки Білорусь Олександром Лукашенком, Ганною Крисюк було передано обом Президентам новий випуск журналу БізнесWoman.

Значний інтерес учасників Форуму викликали виставка великогабаритної техніки, ярмарок продукції і виробів декоративно-прикладного мистецтва України та Білорусі, а також форум та виставка високих технологій, робототехніки, мехатроніки та стартапів. Ввечері 3 жовтня у Житомирі відбувся Концерт Дружби за участю українських та білоруських виконавців.

В рамках пленарного засідання Форуму відбулося  підписання Виконавчої програми науково-технічного та інноваційного співробітництва між Міністерством освіти і науки України та Державним комітетом з науки та технологій Республіки Білорусь на 2019-2021рр. та Плану консультацій між МЗС України і МЗС Республіки Білорусь на 2020-2021рр.

Важливим результатом заходу стало підписання комерційних контрактів. За попередніми оцінками, загальна сума договорів, укладених на рівні суб’єктів господарювання в Житомирі, складає понад 500 млн. дол. США.

Серед білоруських учасників заходу були Заступник прем’єр-міністра Білорусі Ігор Ляшенко, очільники білоруських регіонів, міністри, керівники інших центральних органів білоруської влади, представники бізнесу і промисловості. Загальна кількість учасників Форуму від Білорусі перевищила 900 осіб.  

4 жовтня також відбулася робоча зустріч Президента України Володимира Зеленського та Президента Республіки Білорусь Олександра Лукашенко. Під час спілкування глав держав у вузькому колі визначено порядок денний відносин двох країн. Відбулися також переговори делегацій України та Республіки Білорусь під головуванням президентів, в рамках яких було обговорено актуальні питання розвитку українсько-білоруських відносин та конкретні кроки з активізації співробітництва між двома державами.

Другий Форум регіонів України та Республіки Білорусь став важливою двосторонньою подією та засвідчив наявність резервів для подальшого розвитку добросусідських відносин між Україною та Республікою Білорусь в економічній, політичній та культурно-гуманітарній сферах співробітництва.