+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

У Будапешті пройшов четвертий захід у рамках Українського місяця “Україна у фокусі”

У Будапешті пройшов четвертий захід у рамках Українського місяця “Україна у фокусі”

У Будапешті пройшов четвертий захід у рамках Українського місяця “Україна у фокусі”, що спільно проводиться Посольствами Великобританії, Канади, України та США.  

Як наголосила Посол Канади в Угорщині Елізабет Пупар, відкриваючи захід, мета Місяця – продемонструвати підтримку і солідарність Україні в питаннях відновлення територіальної цілісності та миру.

Цього разу говорили про гендерну політику і мали можливість почути Спеціального представника Генсекретаря НАТО з питань жінок, миру та безпеки Клер Хатчінсон.

Була цікава дискусія, серед питань – чи справді варто Україні зараз опікуватися і цими питаннями, коли триває російська агресія.

На переконання Посла України в Угорщині Любові Непоп, так: “Якщо ми хочемо перемогти, то маємо мобілізувати для цього все суспільство. І чоловіки, і жінки повинні мати можливість брати рівну участь і в захисті своєї країни, і в її розбудові та розвитку. Учасники заходу були приємно здивовані тим, скільки в Україні робиться в цьому напрямі: нагадала і про ухвалення Урядом у квітні Державної програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, і про оновлення у вересні Національного плану дій з виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека», і про проведення саме в ці дні у ВРУ конференції «Дотримання прав ромських жінок в Україні», яка також проходить за підтримки Канади”.

А, крім того, пані Любов нагадала, що 25 000 українок проходять службу в лавах наших Збройних Сил і боронять Україну він російської агресії. Лише нещодавно, 10 жовтня, одна з таких захисниць, Олеся Бакланова, якій було 19 років, була вбита російсько-терористичними військами. То ж протидія російській агресії має і надалі залишатися нашим спільним завданням.

Клер Хатчінсон у своєму виступі підкреслила, що програма “Жінки. Мир. Безпека” спрямована на зміни. “Зроблено багато, але ми маємо зробити більше і рухатися швидше”, – пікреслила вона. І це справді так.