+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Уляна Яцишин: “Вишивка додає вбранню особливої душі”

Уляна Яцишин: “Вишивка додає вбранню особливої душі”

Пані Уляно, розкажіть, будь ласка, як з’явилася ідея створювати одяг із ручною вишивкою? Із чого все почалось? 

Вчилась вишивати я ще з дитинства, мене завжди захоплювало, як з маленьких хрестиків створювались неймовірно красиві візерунки. А більш тісно захопилась вишивкою тоді, коли моїм дітям були потрібні вишиванки на різноманітні заходи у школі та дитячому садку. На полицях магазинів я не знаходила вишиванок, які б були справді оригінальними та красивими. Тому почала створювати їх самостійно. Словом, все розпочалось зі створення вишиванок для найрідніших.

 Хто ( чи , можливо, що) служить для Вас натхненням на створення креативних моделей?

Звичайно, що основою для візерунків є традиційна українська вишивка з різних регіонів України. Особливе задоволення мені приносить розглядання візерунків на давніх сорочках, які можна знайти на антикварних ярмарках. Тоді, як пам‘ять фіксує море візерунків, хочеться прикрасити вишивкою весь одяг навкруги. Так з‘являються ідеї вишивки на блузках на сукнях різних актуальних фасонів, десь – це невеликі деталі, які додають вбранню особливої душі, деякі моделі вишиті практично повністю. В другому випадку велику роль грають кольори. Той самий візерунок може виглядати зовсім по-різному залежно від підібраних барв. Це теж велика творча робота.

Розкажіть про Ваших клієнтів. Як підбираєте  їм візерунки для вишивки? На що звертаєте увагу?

Інколи люди приблизно знають заздалегідь, які вишиванки їм до вподоби. Для когось це традиційні, для когось – більш сучасні. Від цього відштовхуюсь. Спочатку підбираю, в яких тонах буде створена майбутня річ. Потім показую різноманітні зразки візерунків, і орієнтуюсь, що саме подобається клієнту. Пізніше розробляється детальний план виробу, визначаються місця, де буде вишивка – це ті місця, де буде акцент образу, які будуть привертати найбільше уваги. Один мотив можна зобразити по-різному, залежно від особливостей спланованого виробу та побажань клієнта.

Скільки часу йде на створення одного виробу? Чи існують у Вашій роботі дедлайни?

 Залежно від виробу, об‘єму вишивки. Зазвичай до 6 місяців. Багато залежить від натхнення. Інколи можу засидітися над роботою до пізньої ночі. Щодо дедлайнів, то так, вони бувають, але це не зовсім звичайна справа. Так, буває, що людям потрібно виріб до певної події чи заходу (близько до яких і встановлюємо дедлайн), трапляються і термінові замовлення, інколи вишиваю і цілу добу, якщо дуже потрібно встигнути. Але зазвичай люди розуміють, що робота це творча і вимагає багато часу, тому терміни не встановлюються.

Які маєте плани щодо майбутніх творінь?

Планую створювати колекції. Зараз вироби, які я розробляю, дуже різні, хоча часто клієнти визнають, що «почерк» впізнаваний. Але я хочу спробувати створити лінійку виробів, пов‘язаних спільним мотивом у вишивці та тонами. Часто клієнти цікавляться «парними» вишиванками, і колекція могла б бути чудовим виходом, оскільки схожість виробів помітна, але в той же час кожен з них індивідуальний.