+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

УКРАЇНСЬКА ВИШИВАНКА НАТАЛКИ ТЮТЮННИК – ЦЕ МОЛИТВА БЕЗ СЛІВ

УКРАЇНСЬКА ВИШИВАНКА НАТАЛКИ ТЮТЮННИК – ЦЕ МОЛИТВА БЕЗ СЛІВ

«Ручна робота від початку й до кінця і тільки неповторні вироби» – такий девіз українського дизайнера, майстра ручної вишивки та ірландського мережива Наталки Тютюнник

 Вишивати, в’язати та  плести мене навчила матуся в дитинстві.

Вишиванками займаюсь близько 10 років. Все почалося з сорочки, яку подарувала  нашим кращим друзям на день народження.  Це чудова талановита, порядна, багатогранна  родина Мора  – Наталка та Владислав у котрих 7 діточок.  Люди, побачивши, почали просити вишити на замовлення.

З початку візерунки брала з старовинних книг, потім  вишиванки ставали більш сучасними, адже зараз їх надягають на світські заходи, перемови, ділові зустрічі. В роботі використовую тільки натуральні матеріали.

Останнім часом все більшої популярності набирають вишиванки з закодованим ім`ям власника, закодованими символами на здоров`я, удачу,  тому майже всі схеми складаю сама, індивідуально під кожного клієнта,  згідно з його особистістю та побажаннями. Недаремно існує повір`я, що вишиванка має магічну силу може зцілювати, якщо її зробила жінка, здатна пропускати через себе особливу енергію.  Обов`язковим  правилом – починаю вишивку у найкращі дні місяця, щоб вишиванка мала позитивну енергетику, оберігала від поганого і допомагала власнику. Вишиваю завжди з чудовим настроєм і позитивним ставленням до роботи. Працюючи над вишивкою, мене охоплює дивне відчуття: те почуття задоволення, яке отримую, створюючи щось нове, не має рівних. А кількість духовної енергії, що відтворюється та випромінюється в цей час, просто вражає.

Назва кожного виробу індивідуальна і приходить в процесі  його виготовлення, адже робота над однією вишиванкою триває від 3 до 6 тижнів. Ось, чому кожна з них індивідуальна і неповторна.

Зараз всі масово одягають вишиванки, навіть не замислюючись над значенням вишивки і вишиванки. Це зовсім неправильно. Адже перш, ніж одягнути вишиванку, треба мати відчуття приналежності до свого народу й почуття патріотизму. У кожного своє ставлення до вишиванки. Особисто для мене – це прояв громадянської позиції та поваги до української культури та народу.

Років 5 тому сама опанувала майстерність в’язання гачком в техніці ірландське мереживо – це дуже складна техніка, у процесі якої в’яжуться  окремі мотиви і потім, за допомогою тонесенького гачка та тоненької нитки, з`єднуються  між собою в ексклюзивну річ. Дві однакові моделі відтворити неможливо. Мала покази колекцій вишиванок та моделей  класу  LUXE . Відомі леді замовляють такі ексклюзивні неповторні сукні в свої колекції. Адже робота над однією сукнею триває від 3 до 6 місяців безперервної роботи.

Географія моїх вишиванок вже давно перетнула межі України. Англія, Франція, Монако, Йорданія,США, Канада, Німеччина, Італія і т.д.  Один відомий канадський журналіст, викладач, фотохудожник ( виставки  робіт якого проходять  не лише в Канаді) Норберт Іван – великий поціновувач української культури – має колекцію моїх вишиванок,  кожна з яких для окремого заходу і в кожній закодовані відповідні символи.

Відомі українці також замовляють сорочки. Нещодавно відбулась фотосесія з видатним українським  талановитим актором, кращим актором 2018 року за головну роль у фільмі «Кіборги» Вячеславом Довженком. Він має іменну дизайнерську  вишиванку з сильними обереговими символами.

Зараз великий інтерес до ручної роботи, що радує. Все більше людей хочуть навчитися вишити сорочку, чи в’язати гачком. Провожу майстер-класи з ручної вишивки та ірландського мережива, маю мету – створити «Школу сучасного рукоділля» для всіх вікових груп,щоб все більше людей могли опанувати вишивку, плетіння. Але це питання часу і коштів.

Я є директором фермерського господарства, яке створили з чоловіком Сергієм  4 роки тому, де працюємо з чоловіком та рідними. Зараз дуже складні умови для існування сільгоспвиробників – це стосується   земельного  законодавства, податкове навантаження, юридичні аспекти діяльності.. та ін. але, являючись членом Ассоціації фермерів та приватних землевласників Полтавщини, намагаємося внести свої пропозиції для покращення діяльності  та умов праці агропромислового комплексу в країні. Адже Україна – аграрна держава з високим потенціалом і повинна стати найкращою у світі.

Я вважаю, що українська вишивка – це молитва без слів. А сама вишиванка – оберіг людини. Так будемо цінувати й шанувати її. Адже за допомогою голки на полотні можна намалювати щасливу долю людині в ніжних, чистих кольорах.