+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Три важливі кроки, як зробити співбесіду успішною

Три важливі кроки, як зробити співбесіду успішною

Пошук роботи — це ціле мистецтво, в цій справі немає дрібниць. Як підготуватися, щоб успішно пройти співбесіду? На які питання потрібно заздалегідь продумати відповіді? Розповімо про всі тонкощі, які допоможуть у пошуку роботи, інформує Ukr.Media

Похід у розвідку

Збираючись на інтерв’ю, необхідно зібрати інформацію про ту організацію, куди належить йти. Варто почитати про компанію, про її сферу діяльності. Дізнатися, яких найбільш видатних успіхів домоглася організація, щоб під час бесіди зробити комплімент співрозмовнику і фірмі, а також з легкістю відповісти на питання “Чому ви обрали саме нашу компанію?”. Це гарний привід проявити обізнаність і зробити приємне керівникові. Під час підготовки ознайомтеся з сайтом компанії, її сторінками у соціальних мережах, подивіться, які відмінні особливості є у цієї фірми. Для успішного проходження співбесіди також непогано поцікавитися відгуками про компанію від її клієнтів і працівників, у тому числі колишніх, не тільки на офіційному сайті, але й на інших ресурсах. Це важливо для отримання повного уявлення про фірму і вироблення правильної лінії поведінки на інтерв’ю.

Правильна підготовка

Від правильної підготовки значною мірою залежить результат інтерв’ю. На цьому етапі важливо продумати стратегію і тактику поведінки. Також необхідно зібрати правильний зовнішній образ, підібрати відповідний костюм, який підходив би до ситуації і показував би серйозність наміру.

Важливо заздалегідь підготувати відповіді на традиційні питання. Складіть розповідь про себе, яка за 2-5 хвилин дозволила б сказати про себе найважливіше. В усному резюме потрібно згадати свою освіту, досвід роботи та унікальні навички, які допоможуть впоратися з роботою. Пам’ятайте, що під час розповіді важливий не тільки зміст промови (про це роботодавець вже міг дізнатися з резюме), але і її правильність, впевненість у собі, вміння встановлювати контакт з аудиторією. Тому промову важливо не тільки скласти і запам’ятати, але і бажано відрепетирувати перед дзеркалом.

Розповідь про себе повинна певною мірою відповідати на ті вимоги, які були заявлені в описі вакансії. Якщо ви не підходите за якими-небудь критеріями, то слід вже на стадії розповіді спробувати передбачити запитання й переконати слухача у своїй компетентності та здатності впоратися з цими обов’язками. Щоб пройти співбесіду успішно, сформулюйте відповіді на питання: “Чому ви хочете отримати цю роботу?” і “Чому нам варто взяти саме вас на цю посаду?”. Тут обов’язково варто показати, що ви вже знайомі з роботою організації, що знаєте про її успіхи і перспективи та розповісти про свої ексклюзивні якості, які допоможуть вам стати корисним цій фірмі.

Слід продумати відповідь на питання “Чому ви пішли з попередньої роботи?”. Відповідаючи, ні в якому разі не можна говорити про попереднього роботодавця погано. Також не варто все пояснювати лише маленькою оплатою праці, це завжди виглядає не дуже виграшно.

Ще одне важливе питання, відповідь на яке має бути готова заздалегідь, це питання про оплату праці, коли роботодавець запитує: “На яку зарплату ви розраховуєте?” не можна ні продешевити, ні назвати надмірну суму.

Стратегія поведінки

Під час інтерв’ю ви не повинні відчувати себе, як на допиті. Щоб у роботодавця склалося гарне враження, слід триматися спокійно, впевнено, але стримано, діловито. Добре, коли ви теж задаєте якісь питання, наприклад, уточнюєте перспективи кар’єрного зростання, питаєте про соціальні гарантії, про майбутні обов’язки. Але цих питань не повинно бути забагато. Добре виглядають претенденти, які щось собі занотовують, коли роботодавець щось розповідає.

Інтерв’ювання — це комунікація, тому дуже важливий доброзичливий настрій і готовність до діалогу.