+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Топ-5 порад від акули шоу-бізнесу Анни Гурбан

Топ-5 порад від акули шоу-бізнесу Анни Гурбан

Світ естради важко назвати звичайним бізнесом. Він сповнений таємниць та секретів, які знають одиниці. Туди складно попасти і дуже легко залишитись за бортом. 

Ексклюзивно для «БізнесWoman» нам дала інтерв’ю людина, що стояла біля витоків компанії «MamaMusic», екс-директор Ірини Білик, Андрія Данилка, екс-продюсер гурту «Nikita», «НеАнгели» та «Kazka» – Ганна Гурбан.

Ганно, розкажіть, з чого розпочалась Ваша кар’єра в шоу-бізнесі?

В шоу-бізнес всі потрапляють двома шляхами. І ліжко тут ні до чого ( сміється). Два шляхи – це зв’язки та випадковість. Волею долі, я потрапила випадково. Це був далекий 1998 рік, я шукала роботу, і в газеті знайшла об’яву, щось типу секретаря. Пройшовши пару співбесід, вияснилося, що я буду працювати у Ірини Білик. Так все розпочалося…

Ви працювали з найяскравішими артистами в нашій країні, створили не одну зірку. Хто ж така зірка, і як нею стати ?

Дійсно, мені пощастило працювати з найкращими на українській естраді. Так званий ярлик «зірки» артист не сам собі вішає, і не його продюсер. В першу чергу, це вибір народу. Є дуже гарний вислів «Зірками не народжуються, ними стають».  І стають тільки завдяки невпинній праці і любові публіки. Сьогодні ми бачимо багато прикладів того, як виконавці після одного-двох більш-менш успішних виступів вже називають себе зіркою. Вони помиляються. Зірка – це виконавець, який може дозволити собі не співати, і все ж залишатися безсумнівно кращим. Його пісні знає чи не кожен, і не тільки знає, але й любить. Ось що означає бути зіркою.

Відкрийте секрет, як  створювались хіти Ваших проектів.

Створити хіт – так говорити не зовсім вірно. Ми створювали якісну музику, цікаві образи, нестандартні гурти. Хітами їх пісні ставали вже після великих зусиль над самим артистом, і над концептом в цілому. Взагалі, тільки по реакції слухачів можна визначити, що пісня стала хітом.  І ти ніколи не знаєш, яка з пісень стане топовою. І все ж нам це вдавалось, і не один раз.

Гурт « NIKITA» в свій час став  шаленим вибухом на українській естраді. Прекрасна і моя улюблена Даша Астаф’єва підкорювала публіку одним лише поглядом, що говорити про пісні. Кліпи стали справжньою революцією. Коли про нас дізнався Нью-Йорк, і Дашу запросили в Американський «Play-boy», стало зрозуміло, що відтепер, щоб Даша не заспівала, все стане хітом ( сміється).

З гуртом «НеАнгели» вийшла приблизно та сама історія. Тоді вийшов фільм «Ангели Чарлі», і наш головний продюсер Юра Нікітін дуже хотів створити щось подібне. Можливо, гурт «Ангели». Та коли ми знайшли Віку і Славу –  дві красиві жінки з низькими тембрами, образи, які ми створили, то я сказала: «Подивись на них, які ж це Ангели, це «НеАнгели». Ну і далі вже підібрали відповідний репертуар, допрацювали деталі. Так з’явилися хіти, які зараз лунають в кожному трек-листі, караоке і клубі.

Ганно, як з’явилась ідея створити гурт «Kazka», і  чому більше не працюєте в MamaMusic ?

Гурт «Казка» – це останній проект, над яким я працювали у складі компанії. Це якраз гарний приклад того, коли є ідея, є вільна ніша на ринку, є талановитий артист Саша Зарицька, яку ми, до речі, знайшли на звичайному кастингу в Одесі. Пісню «Свята» ми закинули в Ютюб, ще не було кліпу, і ніхто не знав про гурт. Буквально за добу вона порвала всі рейтинги і стала абсолютним хітом. Все інше нанизалось, як намисто на нитку. Деталі, як з’явилась назва, учасники і репертуар, розкривати не буду, краще візьміть у них інтерв’ю, нехай самі розкажуть.

В MamaMusic я пішла без скандалів, і ніякої інтриги в цьому немає. Кожному митцю рано чи пізно хочеться незалежності і свободи. Я звикла в житті, в бізнесі і творчості робити те, що хочу. І тільки від цього отримую задоволення. Зараз я знаходжусь  у вільному плаванні і відтепер створюю проекти під власним лейблом Гурбан Ганни.

 

Вже є якісь плани на майбутнє?

Так, звісно. Я ніколи не стою на місці. Зараз працюю над новим проектом. Це відома також людина, з якою ми записали нову пісню, і сподіваємось , що вона стане хітом. Поки не можу назвати ім’я, тому що офіційного прес-релізу ще не має. Як тільки трек буде готовий, ми одразу оприлюднимо інформацію.

Що ж, залишається тільки попросити Вас дати поради для початківців, як стати відомим артистом та потрапити в шоу-бізнес.

Мої поради прості, я би навіть сказала, банальні ( сміється). Мені здається, що це елементарно, і це знають всі в шоу-бізнесі. Між тим, це база, кити, на яких створюється майбутній улюбленець мільйонів.

Формула шоу-бізнесу проста і стара, як світ :

Талант + невпинна праця + хіт = успіх.

І все ж є декілька правил, які є важливими складовими цього рівняння.

По-перше. Слава і популярність не мають бути самоціллю. Якщо сцена – це те, чому ви хочете присвятити життя, тоді вперед! Викладайтесь на повну і отримуйте кайф від того, що робите. Якщо ви не слабак, то успіх обов’язково до вас прийде. Не здавайтесь! Йдіть до цілі.

АЛЕ! Робіть це тільки в тому випадку, якщо вас цікавить сама професія, а не мішура навколо неї, як це часто буває. «Я хочу слави, але я так втомився пробиватись!» або «Мені набридло чути «Ні» в мою сторону!». Ви почуєте багато відмов, вам буде дуже нелегко, пам’ятайте це.

По-друге. Освіта та навчання. Це дуже важливий аспект. Постійно відточуйте свої уміння і знання. Бажано отримати музичну освіту. Бути спеціалістом своєї справи. Талановита і грамотна людина має безсумнівну перевагу перед просто талановитою людиною.

Третє. Будь реалістом і тверезо оцінюй свої сили і здібності. Сприймай критику. Більше того, шукай її. Проси людей слухати твої треки, знаходь професіоналів, проси їх оцінити твою творчість. Слухай уважно і будь вдячний за кожну пораду. Є велика різниця між просто писати пісеньки, співати вдома для друзів і бути професійним співаком.

Четверте. Будь-який музичний витвір, чи то пісня, чи то кліп,  – це унікальна історія, яка виражена в словах, в музиці, в ритмах.  Вона доповнюється загальним образом артиста. Якщо цього образу немає, немає історії, то цей артист навряд чи стане популярним. Тому працюй над тим, що хочеш донести до глядача, яку історію хочеш розповісти.

Ну, і головне, як на мене, – це залишатись самим собою, нічого з себе не корчити, не кривлятись. Бо це все недовговічне. Глядач завжди відчуває обман. Треба бути з ним чесним.  Відкривайся глядачу. Ти індивідуальний і неповторний! І, можливо, саме цю «перчинку» помітить в тобі відомий продюсер, саме це зачепить глядача.

Фотограф Олег Радомиров