+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Софія М.Георгієв: Знайди свій промінь вічності

Софія М.Георгієв: Знайди свій промінь вічності

Софія М.Георгієв

Засновник, виконавчий директор
Ukrainian Women in Business, NFP Chicago
– MSF, BSc (Hons) Summa Cum Laude
(Маркетолог, ментор) 

 Софіє, розкажіть, будь ласка, як Ви потрапили в Чикаго на постійне місце проживання?

Відверто, я ніколи не мала особливого наміру й не мріяла про проживання поза межами Батьківщини. Та, на жаль, після закінчення Прикарпатського університету ім. В.Стефаника й отримання вищої економічної освіти, в 2000 р. на Україні в мене було зовсім мало перспектив росту. А світ, як відомо, є надзвичайно великим і, коли одні двері зачиняються, то інші відкриваються. Тому, волею долі, сталося так, що я приїхала в Америку, в м.Чикаго, де й досі постійно проживаю.

Звичайно, що нема нічого ідеального й легкого, тут треба було ще більше працювати, щоб утвердитися і самоідентифікуватися та заслужити повагу від оточення, як американського, так і української спільноти.
Мені імпонує Америка тим, що тут не засуджується свободолюбивість та власна філософія самовираження. Це сильна країна саме для вільних та законопослушних людей. Людей, що дбають не тільки за свої інтереси, а за інтереси громади вцілому.
Я люблю мою, подекуди, жорстоку і справедливу Америку, бо вона мені завжди давала можливість на власні помилки й сили підніматися після важких уроків. Так і загартувала, дала витримку та цілеспрямованість й колосальну віру в свою справу, свої можливості.

Що стало для Вас поштовхом до створення організації “Українські жінки в бізнесі”?

Поштовхом стало саме бажання самоідентифікації. UWB народилася ніби спонтанно, та зараз я розумію, що до цього кроку я йшла все життя. В лютому 2013 року, коли я все ще була власницею кав’ярні в Чикаго (район Джефферсон Парк). Протягом цього мого досвіду створення бізнесу я зрозуміла, що є надзвичайно важливим бути активною у спільноті, в якій я проваджу свій бізнес. Допомагаючи школам, театру, організовуючи майстер-класи випічки для сімей, що мешкали по сусідству з нашою кав’ярнею, співпрацюючи з коледжами, офісами, організаціями та іншими бізнесами й їх власниками, я створювала своєрідний нетворк (мережу), що породила взаємовигідні відносини для всіх тих хто є його активною частиною. Симбіоз є абсолютно органічним явищем у природі.
Протягом тих років я зустріла надзвичайних людей: італійського, грецького, польського, німецького, ірландського походження, одним словом «американців». Я була, і залишаюся активною в кількох бізнес-спілках американських та польських (польську мову я вивчила за неповних 3 перших місяців перебування в Америці, адже потрапила саме в польську дільницю, де шансів говорити по-англійській практично не було).
Мене засмучувало тоді одне: чому в нашій українській громаді Чикаго нема подібної групи підтримки українських підприємницьких жінок. Тому на якомусь етапі я насмілилася зробити це практично самотужки на початку. Та, коли мета є світла, то подорожні, однодумці, прихильники долучаються.

Зараз у нас коло 40 business members/бізнес мемберів/членкинь, тисячі волонтерів й доброчинців по обидві сторони океану.

Я давно перестала вірити у випадковості й знаю, що створення благодійної організації UKRAINIAN WOMEN IN BUSINESS, NFP, і все, що ми несемо, було неминучим явищем. За ці 5 років це вже стало моїм покликанням.

Які основні напрями діяльності організації?

“Єдність – це сила … коли є спільна робота та співпраця, чудові речі можуть бути досягнуті” – Матті Степанек
–  Тільки в єдності наша сила. Саме тому наша організація об’єднює підприємницьких жінок-однодумців Чикаго, створює нові можливості, щоб разом йти до спільного професійного поступу, дієво допомагаючи нашій спільноті благочинною працею, волонтерством. Ми проводимо щомісячні освітні семінари з метою подальшого професійного вдосконалення наших членкинь та всіх, кому є цікавий саме цей напрямок.  Також 7 квітня, 2019 р., вже вдруге, відбудеться наш UWB практичний сeмінар з працевлаштування. Це допомагає широкому загалу із корегуванням чи створенням резюме, евалюацією існуючого диплому з України та продовженням навчання в США, пошуком кваліфікованої роботи та проходженням інтерв’ю. Ми залучаємо багато цікавих спікерів-доповідачів, що діляться дійсно корисною та дієвою інформацією. Надаємо професійний синхронний переклад протягом таких заходів. Працюємо на благо та поступ нашої громади.

Від 2013 року UWB пропонує нашим членкиням навчальні ресурси для їх професійного розвитку та розширення бізнес нетворку, допомагає досягти значного бренду та PR-розпізнавання на основі масової доброчинної роботи в діаспорі та за її межами. А також UWB виступає як відкрита спільнота, професійна й творча платформа, що сприяє підприємницькому утвердженню.

Філантропія є нашим другим великим напрямком. Не випадково благодійна організація «Українські Жінки в Бізнесі» вибрала патронат та захист інтересів неповносправних сиріт в Україні, найнезахищеної категорії в нашому суспільстві. Вже роки ми радо і продуктивно співпрацюємо із нашими постійними партнерами у Івано-Франківську “Українська Благодійницька Мережа” над першим в Україні проектом підтриманого проживання неповносправних сиріт “ОСЕЛЯ ВІРИ, НАДІЇ, ЛЮБОВІ”. Ми активно допомагаємо фінансувати такі заклади в с .Обертин, Коломийського району, Івано-Франківської області. Незабаром 4 талановитих сироти називатимуть ОСЕЛЮ своєю домівкою. Саме такі групові будиночки, що найближчі за своєю атмосферою до життя в сім’ї, є здоровою альтернативою пострадянським інтернатам-в’язницям. Також ми дієво пропагуємо усиновлення! Та практично повністю відійшли від напрямку гуманітарної допомоги і цей рік, окрім інвестування ОСЕЛІ ми підтримуємо програми арт-терапії, соціально адаптації та професійної орієнтації, котрі допомагають досягти емоційного балансу дітей-сиріт, подолати небезпеку та почуття страху перед оточуючим середовищем і світом, готують до дорослого життя.

У 2019 плануємо додати кілька нових платформ, що пропагуватимуть mentoring/наставництво молодшого покоління в самому Чикаго.

Як Ви встигаєте поєднювати роботу з сім’єю?

Перед тим, як відповісти на це запитання, я хочу сказати, що завжди із вдячністю прийму будь-які поради саме щодо балансування від усіх читачів.

У мому випадку попереднє планування мені неймовірно допомагає встигати зробити якнайбільше, як у справах так і вдома.
Також, я зауважила, що чим більше роблю, тим більше встигаю. Це вже, як у фізиці, тіло, що перебуває в русі… А взагалі, рух – це життя, як відомо.

Беручи до уваги, що відпочинок – це зміна діяльності, то варто саме так і робити ротацію одного іншим. Також я вважаю, що материнство дає неабияку наснагу. Й те, що через наших діток можемо і ми повернутися в дитинство, несе в собі неабиякі терапевтичні переваги. Балансує і мотивує. Музика, перебування на природі, все це допомагає розслабитися, перезарядити батарейки. Та відновлює і наповнює новими думками-ідеями, новою енергією, що “дух і тіло рве до бою”.

Думаю з цим якогось секрету нема, хоча він, напевно, у кожного свій, що підходить особисто тій чи іншій людині.

В рутині сьогодення…
У метушні буденності,
Знайди свій промінь
вічності, і балансуй!

Що Ви можете порадити жінкам-українкам, які хочуть відкрити свій бізнес у США?

В першу чергу – вірити в себе, в успіх своєї справи, але пам’ятати, що проблеми починаються, коли впевненість переростає у самовпевненість. Запитуйте порад, слухайте, та свої рішення приймайте самостійно.

Також раджу завжди відштовхуватися від середовища та місця, сприйнятного для тої чи іншої царини бізнесу, як тут кажуть: Location, Location, Location!

Надзвичайно важливо зробити детальний аналіз такого ринкового середовища та пізнати особливості культури в ринку, на якому плануєш бути. І, звичайно, чітко визначитися зі сигментами, що складають саме ваш ринок:
– хто є ваш бажаний клієнт;
– на яку саме категорію розрахований ваш продукт чи послуги, і т.п.

Та добре вивчіть ваших конкурентів! Напевно, саме з цього й варто почати.

Не бійтеся перевинаходити себе, бо нічого немає постійного, як показує нам світовий рух і стрімкий розвиток технологій. Наш мозок теж має встигати за цим рухом.

Не уникайте вiдповiдальностi!

Загострюйте свої сірі клітинки та розширюйте свiй свiтогляд, тiльки тодi ви зможете розпiзнати справжнi можливостi цього великого свiту.

Шукайте репутабельних менторів-наставників та надійних партнерів.

І пам’ятайте, що це тільки здається, що за все в житті ми платимо грошима. За дійсно важливі речі ми платимо частинками нашої душі … Ваш бізнес має бути соціально відповідальним, де б він не був.

Нехай щастить!