+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Прискорення метаболізму — важлива умова для нормалізації ваги тіла

Прискорення метаболізму — важлива умова для нормалізації ваги тіла

Численні популярні дієти пропонують для зниження ваги значно скоротити обсяг споживаної їжі і повністю відмовитися від цілого ряду продуктів. У той же час будь-яке різке обмеження в харчуванні може негативно позначитися на стані здоров’я. В якості альтернативи можна спробувати спосіб схуднення, заснований на прискоренні обміну речовин в організмі. 

Метаболізм — це сукупність біохімічних процесів, що відбуваються в організмі в процесі переробки поживних речовин, що надійшли з їжею і перетворення їх в енергію, необхідну для нормальної життєдіяльності.

На швидкість метаболізму впливають численні фактори, серед яких можна виділити наступні:

1. Вік людини. Цей фактор, на жаль, не можна піддати корекції, тому доведеться просто враховувати те, що з роками потреба в кількості калорій, що надходять з їжею, поступово знижується.

2. Стан функціонування щитовидної залози. При зниженні функції щитовидної залози закономірно знижується і швидкість обміну речовин в організмі. Щоб переконатися в тому, чи достатню кількість гормонів виробляє щитовидна залоза, необхідно звернутися до ендокринолога і здати відповідні аналізи. У разі виявлення порушень у синтезі гормонів щитовидної залозою лікар призначить лікування за допомогою спеціальних препаратів. Але підтримати свою щитовидну залозу в здоровому стані можна і дотриманням активного способу життя, правильним харчуванням.

3. Рухова активність. Люди, які багато рухаються протягом дня, а також постійно знаходяться в бадьорому й активному стані, набагато рідше стикаються з проблемою надмірної ваги.

4. Схильність до стресів. У стресовому стані може прискорюватися обмін речовин (при цьому людина худне), так і статися набір зайвої ваги (внаслідок «заїдання» проблем смачною їжею).

Для прискорення метаболізму необхідно

1. Часте і роздільне харчування. Давно помічено, що люди, які харчуються «за режимом» три рази в день, не можуть скинути зайву вагу, а в ряді випадків навіть повніють. А при дворазовому і навіть одноразовому харчуванні вага збільшується найбільш швидкими темпами. Відбувається це з тієї причини, що організм, постійно відчуваючи почуття голоду, перебудовує обмін речовин таким чином, щоб максимально використовувати і «накопичити» кожен шматочок їжі.

Якщо почати приймати їжу часто (наприклад, через кожні два-три години), то відчуття голоду виникати практично не буде. Організм перестане запасати про запас поживні речовини, і вага людини почне поступово знижуватися.

Ще один бонус частого прийому їжі — зменшення обсягу споживаної їжі в результаті відсутності сильного почуття голоду. Як наслідок — знижується і загальна калорійність раціону.

2. Для нормального метаболізму необхідно забезпечити організм цілим комплексом поживних речовин: білків, жирів, вуглеводів і вітамінів. Усі ці компоненти харчування прямо і безпосередньо беруть участь в обміні речовин, тому «однобокі» дієти з виключенням цілого ряду продуктів харчування — прямий шлях до порушення обміну речовин і збільшення ваги згодом. Вживання достатньої кількості фруктів, овочів, зелені, білкових продуктів — запорука хорошого здоров’я і нормальної ваги тіла.

3. Вживання достатньої кількості рідини також необхідно для нормалізації метаболізму. Вода бере участь у всіх життєвих процесах в організмі, тому кількість і якість рідини, яку вживає людина, має значний вплив як на здоров’я в цілому, так і на стрункість фігури зокрема.

4. Збільшення фізичної активності — важливий захід у нормалізації порушеного обміну речовин. Зниженню ваги будуть сприяти як заняття різними видами спорту, так і фізична робота вдома або на присадибній ділянці.

Приділяючи достатню увагу правильному харчуванню і фізичним навантаженням, можна навіть без застосування спеціальних дієт домогтися бажаної ваги тіла.

Джерело