+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

ПОТЕНЦІАЛ УКРАЇНСЬКО-КИТАЙСЬКОЇ ТОРГІВЛІ ПЕРЕВИЩУЄ $10 МЛРД

ПОТЕНЦІАЛ УКРАЇНСЬКО-КИТАЙСЬКОЇ ТОРГІВЛІ ПЕРЕВИЩУЄ $10 МЛРД

Такої думки дійшли учасники спільної зустрічі − президент ТПП України Геннадій Чижиков, співголова Українсько-китайської міжурядової комісії зі співробітництва, перший віце-прем’єр-міністр України − міністр економічного розвитку та торгівлі України Степан Кубів і голова Китайської ради сприяння міжнародній торгівлі (CCPIT) Цзян Ценвей. 

«Нинішній рік є надзвичайно символічним − 25 років українсько-китайського співробітництва та 40 років започаткування реформ у Китаї. Сьогоднішня зустріч ще раз продемонструвала важливість розвитку наших із КНР взаємин і зацікавленість України на найвищому рівні», – підкреслив президент ТПП України Геннадій Чижиков.

Учасники зустрічі окреслили подальші дії щодо поглиблення співпраці України та Китаю. На черзі − спільний форум у Києві за участі Українсько-китайської міжурядової комісії зі співробітництва та Китайської ради сприяння міжнародній торгівлі наприкінці цього року. Слід зазначити, що бізнес Піднебесної сьогодні особливо цікавить сфера високих технологій, а також аграрна й інфраструктурна галузі.

«Ми продовжуємо реалізацію Плану дій Україна-Китай, яку підписали у грудні 2017 року під час візиту до Києва віце-прем’єра Держради Китаю Ма Кая.

Також обговорили участь України у міжнародній імпортній виставці ChinaInternationalImportExpo 2018 у листопаді 2018 року у Шанхаї. Українська продукція, без сумніву, зацікавить китайських покупців, які за 5 років планують наростити імпорт до $24 трильйонів. Україна планує зайняти вагому частку у цьому обсязі», − сказав Степан Кубів, співголова Українсько-китайської міжурядової комісії зі співробітництва, перший віце-прем’єр-міністр України − міністр економічного розвитку та торгівлі України.

За 2017 рік обсяг двосторонньої торгівлі Україна-Китай зріс на 18% і становив 7,7 млрд. Тенденція нарощення триває й у поточному році: у І кварталі він досягав майже $2 млрд, тобто зріс на 18,7%, перевищивши показник попереднього року.

«Україна однією з перших підтримала реформи в Китаї. І Китай, у свою чергу, готовий підтримувати реформи, що проводяться зараз в Україні. Ми готові до співробітництва, сприяння розвитку та процвітанню вашої держави», − наголосив Цзян Ценвей, голова Китайської ради сприяння міжнародній торгівлі (CCPIT).

Також ТПП України разом із Китайською радою сприяння міжнародній торгівлі (CCPIT) підписали Меморандум про приєднання ТПП України до Ділової ради Шовкового шляху. Першим кроком ТПП України у новому статусі стало створення в Україні Центру сприяння ініціативі «Один пояс, один шлях» (One Belt, One Road).