+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Оксана Драган: “Мрію зробити найкращу у світі ляльку”

Оксана Драган: “Мрію зробити найкращу у світі ляльку”

Оксана Драган, власниця магазину «Творча майстерня ДекоЛад» (м.Львів), голова ГО «Арт розвиток Гніздичівської громади», директор-засновник  Гніздичівської дитячої музичної школи. 

Пані Оксано, усі знають, що ручна робота – це дуже клопітка праця. Чому саме Ви вирішили займатись виготовленням ляльок?

Почну з того, що я дуже люблю творчість і все що з нею пов’язане. За спеціальністю я музикант, граю на скрипці. Але ще з дитинства мені подобалось робити щось своїми руками. В мене було безліч захоплень – це і вишивка, і в’язання і бісероплетіння. Але одного разу я побачила у соц. мережах ці ляльки. І тут все почалося. Записалась на курси крою і шиття, передивилась безліч відео-уроків, як зробити таку ляльку. Цей процес захопив настільки, що все переросло у власну справу. Майже одразу я відкрила невеличкий магазин – Творчу майстерню, де можна придбати лялечку та виготовити її власноруч на майстер – класах.

Чи не було важко на початку виникнення ідеї створити ляльку?

Процес створення ляльки є дуже клопіткий. Він складається із кількох етапів. Спершу потрібно зробити викрійку та наповнити її синтепухом, надати лялечці форму, потім пошити їй одяг, взуття та аксесуари.

Звичайно, на початку виникали труднощі на кожному з цих етапів, адже хотілося, щоб робота була акуратною і мала довершений досконалий вигляд. Тому, доводилось багато працювати над всіма деталями, переробляти по кілька разів та постійно вдосконалювати процес.

Чи є у Вас власна технологія створення ляльок? Якщо так, то в чому її особливість?

Так, у мене є власна технологія створення ляльки. Перепробувавши безліч варіантів, я розробила свій. Як таких особливостей немає,  просто створена моя викрійка, по якій шию ляльку, але є кілька секретів. Наприклад, стопи лялечки наповнюю рисом – тоді вона гарно самостійно стоїть.

Звідки Ви черпаєте натхнення?

Особисто мене надихають люди, а особливо діти. Коли я бачу їхні радісні, щасливі емоції від захоплення моїми виробами, коли чую слова вдячності – це все і є джерелом натхнення для створення нових, ще кращих робіт.

І, насамкінець, чи будете далі вдосконалювати ляльки та які власне плани на майбутнє?  

  Свої ляльки я вдосконалюю постійно, бо вважаю, що ідеальної я ще не зробила. На майбутнє є дуже багато планів та ідей. Насамперед – це розширювати  і вдосконалювати виробництво. Мрію зібрати ще більшу команду майстринь -однодумців, зробити мережу таких творчих майстерень з виготовлення еко – іграшок ручної роботи  в Україні та за її межами.