+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

На Вінничині відбувся перший фестиваль ремесел “Дунстан”

На Вінничині відбувся перший фестиваль ремесел “Дунстан”

19 травня у селі Стадниця Вінницького району відбувся перший фестиваль ремесел «Дунстан». Фестиваль проводився на честь святого Дунстана – покровителя ковалів і ювелірів, у день вшанування його пам’яті. 

Про це повідомляє Вінницька районна державна адміністрація.

Головний організатор фестивалю – директор компанії «Євроконсалтинг» Сергій Десяк зазначив, що Станиця перетворюється в туристичний центр, в якому вже є дві унікальні локації – центр ремесел «Дунстан» і база відпочинку «На Яру».  Розповів, що  ідея створення подібного заходу народилась, ще півтора роки тому, коли він вирішив зі своїми співробітниками та їх сім’ями поїхати на майстер-клас до коваля. Під враженнями від поїздки і виникло бажання створити такий сімейний захід. Організаторам вдалося досягти головної мети – створення нового майданчика цікавого сімейного дозвілля. Фестиваль відзначився створенням атмосфери давніх традицій культури середньовічної Англії, її християнських легенд і переказів, у поєднанні з українським колоритом та гостинністю.

Загалом фестиваль протягом дня відвідало близько 1000 учасників Київської, Львівської, Кіровоградської, Вінницької,  Хмельницької, Чернівецької та інших областей України. Їх приймали найкращі майстри Вінниччини, Вінницького обласного краєзнавчого музею та Подільського народного університету культури (м. Літин).

На фестивалі відбувалося 16 різноманітних майстер-класів, серед яких ковальство, ювелірна справа, гончарство, валяння вовни, ткацтво, плетіння з рогози, плетіння з соломи та лози, художня вишивка, виготовлення в’язаних іграшок, вироби із деревини, середньовічна кулінарія та інші.

Відвідувачам вперше представили шість унікальних ландшафтних інсталяції із серії «Таємниці Гластнобері”, які створив талановитий вінницький майстер спеціально до дня проведення фестивалю:

  • «Гластонберійський терен»,
  • «Меч Ескалібур»,
  • «Колодязь Чаши»,
  • «Стан лицарів круглого столу»,
  • «Скляні мечі»
  • «Шлях до Авалону».

За кожною з них – стародавні легенди, історії християнських святинь, овіяні століттями.

В ході фестивалю вперше в Україні відбувся унікальний “Квест: Екскалібур. Меч короля Артура».

Також учасники фестивалю потрапили на лицарський турнір та турнір лучників, які проходили поряд із іншими локаціями на березі озера. Команда клубу “Аркона” на чолі з Ольгою Грабовською – переможницею Чемпіонату світу з історичного фехтування «Битва націй 2019», відтворили весь колорит тих часів.