+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Марія Барабаш: Жінка і бізнес – це покарання неробів та спасіння справедливості

Марія Барабаш: Жінка і бізнес – це покарання неробів та спасіння справедливості

Інвестиції та інвестиційні проекти все більше набувають актуальності в Україні. Куди інвестувати, чого очікують іноземні інвестори від України та про жінку в бізнесі розповіла Марія Барабаш – інвестиційний банкір, президент A7 GROUP та співзасновниця Спілки Українських Підприємців (СУП).

Пані Маріє, розкажіть, будь ласка, як розпочалась Ваша історія із A7 GROUP?

Компанію я заснувала 29 липня 2010 року, коли мені було 25 років, бо завжди знала, що хочу займатися своєю справою та бути підприємцем. Мати свою справу – це для мене, в першу чергу, свобода, свобода дій, свобода подорожей, свобода вибору. А без цих свобод я не уявляю свого життя. Будучи дуже дієвою та енергійною людиною, я не можу сидіти на одному місці, приходити на роботу о 9 годині ранку і йти з роботи о 6 годині вечора. Це не для мене. Іноді можу працювати 2-3 дні без сну, якщо захоплююся, не помічаючи, як спливає час. На мій погляд, можна займатися тільки тією справою, яка тебе надихає, яка тобі подобається, яка надає тобі крила. Я також дуже люблю подорожувати і тільки за останній рік в мене були понад 80 перельотів по всьому світу, тому я і обрала професію інвестиційного банкіра, де подорожі – це невід’ємна частина життя.

Чому така назва компанії?

Ідея була в тому, щоб у групі компаній А7 було 7 компаній. Поки що група налічує 3 компанії – A7 CAPITAL (інвестиційна), A7 CONFERENCES (організатор бізнес-конференцій) та A7 CREATIVE (креативна брендингова агенція). У планах відкрити в Україні банк для фінансування малого та середнього бізнесу та ще декілька інших напрямів.

Які проекти Вашої компанії Ви вважаєте найбільш вдалими?

Наша інвестиційна компанія – єдина приватна організація, яка організувала понад 20 інвестиційних роад-шоу з презентаціями інвестиційного потенціалу України у понад 15 країнах світу. Наприклад, минулого року ми провели перші інвестиційні конференції про Україну в Сінгапурі та Куала-Лумпурі, Малайзія та вже п’яту конференцію в Нью-Йорку, США. Ми дуже вдячні нашим партнерам, які допомогли здійснити цю мрію, а саме компанії Turkish Airlines та міжнародній юридичній фірмі Dentons. Спочатку це здавалось нездійсненним, але з такими надійними партнерами це було успішно втілено в реальність. І взагалі я вважаю, что будь що є можливим, якщо над цим плідно працювати, шукати партнерів та не здаватися у будь-якому випадку. Мій життєвий досвід це доводив дуже багато разів.

 Що у 2019 році є найприбутковішим? Куди і чому варто вкладати інвестиції сьогодні?

Зараз найбільш популярним напрямом інвестицій в Україні є енергетика, а саме будівництво сонячних та вітрових електростанцій, а також видобуток нафти і газу. Мало хто знає, що Україна є першою країною у світі, де вперше здійснили видобуток природнього газу. І, наприклад, до 1959 року саме Україна забезпечувала 100% постачання природнього газу до Москви та Санкт-Петербурга. Або, наприклад, першою інвестицією у будівництво сонячних електростанцій ЄБРР у світі був проект у Вінниці.

Ви часто подорожуєте різними іноземними країнами. Чи можете охарактеризувати українців з погляду іноземця? Чого нам не вистачає?

По-перше, українцям потрібно змінювати свій світогляд (mindset), бо всі виклики України та українців у нас в голові, і змінити ситуацію ми можемо тільки почавши мислити по-іншому. Як саме по-іншому? Потрібно знати та вірити, що все в нас буде добре, що все залежить тільки від нас самих, а не від якихось чиновників чи інших людей, що все в наших силах змінити.

Українцям дуже не вистачає впевненності в собі, дуже не вистачає позитивного мислення. Україна є найбільшою країною Європи за територією, але якщо запитати про це українців, то вони про це не згадують. Іноземці дуже дивуються, що ми, українці дуже погано завжди говоримо про нашу країну та не говоримо про нашу багатотисячолітню історію, культуру, перемоги, здобутки, тощо. Українцям потрібне мислення переможців, якими ми і є. По-друге, нам потрібно знищити корупцію, почавши з самих себе. Навіть 100 гривень поліцейському породжують у майбутньому мільярдні втрати бюджету від контрабанди та офшорів. І потрібно розуміти, що тут є прямий зв’язок. Перемога над корупцією починається з ваших 100 гривень. По-третє, українцям потрібно більше подорожувати та більше вивчати іноземні мови. На жаль, не так багато українців знають навіть англійську і я дуже рада, що з 2021 року англійська буде включена до ЗНО.

Чого іноземні інвестори очікують від України сьогодні з точки зору відновлення інвестування?

Тут все зрозуміло. Потрібно закінчити війну з Росією, побороти корупцію, відновити довіру до судів та правоохоронних органів, вивести економіку з тіні та підсилити точки зростання економіки. Як тільки економіка Україна буде мати двозначний показник зростання, нашу країну буде очікувати ще більший інвестиційний бум, ніж у 2004-2007 роках. І кожен громадянин грає найважливішу роль у цьому процесі перемоги нашої країни, бо перемога країни починається з першого кроку кожного громадянина.

Жінка і бізнес – це покарання чи спасіння?
Піднімати зараз питання про жінок у бізнесі – це як питати 200 років тому про право жінок на освіту. Всі люди мають рівні права та можливості, а завдання держави забезпечувати та захищати ці права. Жінка і бізнес – це покарання неробів та спасіння справедливості.