+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Леся Чиборак: ««ГРІФРЕ» налагоджує міжнародну співпрацю»

Леся Чиборак: ««ГРІФРЕ» налагоджує міжнародну співпрацю»

Леся Чиборак, виконавчий директор «ГРІФРЕ». 

Об’єднання енергетичних підприємств «Галузевий резервно-інвестиційний фонд розвитку енергетики» є союзом юридичних осіб, що здійснюють свою діяльність у паливо-енергетичному комплексі на основі спільності інтересів і поставленої мети. З 2016 року значна частина функціонування цілого фонду напряму залежить від  Лесі Чиборак, виконавчого директора «ГРІФРЕ», що бере участь у щоденному управлінні об’єднанням.

Леся Іванівна закінчила юридичний факультет Чернівецького економіко-правничого інституту Західноукраїнського економіко-правничого університету, здобула кваліфікацію магістра державної служби в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу, а також успішно закінчила Тернопільський національний економічний університет, факультет міжнародної економіки.

З моменту створення об’єднання «ГРІФРЕ», його діяльність спрямована на удосконалення, розвиток та реформування паливно-енергетичного комплексу України. Основною метою діяльності є здійснення некомерційного функціонування та фінансова підтримка, спрямована на розвиток галузі і запобіганню появі негативних явищ у роботі, пов’язаних із зовнішнім впливом та безпекою. Фонд об’єднує більш ніж півсотні енергетичних підприємств та організацій України, підтримує їхню діяльність, розробляє нормативно-технічну документацію для недопущення техногенних та екологічних аварій на підприємствах, а також шляхом фінансування сприяє впровадженню у виробництво інноваційних технологій.

Фінансування різноманітних проектів є одним із найважливіших інструментів успішного функціонування та розвитку галузі в Україні. Проводиться забезпечення фінансами науково-дослідних інститутів, лабораторій та навчальних закладів (здійснення науково-дослідних, проектних та маркетингових досліджень), окремих винахідників для впровадження наукових розробок, технології і техніки в енергетичній галузі. Фонд проводить різного роду навчальні наукові семінари та конференції, наради фахівців енергетики та інших заходи з проблематики галузі. Приділяється значна увага безпеці, тому впроваджують усі заходи щодо запобігання надзвичайних ситуацій та техногенних аварій.

Об’єднання «ГРІФЕ» веде активну участь у налагодженні міжнародної співпраці, організовує науково-технічні співробітництва із закордонними науковими установами, підприємствами та організаціями, вивчає тенденції світового розвитку галузі, аналізує і систематизує науково-технічну, економічну і комерційну інформацію щодо діяльності цих галузей в інших країнах з метою залучення їх досвіду. Ведення зовнішньоекономічної діяльності дозволяє фонду залучати міжнародних інвесторів і самому виступати в ролі інвестора у різних програмах розвитку в сфері енергетики.

У вересні 2017 році важливою подією для енергетичної галузі України став всеукраїнський форум «Вимоги сучасності – технічна необхідність та економічна доцільність модернізації ринку електричної енергії». Більше ніж 100 представників енергетичних компаній, органів влади, провідних вітчизняних та міжнародних експертів у сфері енергетики зібрались в Одесі для обміну досвідом та знаннями для удосконалення електроенергетичних систем.

На форумі було розглянуто головні завдання і плани розвитку енергетичної стратегії України та варіанти їх реалізації. Одні із основних питань викликали чимало дискусій, наприклад, питання щодо концепції ціно- та тарифоутворення в новій моделі ринку і наслідки її впровадження, створення автоматизованої системи тарифоутворення, питання моніторингу та прогнозування цін. Але особливу увагу приділили перспективам розвитку гідроенергетики в Україні. «Тема будівництва ГАЕС стала одним із пріоритетних пунктів нової енергетичної стратегії. В період до 2020 р. має відбутись становлення, закладення фундаменту подальшого розвитку гідроелектроенергетики», стверджував Юрій Ландау, заступник генерального директора ПАТ «Укргідропроект». На основі проведення форуму, нова енергетична стратегія України до 2035 року вперше визначала питання ефективного енергозбереження, використання відновлюваних та низьковуглецевих джерел енергії в якості основи енергетичної політики. Тому, відповідно, виконання міжнародних екологічних зобов’язань Україною можливо тільки при здійсненні будівництва нових більш ефективних енергетичних установок з більшим рівнем корисної дії, модернізації діючих енергетичних потужностей та впровадженні більш ефективного енергозберігаючого обладнання в промисловості, транспорті та побуті.

На даному етапі, на здійснення поставлених Міністерством енергетики та вугільної промисловості України цілей, об’єднання енергетичних підприємств «ГРІФРЕ» впроваджує нові методи роботи та приєднується до реалізації загальногалузевих та загальнодержавних проектів. Тому, враховуючи їх нові виклики та завдання, діяльність фонду на сьогоднішній день набуває ще більш вагомого значення та впливу на розвиток паливно-енергетичного комплексу України.