+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Катерина Флекман: Eкo-звички допомагають втілювати мрії

Катерина Флекман: Eкo-звички допомагають втілювати мрії

Катерина Флекман – журналіст, публіцист, юнгіанський консультант. 

Пані Катерино, нещодавно в Києві Ви прочитали лекцію, присвячену екологічному способу життя, як інструменту для втілення мрій. Чому Ви обрали цю тему і як взагалі пов’язані екологія та мрії?

Останнім часом визначення «екологічний» можна почути не лише в контексті навколишнього середовища, а в більш широкому сенсі, який охоплює різні сфери життя людини – екологічна поведінка, екологічні стосунки, екологічні звички та інше. Сенс цього поняття, найбільш близький особисто мені, полягає в тому, що коли ми приймаємо рішення зробити свій життєвий шлях більш екологічним, ми беремо на себе відповідальність піклуватись не лише про свій внутрішній світ, а й про те і тих, хто знаходиться навколо – простір, середовище, люди. Тоді автоматично ми намагаємось зменшити шкоду, яку можемо спричинити навколишньому світу, та починаємо більш свідомо ставитись до вибудовування стосунків не лише з оточуючими, а й зі своїми домашніми та професійним простором, з природою та планетою, з власним тілом та бажаннями. Насправді, все, що з нами відбувається – це той чи інший вид стосунків, певна комунікація, якість якої і визначає якість нашого життя. Дуже важливо не фіксуватись в досить вузькій ролі споживача, який лише вміє використовувати ресурси, фізичні, матеріальні, природні, але може їх також генерувати та розвивати. Тому, вибір у бік екологічного шляху у побуті та щоденному житті може допомогти нам навести лад у думках, відчуттях, бажаннях та мріях.

Під час лекції Ви декілька раз акцентували увагу на тому, що матеріальні здобутки не можуть вирішити психологічні проблеми. Чи справді це так?

 Справа в тому, що людина сама визначає свій особистий сенс життя. Ми всі, насправді, дуже різні і маємо виключне право самостійно визначати, що робить нас щасливими та наповненими. Однак, якщо людину щось не влаштовує у власному житті, змінити це за допомогою лише речей не можливо. Речі, якщо вони дійсно важливі, можуть подарувати людині лише тимчасове задоволення. Однак, для того, щоб досягти гармонійного та наповненого стану, необхідно зануритись вглиб себе і відновити ті почуття, що тим чи іншим чином були травмовані. Якщо говорити про екологічні звички як про терапію негативних станів та відчуттів, аналогія дуже проста. Коли нам важко почати піклуватись про себе, тому що ми до цього не звикли, варто спробувати більш дбайливо ставитись до навколишнього світу. Наприклад, почати сортувати сміття та здавати його на переробку. По-перше, відправляючи побутове сміття на наступний цикл використання, ви створюєте реальну користь, як для навколишнього середовища, так і для суспільства. Спрацьовує закон бумерангу – до вас повертається вкладений у цей процес час та увага у вигляді різноманітної енергії – фінансової, професійної або особистої. По-друге, з часом ви почнете більш свідомо робити покупки і приносити у свій дім лише те, що насправді вам потрібно. По-третє, за однією звичкою почнуть з’являтись інші, наприклад, залишити у домі лише ті речі, які пробуджують відчуття радості, а інші подарувати, віддати на благодійність чи відправити на переробку. Звільняючи особистий простір від зайвого, ви дасте можливість новому прийти у ваше життя. З часом вам захочеться не лише відмовитись від зайвого у побуті, а й припинити зайві стосунки, які замість користі приносять вам шкоду. Необхідно вийти за рамки тих процесів, які не роблять вас щасливими. Звичка формується протягом двадцяти одного дня, приблизно такий же проміжок часу потрібен, щоб її закріпити. Уявіть, що вже за півтора місяці ви можете отримати зовсім новий смак життя, де будете орієнтуватись на не ілюзорні, а справжні потреби та отримувати не штучне, а глибоке відчуття задоволення. Насправді, основне, це те, що ви можете отримати, обравши екологічний спосіб життя. А у подарунок ви отримаєте самих себе. Справжніх.

Ви говорили про те, що еко-звички допомагають втілювати мрії. Як це відбувається?

Мрію можна порівняти з бутоном квітки. Що необхідно для того, щоб він розквітнув? Енергія. Еко-звички звільняють великий обсяг енергії, який допомагає втілювати мрію у реальність. Окрім того, еко-звички з часом перетворюються на еко-мислення, звільнене від постійного галасу думок, що не приносять нам користі – страхів, сумнівів та нав’язаних стереотипів. Коли ти починаєш мислити більш ясно, то значно краще можеш відчути справжні наміри, вкладені у мрію. Чим ясніше ми транслюємо свій намір, тим швидше створюємо реальність навколо себе. Добре пам’ятати, що ми – частина великого всесвіту, який допомагає нам творити. Просте правило – що всередині, те й назовні, і навпаки, допомагає зрозуміти, що лише ми відповідальні за процеси, які відбуваються в нашому житті і ми маємо можливість щосекунди змінювати їх у тому напрямку, який робить нас щасливими. В кожного з нас є величезний талан любові, здатний зробити нас і цей світ кращими.